loading...

دنیای تکنولوژی

ویپینگ با ارائه سیستم VOIP و خدمات مربوطه، راهکارهای لازم را به سازندگان ساختمان ارایه می دهد تا در ارتقاء امکانات ساختمان، نقشی ایفا کند. در دنیای امروز یکی از مهم‌ترین مسائل برای خریدار

راهکار‌های جامع راه‌اندازی VOIP

رضا مهدوی بازدید : 0 یکشنبه 09 مرداد 1401 نظرات (0)

ویپینگ با ارائه سیستم VOIP و خدمات مربوطه، راهکارهای لازم را به سازندگان ساختمان ارایه می دهد تا در ارتقاء امکانات ساختمان، نقشی ایفا کند.

در دنیای امروز یکی از مهم‌ترین مسائل برای خریداران مسکن، پس از منطقه و ظاهر ساختمان و کیفیت متریال استفاده شده در ساخت، امکانات رفاهی موجود در ساختمان می‌باشد. بسیاری از ساختمان‌ها دارای امکاناتی مثل استخر، باشگاه و … هستند اما امروزه متفاوت بودن است که باعث ایجاد تمایز و برتری میان دو ساختمان در مجاورت یکدیگر می‌شود. جذاب‌ترین ساختمان‌های امروزه از دیدگاه خریداران، ساختمان‌های هوشمند هستند. این ساختمان‌ها شرایط ایده‌آل را برای رفاه و آرامش و آسایش ساکنین برقرار می‌کنند و ما با سیستم VOIP آماده‌ی پیاده‌سازی بسیاری از امکانات از قبیل سیستم تلفنی مرکزی، آیفون تصویری متصل به تلفن، سیستم حفاظت پیرامونی، سیستم اطفاء حریق، سیستم پیجینگ و … هستیم تا با حداقل هزینه، بیش‌ترین امکانات یک خانه‌ی هوشمند را برای شما فراهم آوریم.

VOIP چیست؟

درواقع VOIP مرکز تلفن تحت شبکه داخل مجموعه است که وظیفه ی ایجاد ارتباط تلفنی داخلی (بین بخش های مختلف) و خارجی را بر عهده دارد. این سیستم تحت شبکه داخلی کار می‌کند (به طور کلی وابستگی به شبکه اینترنت ندارد) و دارای ارزش افزوده‌هایی می‌باشد که مهم‌ترین آن‌ها اتصال مرکز تلفن به سیستم‌های نرم‌افزاری می‌باشد و از این طریق خدمات بیشماری را به مصرف کننده ارائه می‌دهد.

VOIP چیست؟

چرا VOIP از نیازهای اساسی یک ساختمان مجهز و امروزی می‌باشد؟

مزیت‌های سیستم VOIP که ساختمان شما را متحول می‌کند و به یک ساختمان هوشمند تبدیل می‌کند به شرح زیر می‌باشد:

کاهش قابل توجه در هزینه‌های زیر ساخت

اگر هنوز کابل‌کشی تلفن، آیفون تصویری، IPTV (تلویزیون مرکزی)، سیستم‌های نظارتی پیرامونی ساختمان را انجام نداده‌اید دست نگهدارید! چرا که می‌توانید با انتخاب VOIP به عنوان سیستم یکپارچه ارتباطی ساختمان، هزینه‌های سیم‌کشی و کابل‌کشی را به شدت کاهش دهید چرا که به جای تهیه‌ی کابل‌های مختلف، با یک کابل شبکه تمامی کارهای شما انجام می‌شود. این خود نیز دلیل بر صرفه جویی بسیار زیادی در کابل کشی‌های مختلف ساختمان می‌باشد.

تلفن گویا (کاربردی برای مجتمع های تجاری و مسکونی بزرگ)

تماس‌های ورودی به بخش مدیریت و اداری ساختمان، ابتدا می‌توانند به سرور مرکزی و منشی دیجیتال وصل شوند و سپس در صورت لزوم با بخش مربوطه (مثل نگهبانی، سرایداری، فروش، تاسیسات و …) ارتباط برقرار شود.

اتصال سیستم آیفون مرکزی ساختمان به سیستم VOIP

با استفاده از VOIP به عنوان سیستم آیفون مرکزی، در هر زمان و هر جایی که باشید، در صورت زنگ خوردن درب ورودی، می‌توانید از طریق موبایل خود متوجه شوید که چه کسی پشت درب می‌باشد. درواقع با زنگ خوردن آیفون منزل یا محل کار، موبایل شما نیز می‌تواند زنگ خورد!

با جایگزین نمودن پنل های VOIP به عنوان آیفون مرکزی ساختمان، از هزینه‌های گزاف خرید پنل و آیفون تصویری بپرهیزید و با هزینه‌ی بسیار کم‌تر، امکاناتی بسیار بیش از یک آیفون تصویری پیشرفته به ساختمان بیفزایید.

این آیفون جدید علاوه بر کارایی آیفون‌های امروزی که در بازار موجود هستند، امکاناتی فراتر دارند که برخی از آنان عبارتند از:

 • سیستم آیفون هوشمند
 • ارتباط آیفون‌های تمامی واحدها، نگهبانی، مدیریت و … به یکدیگر و ایجاد ارتباط تصویری در صورت تمایل
 • اتصال سیستم آیفون به موبایل ساکنین
 • اتصال به سیستم آیفون از راه دور، از طریق اینترنت
 • اتصال به سیستم آیفون از راه دور، از طریق تلفن
 • مشاهده منزل خود از راه دور
 • کنترل باز و بسته کردن تمامی درب ها از راه دور

تلویزیون مرکزی ساختمان

با استفاده ازIPTV  دیگر نیازی نیست تا هر واحد سیم‌کشی جدا برای آنتن تلویزیون یا reciver داشته باشد! با یک آنتن مرکزی و از طریق کابل‌ها و انشعابات VOIP تمامی واحدها صاحب تلویزیون دیجیتال می‌شوند و مدیریت می‌تواند بخشی از هزینه‌های ساختمان را از به صورت ماهیانه و از این طریق از ساکنین هر واحد دریافت نماید. همچنین امکان تماشای فیلم از بانک فیلم موجود در ساختمان برای تمامی واحدها فراهم می‌شود.

تماس تصویری

با استفاده از سیستم VOIP می‌توانید به راحتی تماس تصویری برقرار کنید. اگر ساختمان مجهز به سیستم VOIP باشد می‌توانید با نگهبانی، لابی، دیگر واحدها تماس تصویری با کیفیت بالا و به صورت رایگان برقرار نمایید.

VOIP جهت پروژه های ساختمانی

نظاره‌گر درون واحد باشید

با استفاده از سیستم مانیتورینگ VOIP می‌توانید از هر نقطه در دنیا، داخل واحد خود را رصد کنید. آیا کسی در واحد هست؟ آیا قبل از بیرون آمدن چراغ ها را خاموش کردم؟ آیا در واحد همه چیز امن است؟

سیستم نظارت از راه دور

با اتصال سیستم  VOIP به سیستم دوربین‌های مدار بسته‌ی تحت‌شبکه (Sip support)، لحظه به لحظه در هر نقطه‌ی دنیا که باشید، دوربین‌های مداربسته‌ی ساختمان شما در دسترس و قابل نظارت می‌باشند.

نکته حائز اهمیت آن است که این مدلCCTV  دارای میکروفون و بلندگو هستند. یعنی شما علاوه بر دریافت صدا و تصویر، می‌توانید صدا نیز ارسال کنید. یعنی هم صدای محیط منزل را می‌شنوید و هم می‌توانید با کسی که در منزل است صحبت کنید و او صدای شما را خواهد شنید.

یکپارچگی سیستم اطفاء حریق با سیستم هشدار تلفنی

تمامی ساختمان‌های در حال ساخت که به سیستم اطفاء حریق نیاز دارند، می‌توانند از همین کابل‌های شبکه استفاده کنند و سیستم اطفاء حریق را نیز به سرور مرکزی وصل کنند. با اتصال ویپ به سیستم اطفاء حریق، اگر آتش سوزی در ساختمان اتفاق بیفتد به شکل اتوماتیک با آتش نشانی و مراکز مربوطه تماس حاصل شده و پیام صوتی از قبل مشخص شده پخش می‌گردد.

ارائه اینترنت به کلیه‌ی واحدها

به دلیل آماده سازی زیرساخت و استفاده از کابل شبکه جهت آماده سازی سیستم VOIP از همین کابل‌ها جهت ارائه اینترنت از یک سرور مرکزی به تمامی واحدها می‌توان استفاده کرد.

پس تمامی واحدها مجهز به اینترنت می‌شوند و می‌توان هزینه‌ی ثابت ماهیانه از کلیه‌ی آنان دریافت نمود.

کاهش چشمگیر هزینه‌های مکالمات تلفنی

یکی از مهم‌ترین موارد و مزیت‌های استفاده از VOIP کاهش چشمگیر هزینه‌های سرسام‌آور قبوض تلفن می‌باشد. پس اگر مجتمعی به بستر VOIP تجهیز شده باشد، تمامی تماس‌های بین واحدها، نگهبانی، سرایداری، مدیریت و … به صورت کاملا” رایگان برقرار می‌شود و این امر تاثیر بسزایی در کاهش هزینه‌ی قبض تلفن مجتمع دارد.

سیستم فکس نرم‌افزاری

دیگر نیازی به خرید دستگاه فکس ندارید چرا که با استفاده از VOIP علاوه بر تلفن، هر یک از واحدهای ساختمان دارای سیستم فکس نیز می‌شود و می‌توانند علاوه بر ارسال، فکس نیز دریافت کنند.

دیگر هیچ تماسی را از دست ندهید و همیشه در دسترس باشید

با این سیستم زمان‌هایی که در منزل یا دفتر کار خود نیستید، می‌توانید تلفن‌های ورودی را روی موبایل خود دریافت نمایید و این امکان شامل هزینه‌ی جداگانه‌ای نخواهد بود. (چرا که عمل دایورت از طرف مخابرات نسبت به زمان و نوع تماس مشمول هزینه است اما در اینجا هیچ هزینه‌ی اضافه‌ای پرداخت نخواهد شد.)

راهکار‌های ویپ جهت پروژه های ساختمانی

ارتباط منشی تلفنی با شما!

با انتخاب و تعریف این امکان توسط شما، تماس گیرنده می‌تواند علاوه بر پیغام گذاشتن، انتخاب کند که به موبایل شما وصل شود و با شما صحبت کند یا خیر!

این بدان معناست که منشی تلفنی شما می‌گوید “پس از شنیدن صدای بیپ، پیغام بگذارید و یا در صورت تمایل با شماره‌گیری عدد ۱ به موبایل آقا/خانم وصل شوید” و پس از شماره‌گیری عدد مورد نظر تماس به موبایل شخص مورد نظر انتقال یافته و موبایل یا تلفن شما زنگ می‌خورد.

دسترسی به پنل مدیریت سیستم در هر لحظه به صورت امن و طبقه بندی شده

از هر نقطه در دنیا می‌توانید با استفاده از یک مرورگر ساده و اینترنت، با سیستم VOIP خود ارتباط برقرار کنید و امکانات مختلف را بر اساس دسته‌های گوناگون مدیریت نمایید و یا هر لحظه می‌توانید مکالمات منزل یا محل کار خود را رصد کنید. مثلا” رصد کنید که دیروز و امروز، دفتر یا منزل شما چه تماس‌های ورودی و خروجی داشته، یا مکالمات ضبط شده را بشنوید یا دسترسی به پروفایل مخاطبین، دسترسی به این امکان فقط توسط مدیریت امکان‌پذیر می‌باشد.

شماره‌گیری از هر نقطه‌ی دنیا با استفاده از شماره تلفن ثابت محل کار یا منزل

شما می‌توانید از هر نقطه در دنیا و فقط با اتصال به اینترنت، به هرجایی که می‌خواهید تماس بگیرید و روی Caller ID  مقصد ، شماره تلفن ثابت منزل یا محل کار شما نمایش داده خواهد شد.

یعنی شما به وسیله‌ی موبایل خود تماس می‌گیرید اما کالر آیدی مقصد، شماره ثابت منزل یا دفتر کار شما را نشان می‌دهد.

بانک اطلاعاتی هوشمند

هر شماره‌ی ورودی به طور خودکار در بانک اطلاعاتی ذخیره شده و حتی در همان لحظه‌ی پاسخگویی به تماس می‌توانید پروفایلی برای تماس گیرنده تشکیل دهید و اطلاعاتی که می‌خواهید به پروفایل تماس‌گیرنده اضافه کنید و نهایتا” امکان دسته‌بندی مخاطبین در دفترچه تلفن هوشمند مثل دسته بندی اقوام، دوستان و … امکان‌پذیر می‌باشد.

امکان ضبط مکالمات

با تعاریف مربوطه، هر تماسی که نیاز باشد را می‌توان ضبط و ثبت کرد. این تعریف می‌تواند همیشه و برای تمامی تماس‌های ورودی و خروجی برقرار باشد و یا می‌توانید تماس‌هایی از شماره‌های خاص را ضبط کنید.

هشدار خانگی و اتوماسیون اداری

این امکان بدین معناست که زمانی که می‌خواهید همه‌ی افراد خانه دور هم جمع شوند (مثلا” برای صرف شام) با اعلام سراسری و فقط با یک کلیک، از طریق تلفن همراه یا دستگاه VOIP به شکل پیام یا تماس همگی را مطلع کنید.

همچنین برای اطلاع رسانی جلسه واحد مدیریت می‌توان به سادگی همه را از زمان و اطلاعات جلسه مطلع کرد و این امکان، تا حد زیادی کار برنامه های اتوماسیون اداری را نیز انجام می‌دهد.

سیستم پیجینگ (جهت مراکز تجاری)

با استفاده از کابل های شبکه و ایجاد ارتباط میان سیستم VOIP و پیجر ساختمان، شما صاحب اپراتور دیجیتال پیجر هوشمند می‌شوید. پس دیگر نیازی نیست اپراتوری استخدام کنید برای صحبت و اطلاع‌رسانی، چرا که این کار را می‌توانید با برنامه‌ریزی مرتب و دقیق و با کیفیت مطلوب‌تر انجام دهید.

چرا تیم ویپینگ را انتخاب کنید؟

برنامه نویسی و ساخت نرم افزارهای جانبی ویپ

ما با تشکیل تیم مهندسی مجرب و توانا، می‌توانیم نیاز های مشتریان را شناسایی کنیم و راهکارها و برنامه های لازم را جهت رفع نیازهای آنان طراحی و اجرا نماییم. پس هرآنچه نیاز شماست، بر خود می‌دانیم تا آن نیاز را برطرف سازیم.

ارائه پشتیبانی واقعی پس از نصب

پس از نصب و راه اندازی سیستم VOIP  بنا به حجم پروژه حداقل دو ماه پشتیبانی رایگان به شما ارائه می‌دهیم و می‌توان گفت هر گونه عیب و نقص احتمالی در سیستم شما ظرف مدت همین دو ماه شناسایی و رفع خواهد شد. پس از دو ماه همچنان با عقد قرارداد جهت پشتیبانی و نگهداری تا زمانی که شما بخواهید در کنار شما خواهیم بود.

ارائه ضمانت کتبی پس از نصب

ما این ضمانت را در قرارداد فی‌مابین خود و مشتری قید خواهیم کرد که در صورت نارضایتی از کیفیت کار، تمامی هزینه پروژه را به شما مسترد خواهد گشت.

قیمت‌گذاری و نحوه پرداخت

هزینه‌ی راه‌اندازی VOIP برای ساختمان‌های مختلف متفاوت است و بستگی به وسعت و مساحت ساختمان دارد و اینکه چه نیازهایی در ساختمان احساس می‌شود و با توجه به اینکه با ایجاد چه امکاناتی ساختمان شما بروزتر خواهد شد. با توجه به نیاز شما و با بررسی مشاوران و تکنسین‌های ما، هزینه‌های نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و اجرای طرح برآورد شده و طی پیش فاکتور به شما اعلام می‌گردد و در صورت موافقت عملیات پیاده سازی و اجرا آغاز می‌شود.

با پیشرفت تکنولوژی روز ، بسیاری از سازمان‌ها در حال ارتقاء سیستم‌های ارتباطی خود هستند . جالب است بدانید که در ارتقاء ارتباطات مخابراتی، بیشترین این ارتباطات از سیستم‌های قدیمی ، به  VOIP ارتقاء پیدا می‌کنند . ویرا پردازش رامان با استفاده از سیستم VOIP ، ماژول‌هایی جهت تسریع در انجام فعالیت‌هایی از قبیل کاهش هزینه‌های ارتباطی، بازاریابی، مدیریت مشتریان و… طراحی و آماده سازی کرده است . در این قسمت به شکل اختصاصی به معرفی برخی از امکانات ویژه و پشتیبانی VOIP برای رستوران‌های زنجیره‌ای خواهیم پرداخت ، با ما همراه باشید .

چرا رستوران‌های زنجیره‌ای نیازمند سیستم VOIP هستند؟

رستوران‌های زنجیره‌ای از آن دسته مشاغلی هستند که در صورت عدم وجود تلفن و ارتباط تلفنی با مشتریان، ضربه‌ی زیادی به کسب و کارشان وارد می‌شود. حال با توجه به پیشرفت تکنولوژی در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات، می‌توان از یک ارتباط تلفنی ساده به عنوان یک راهکار ارتباطی پیشرفته استفاده کرد تا بتوان در راستای گسترش فعالیت‌ها و امور مربوط به رضایتمندی مشتریان، بازاریابی، نظارت و بررسی کیفیت خدمات ارائه شده از سمت سازمان و نهایتا” بررسی عملکرد اپراتورها استفاده نمود .

مشاهده سوابق تماس مشتریان در هنگام تماس

هنگامی که مشتری جدیدی با مجموعه تماس برقرار می‌کند ، صفحه‌ای روی دسکتاپ پرسنل اپراتور سفارش‌گیرنده باز می‌شود تا اطلاعات تماس‌گیرنده و توضیحات مربوطه را وارد سامانه کنند . زین پس در صورت تماس جدید از آن مشتری، در هنگام تماس، صفحه‌ای روی دسکتاپ اپراتورها باز می‌شود که حاوی اطلاعات وارد شده توسط اپراتورها می‌باشد .

هر زمان که بخواهید می‌توانید از کلیه‌ی این اطلاعات ، خروجی دریافت کنید تا در آرشیو اطلاعات مشتریان سازمان همیشه داشته باشید و یا درصورتی که اطلاعات سفارش قبلی از مشتریان دارید، این اطلاعات را به سیستم انتقال دهید .

برای مثال فرض کنیم زمانی که مشتری قدیمی تماس می‌گیرد، روی صفحه‌ی کامپیوتر به ما اطلاعات و آدرس مشتری نمایش داده می‌شود و می‌توانیم زمان آخرین سفارش و حتی لیست سفارش‌ها و حتی جزئیات سفارش‌های پیشین او را بررسی کنیم.

VOIP برای رستوران های زنجیره ای

اتصال مرکز تلفن با CRM

در صورتی که رستورانی دارای CRM باشد می‌توان مرکز تلفن VOIP را با CRM ارتباط داد تا مواردی که در بالا ذکر شد به شکل خودکار انجام ‌گردد .

امکان تماس مشتریان با رستوران از بستر وب‌سایت رستوران

فرض کنید مشتری داخل وب‌سایت رستوران شماست و می‌خواهد سفارش خود را به شما اعلام نماید. در این صورت می‌تواند با کلیک روی گزینه‌ی تلفن گویا، تماس اینترنتی با شما برقرار کند و سفارش خود را به شما اعلام نماید. جالب است بدانید در این سیستم هیچ هزینه‌ای شامل حال طرفین تماس نمی‌گردد و تماس‌گیرنده جهت برقراری تماس، صرفا” نیاز به میکروفون و هدفون (یا اسپیکر) خواهد داشت.

قابلیت دسته بندی مشتریان

می‌توان دسته بندی‌های متفاوتی از مشتریان ایجاد کرد تا هر زمان و به هر دلیلی که می‌خواهید بتوانید با گرفتن خروجی از لیست مشتریان مربوطه، آنان را به صورت منظم در اختیار داشته باشید . (مثلا برای ارسال دعوتنامه برای افتتاح شعبه‌ی جدید و یا اطلاع رسانی در رابطه با مراسمی خاص، به بانک اطلاعاتی از مشتریان ویژه یا احتیاج دارید که به این شکل از قبل آماده در اختیار دارید. )

قابلیت دسته بندی اتوماتیک مشتریان شعب مختلف

فرض کنیم رستوران شما دارای چندین شعبه است و کلیه‌ی سفارشات از سمت دفتر مرکزی دریافت می‌شود. زمانی که با تلفن ثابت با رستوران شما تماسی حاصل شود، اتوماتیک در سیستم تشخیص داده می‌شود و به اپراتور سفارش‌گیرنده‌ی مربوط به همان شعبه وصل می‌شود و یا اینکه در پروفایل آن مشتری علاوه بر شماره تماس (که اتوماتیک ذخیره می‌شود) منطقه‌ی مسکونی یا اینکه نزدیک به کدام شعبه است ثبت می‌گردد.

ایجاد ارتباط بین شعب و کاهش هزینه‌ها

در صورتی که مجموعه‌ای دارای شعب مختلف باشد می‌توان بین این شعب ارتباط تلفنی ایجاد کرد . فرض کنید یک شعبه‌ در تهران و دیگری در شیراز باشد ، شما می‌توانید با گرفتن داخلی ۲۰۱ با داخلی مدیر شعبه تهران، و با گرفتن داخلی ۳۰۱ با داخلی مدیریت در شعبه شیراز ارتباط برقرار کنید .

حال فرض کنید مجموعه‌ی شما دارای شعبه‌ای خارج از کشور باشد، در چنین حالتی نیز باز هم امکان برقراری ارتباط بین شعب برای شما محیاست!

نکته‌ی قابل تامل آن است که کلیه‌ی این تماس‌ها به شکل کاملا” رایگان انجام می شود!

راهکار نوین کنترل کیفی تلفنی

شما به سادگی می‌توانید در مورد رضایت مشتریان ، به شکل اتوماتیک با آنان تماس برقرار کرده و از آنان در رابطه با موارد مختلف سوالات مربوطه را بپرسید. برای مثال : اگر از کیفیت غذا رضایت دارید عدد ۱ و اگر خیر عدد ۲ را شماره گیری نمایید.

در هر نظرسنجی تعداد سوالات محدودیتی ندارد و در نهایت شما بدون هیچ انرژی انسانی می‌توانید نظرسنجی کامل و جامعی از مشتریان رستوران خود در رابطه با رضایتمندی مشتریان انجام دهید.

سامانه نظرسنجی مشتریان

پس از هر تماس ورودی و ارائه خدمات به مشتریان، هنگامی که اپراتور تلفن را قطع می‌کند، مشتری اتوماتیک به سامانه نظرسنجی وصل می‌شود تا بتواند به کیفیت خدمات دریافتی از آن اپراتور امتیاز دهد . ‌در صورتی که امتیاز داده‌شده ضعیف باشد می‌تواند به پنلی ارتباط داده شود تا دلیل عدم رضایت خود را بیان کند و صدای او ضبط شده و همان لحظه این پیغام ضبط شده و اصل فایل ضبط شده مکالمه برای مدیریت سازمان یا مسئول کنترل کیفیت سازمان ارسال شود .

VOIP برای رستوران ها

ارائه گزارشات تماس سازمان در بازه‌های زمانی متفاوت

شما در هر بازه‌ی زمانی می‌توانید کلیه‌ی گزارشات تماس سازمان را رصد کنید .‌ یعنی ببینید طی یک هفته‌ی گذشته چند تماس ورودی، چند تماس خروجی داشته‌اید یا حتی تعداد تماس‌های قطع شده در IVR و یا تماس‌هایی که به دلیل اشغالی داخلی‌ها به داخلی مورد نظر وصل نشده‌اند را رصد کنید . می‌توانید این گزارش را در بازه زمانی متفاوت یا به تفکیک داخلی‌های مختلف داشته باشید .

هر زمان که بخواهید می توانید از کلیه‌ی این اطلاعات خروجی بگیرید تا در آرشیو سوابق اطلاعات تماس رستوران همیشه داشته باشید .

مانیتورینگ آنلاین مرکز تماس و اعلام وضعیت اپراتور

این پنل وضعیت آنلاین داخلی‌ها را به شما نمایش می‌دهد، این بدان معناست که شما امکان رصد این که کدام یک از اپراتور‌ها در حال مکالمه هستند را دارید، اپراتورهای دیگر چه مدت است که مکالمه‌ای نداشتند . همینطور فرض کنید اپراتوری می‌خواهد برای نهار میز خود را ترک کند، ایشان وضعیت خود را به وضعیت نهار تغییر می‌دهد و سوپروایزر به سادگی با ماژول مانیتورینگ متوجه اینکه اپراتور در چه وضعیتی است می‌شود .

راهکار VOIP برای رستوران

ایجاد تماس مستقیم با اپراتورها

از جمله مزایا و خدمات VoIP برای رستوران‌ها می‌توان به قابلیت تماس مستقیم با اپراتور در سیستم VoIP اشاره نمود . فرض کنید مشتریانتان با رستوران شما تماس گرفتتد و یکی از اپراتورها از ایشان سفارش غذا گرفته است ، در صورتی که این امکان فعال باشد ، اگر مجدداً همان مشتری تماس بگیرد، به شکل اتوماتیک به همان اپراتور وصل می‌شود . این امر برای مشتریانتان خوش‌آیند است چرا که با یک نفر همیشه در ارتباط هستند و اپراتور به سادگی در جریان سفارش مشتری خواهد بود.

ایجاد صف مکالمات، تغییرات صف در لحظه و بدون قطعی

برخی اوقات ممکن است یکی از بخش‌ها شلوغ تر از دیگر بخش‌ها باشد و تماس‌های ورودی با آن بخش به گونه‌ای باشد که مشتریان مدت زمان زیادی را باید در صف بمانند تا بتوانند برای پرسیدن یک سوال ساده به یکی از اپراتورهای مربوطه وصل شوند . حال شما می‌توانید به شکل لحظه‌ای یکی از اپراتورهای بخش دیگر را در صفی که شلوغ است وارد کنید تا برای لحظاتی بتواند کمک حال بخش شلوغ باشد و پس از گذراندن زمان شلوغی مورد نظر، دوباره به جایگاه اولیه‌ی خود بازگردد.

امکان ضبط مکالمات

شما می‌توانید کلیه‌ی تماس‌ها با مشتریان را ضبط کنید و از عملکرد پرسنل خود آگاهی بیشتر و دقیق‌تری داشته باشید . همچنین می‌توانید تمامی تماس‌های ضبط شده را در گزارشات تماس و در مقابل هر یک از تماس‌ها ببینید و از تاریخ و ساعت آن تماس نیز مطلع شوید . این فایل‌ها را تا هر زمانی که نیاز داشته باشید می توانید در سرور سازمان نگه دارید .

شنود مکالمات و نجوا

فرض کنید اپراتوری در پاسخگویی به مشتریان ناتوان است ، می‎‌توانید به تماس اپراتور و مشتری اضافه شوید و به گونه‌ای که مشتری صدای شما را نمی‌شنود، اپراتور را راهنمایی کنید تا اطلاعات درست و دقیق به مشتری بدهد، به این امکان “نجوا” می‌گویند . همینطور می‌توانید مکالمه‌ی پرسنل را در لحظه شنود کنید .

در توضیحات و موارد ذکر شده در بالا، به برخی از مزایای کاربردی و امکانات ویپ برای رستوران‌های زنجیره‌ای که می‌توانند پاسخگوی نیاز‌های متداول رستوران‌های زنجیره‌ای باشند اشاره شد . اما با توجه به اینکه سیستم VoIP قابلیت ارتقاء بی‌انتها دارد و برنامه‌نویسان و متخصصین ویپینگ نیز پتانسیل و دانش کافی برای تولید امکاناتی فراتر از امکانات گفته شده در بالا را دارند . در صورتی که نیازی در مجموعه‌ی شما وجود دارد آن را با ما درمیان بگذارید تا به شکل سفارشی آن محصول را برای شما طراحی ، تولید و اجرا نماییم .

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 32
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 0
 • بازدید امروز : 16
 • باردید دیروز : 1
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 18
 • بازدید ماه : 41
 • بازدید سال : 253
 • بازدید کلی : 253