loading...

دنیای تکنولوژی

راه اندازی تلفن گویا ، منشی تلفنی خستگی نا‌پذیر راه اندازی تلفن گویا یا منشی دیجیتال هوشمند سال‌های زیادی است که به عنوان یک سرویس ارتباطی قدرتمند و منعطف در شرکت‌های ارائه کنند

راه اندازی سامانه تلفن گویا چطور به کسب‌و‌کار شما کمک ‌می‌کند ؟

رضا مهدوی بازدید : 1 شنبه 08 مرداد 1401 نظرات (0)

راه اندازی تلفن گویا ، منشی تلفنی خستگی نا‌پذیر

راه اندازی تلفن گویا یا منشی دیجیتال هوشمند سال‌های زیادی است که به عنوان یک سرویس ارتباطی قدرتمند و منعطف در شرکت‌های ارائه کننده خدمات یا شرکت‌های فروش تجهیزات بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. شاید پیش خود بگویید سیستم منشی‌‌ دیجیتال از همان سال‌های ابتدایی ورود سانترال یا حتی تلفن‌های خانگی وجود داشته است و سرویسی نیست که آن را قدرتمند، هوشمند یا منعطف بخوانیم. در سال‌های اخیر با توجه به پیشرفت و مهاجرت سیستم‌های تلفنی منسوخ مثل سانترال پاناسونیک به سمت سیستم‌های تلفنی نوین و هوشمند که به آن‌ها مرکز‌تلفن ویپ گویند، نوع سرویس‌دهی تلفن‌گویا یا همان منشی دیجیتال تغییر و به صورت کامل هوشمندانه شده است. در ادامه شما را بیشتر با منشی دیجیتال آشنا خواهیم کرد و به شما می‌گوییم که این سرویس چطور می‌تواند کسب‌و‌کار‌تان را در کنار بهترین CRM متحول کند.

سامانه تلفن‌ گویا چیست؟

حتما برای شما هم پیش آمده است که با یک شرکت تماس بگیرید و به محض برقراری ارتباط به صورت اتوماتیک شخصی شرکت را معرفی ‌کند، به شما خوش‌آمد بگوید و در ادامه واحدهای مختلف شرکت را با ذکر یک عدد نام ببرد تا شما سریع‌تر بتوانید با واحد یا شخص مورد نظرتان ارتباط برقرار کنید. به این سیستم، تلفن گویا یا منشی دیجیتال می‌گویند. یک منشی خستگی ناپذیر و ۲۴ ساعته! این سناریو از ساده‌ترین خدمات تلفن‌گویا است.

خدمات تلفن‌گویا یکی از مهم‌ترین بخش‌های مرکزتلفن VOIP است. در واقع یک ماژول نرم‌افزاری بر روی یک مرکزتلفن VOIP است که می‌تواند در ساده‌ترین حالت افراد تماس‌گیرنده را به واحدهای مختلف سازمان راهنمایی کند یا به صورت حرفه‌ای و برنامه‌ریزی شده، به طور مثال از مشتریان شرکت شما برای دریافت پشتیبانی کد مشتری بگیرد، به صورت هوشمندانه یک مسابقه تلفنی یا یک تلفن قصه‌گو راه‌اندازی کنید، ارتباط مشتری را به یک درگاه پرداخت برقرار کند یا یک سیستم نوبت‌دهی بیمارستان باشد و بسیاری قابلیت‌های هوشمندانه دیگر که در ادامه با جزئیات بیشتری توضیح خواهیم داد.

راه اندازی تلفن گویا

راه اندازی سامانه تلفن گویا بر روی بستر مرکز تلفن VOIP

برای راه اندازی تلفن گویا در شرکت خود، ابتدا باید بستر مناسب آن را فراهم کنید. اولین قدم، داشتن یک شبکه کابلی یا بیسیم داخلی پایدار است که معمولا اکثر شرکت‌ها این بستر ارتباطی را به دلیل وجود کامپیوتر و اینترنت داخلی دارند. پس نگران اضافه کردن کابل یا تجهیزات اضافی نباشید.

قدم بعدی که مهم‌ترین قدم برای داشتن یک منشی‌ دیجیتال هوشمند است، داشتن یک مرکز تلفن تحت شبکه است. مرکز تلفن ویپ در واقع وظیفه مدیریت تماس‌های شما را که تلفن گویا بخشی از آن است، دارد. با توجه به ماهیت نرم‌افزاری مرکز ‌تلفن برای استقرار نیازمند یک سرور برای سرویس‌دهی خواهد بود. سیستم منشی دیجیتال هوشمند یک ماژول نرم‌افزاری از مرکز تلفن قدرتمند VOIP است که پس از پیاده‌سازی کامل مرکز تلفن VOIP با توجه به نیاز هر کسب‌و‌کار پیاده‌سازی خواهد شد. پیش از راه‌اندازی تلفن‌گویا باید اطلاعاتی را به شرح زیر در اختیار کارشناس استقرار سیستم تلفن تحت شبکه قرار دهید:

 • تمام نیازتان و هر چیزی که در ذهنتان می‌گذرد را صراحتا به مجری پروژه‌تان بگویید. این مهم‌ترین بخش برای طراحی سناریو بر اساس شرح نیازتان است. مثلا اگر ‌همیشه پشت میزتان نیستید و بخشی از روز را خارج از شرکت به سر می‌برید و نمی‌خواهید تماسی را از دست بدهید حتما اعلام کنید. اگر نیاز به صندوق صوتی برای دریافت انتقادات و پیشنهادات دارید، یا می‌خواهید مثلا با وارد کردن یک عدد آدرس شرکت، شماره حساب یا هر اطلاعات دیگر برای تماس‌گیرنده پخش شود به صورت کامل توضیح دهید.
 • بر اساس سلیقه و بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید برای ضبط صدا به صورت استودیویی یا توسط خودتان تصمیم بگیرید.
 • متن خوش‌آمد‌گویی و پیامی که می‌خواهید پخش شود را آماده کنید. مثلا: “سلام، شما با شرکت ویپینگ تماس گرفته اید، برای ارتباط با واحد فروش عدد یک، برای …”
 • پس از تهیه متن، پیش از راه‌اتدازی تلفن گویا، اعداد تخصیص یافته به داخلی‌ها یا گروه‌های کاری را مشخص کنید. مثلا اگر داخلی اول جهت ارتباط با گروه فروش است، داخلی‌های کارشناسان فروش را برای کارشناس استقرار مشخص کنید.

راه‌اندازی تلفن گویا جزئیات فنی بیشتری دارد که باید کارشناس پیاده‌سازی برای شما شرح دهد. مثلا می‌توانید تعیین کنید کسی بتواند به صورت مستقیم یک داخلی را بگیرد یا خیر، فردی که تماس می‌گیرد چند بار امکان وارد کردن عدد اشتباه را داشته باشد، وقتی به انتهای پیام خوش‌آمدگویی رسید، پیام تکرار شود، به یک داخلی مثلا اپراتور وصل شود یا مجدد پیام خوش‌آمدگویی از ابتدا پخش شود. پیاده‌سازی سرویس‌های هوشمند مثل منشی دیجیتال نیازمند بررسی و توجه به شرح‌نیاز دقیق مدیر یک کسب‌و‌کار و یک تیم حرفه ای خدمات VOIP دارد. به صورت کلی موارد یک تا چهار مهم‌ترین گزینه‌هایی هستند که پیش از پیاده‌سازی باید با آن توجه کنید.

راه اندازی تلفن گویا چطور به کسب‌و‌کار شما کمک ‌می‌کند؟

اگر بخواهیم به صورت خلاصه مزیت راه اندازی تلفن گویا را برای کسب‌و‌کارتان بگوییم، در واقع این سرویس همانطور که از نام دیگرش، منشی تلفنی پیداست وظیفه مدیریت تماس‌های ورودی شما را به صورت هوشمندانه، دقیق و در ۲۴ ساعت شبانه روز دارد. راه اندازی تلفن گویا در شرکت شما برای شخصی که اولین بار با شما تماس می‌گیرد، ویترین شرکت‌تان است. شما حتی اگر یک کسب‌و‌کار کوچک داشته باشید، با استفاده از منشی دیجیتال هوشمند شرکت‌تان را سازمان یافته و منظم نشان می‌دهید. معرفی شرکت، خوش‌آمدگویی و نام بردن دپارتمان‌های مختلف مخصوصا با یک صدای گوینده می‌تواند در اولین قدم ارتباط با مشتری بسیار برای‌تان سودمند و باعث جلب توجه و اعتماد شود.

از دیگر مزیت‌های راه اندازی تلفن گویا که می‌تواند به کسب‌و‌کار شما کمک کند، ارتباط فرد تماس‌گیرنده بدون معطلی با واحد یا شخصی است که قصد ارتباط با او را دارد. فرض کنید این سرویس وجود نداشت و منشی یک شرکت به صورت سنتی به این تماس‌ها پاسخ می‌داد و به واحد‌های مختلف وصل می‌کرد. در این شرایط شما به عنوان مدیر یک کسب‌و‌کار باید یک نیرو تمام وقت، صرفا برای پاسخگویی به این تماس‌ها استخدام می‌کردید. علاوه بر این موضوع، مشتریان شما می‌توانند روی تلفن‌گویا و در صندوق صوتی برای شما پیام بگذارند، فکس خود را ارسال کنند، پیام‌ها و سوالات متداول مثل آدرس، شماره حساب و ساعت‌کاری را گوش کنند و بسیاری قابلیت دیگر که فعلا به همین توضیحات مختصر بسنده می‌کنیم و در ادامه شما را با سودمندی‌های هوشمندانه منشی دیجیتال بیشتر آشنا می‌کنیم.

سودمندی‌های پنهان راه اندازی تلفن گویا

هر وقت صحبت از تلفن گویا یا منشی‌دیجیتال می‌شود معمولا تنها چیزی که به ذهنمان می‌رسد همان پیام خوش‌آمدگویی است که همه‌جا شنیده‌ایم. اما این سرویس مهم از خدمات ویپ توانایی ارائه خدمات بسیار گسترده‌تری را نیز دارد که شاید تا به حال به ذهن شما خطور نکرده باشد. با توجه به اینکه راه‌اندازی تلفن‌گویا هوشمند یکی از خدمات مرکز تلفن VOIP که در واقع یک سیستم تلفنی کد‌باز است محسوب می‌شود، امکان برنامه‌نویسی و پیاده سازی انواع نیازمندی‌های شرکت‌ها را در هر نوع کسب‌و‌کار دارد. اصطلاح کدباز به پلتفرم‌هایی گفته می‌شود که تمامی متخصصان امکان دسترسی به هسته نرم‌افزار و تغییرات را دارند. مرکز تلفن ویپ شرکت ویپینگ این قابلیت را به شما می‌دهد تا بتوانید بر اساس نیاز، هرگونه شخصی‌سازی را انجام دهید. در ادامه تعدادی از انواع ماژول‌های متداول از خدمات تلفن‌گویا که فراتر از یک سیستم خوش‌آمدگویی هستند معرفی خواهیم کرد.

۱- سیستم نوبت دهی

شاید برای‌تان پیش آمده باشد که برای دریافت نوبت با یک کلینیک یا بیمارستان تماس گرفته باشید و پس از معرفی و پیام خوش‌آمدگویی از شما خواسته است تا زمان حضور خود و پزشک مرتبط را انتخاب کنید و به این صورت نوبتی برای شما در یک تاریخ و ساعت خاص ثبت می‌شود. این سیستم نوبت‌دهی در واقع بر روی تلفن گویا پیاده سازی شده است و یکی از خدمات ویپ محسوب می‌شود.

نوبت دهی با راه اندازی تلفن گویا

۲- سیستم تیکتینگ تلفنی

از دیگر مزایای راه اندازی تلفن گویا می‌توان به ماژول تیکیتینگ تلفنی که یکی دیگر از سرویس‌هایی است که بر روی ماژول منشی دیجیتال و مرکز تلفن ویپ پیاده‌سازی می‌شود، اشاره کرد. مشتریان شما با شماره پشتیبانی تماس می‌گیرند و مشکل سیستم خود را به صورت یک صدا برای کارشناس مربوط ثبت می‌کنند. کارشناس پشتیبانی مربوطه پس از دریافت تیکت صوتی می‌تواند اقدامات لازم را برای خدمات پشتیبانی ارائه نماید.

۳- سیستم ثبت اطلاعات کارجویان به صورت تلفنی

شرکت‌های کاریابی همواره در جست‌وجو و جمع آوری اطلاعات کارجویان و کارفرماها هستند. معمولا شرکت‌هایی در این حوزه موفق هستند که بتوانند دیتابیس بزرگی از این مشخصات داشته باشند. علاوه بر ثبت اطلاعات کارجویان و کارفرماها به صورت کاغذی و اینترنتی، امکان ثبت اطلاعات به صورت صوتی بر روی یک تلفن گویا هوشمند نیز خواهد بود. مزیت استفاده از این سیستم برای کارفرماها، شنیدن لحن معرفی کارجو خواهد بود.

۴- سیستم رزرواسیون تلفنی

بسیاری از کسب‌و‌کارها مثل هتل‌ها، مراکز فروش بلیط و… که برای ارائه خدمت نیاز به رزرواسیون از پیش دارند، می‌توانند از این سیستم استفاده کنند. مثلا فردی با یک هتل تماس می‌گیرد، سیستم پس از خوش‌آمدگویی از کاربر می‌خواهد تا تاریخ اقامت خود را وارد کند. در صورت خالی بودن اتاق، اطلاعات ثبت و در صورت نیاز به یک درگاه پرداخت بانکی جهت پرداخت متصل خواهد شد. اگر در تاریخ مورد نظر اتاقی خالی نباشد نیز سیستم به صورت اتوماتیک به فرد تماس‌گیرنده اعلام خواهد کرد.

۵- سیستم هوشمند پشتیبانی

بسیاری از شرکت‌هایی که بخشی به عنوان خدمات پشتیباتی دارند، با این مشکل مواجه شدند که افرادی که در لیست مشتریان‌شان نیستند برای دریافت پشتیبانی یا حل مشکلاتشان با مرکز‌ پشتیبانی تماس برقرار می‌کنند. این موضوع باعث می‌شود که شرکت نتواند به مشتریان خودش سرویس مناسب بدهد. زیرا زمان زیادی را با افرادی که مشتری این کسب‌و‌کار نیستند می‌گذراند. یکی دیگر از انواع خدمات تلفن گویا، استفاده از شماره مشتری است. زمانی که فردی با بخش پشتیبانی شرکت شما تماس می‌گیرد تنها با وارد کردن شماره مشتری خود می‌تواند با کارشناسان پشتیبانی صحبت کند، در غیر اینصورت به طور مثال به بخش فروش متصل خواهد شد.

۶- تلفن قصه‌گو و مسابقه تلفنی

یکی دیگر از سرویس‌های هوشمندی که روی تلفن گویا پیاده سازی می‌شود، تلفن قصه‌گو و مسابقه تلفنی است. در واقع شخصی که با شماره‌های اعلام شده تماس می‌گیرد، می‌تواند بر اساس سلیقه خود در منوی صوتی تلفن قصه‌گو داستان خود را انتخاب و گوش کند. مسابقات تلفنی نیز با همین شرایط برگزار می‌شوند. شاید برایتان سوال پیش بیاید که داشتن این مدل تلفن گویا که ممکن است ساعت‌ها خطوط شرکت را اشغال کند چه سودی دارد؟ در بین انواع خطوط مخابراتی، خطی به نام IN وجود دارد که بر حسب دقیقه، هزینه‌ای مازاد برای ارائه خدمت، به حساب تماس‌گیرنده یا قبض تلفن اضافه می‌کند. بنابراین درآمد چنین کسب‌و‌کارهایی بر اساس میزان مکالمات افراد تماس‌گیرنده خواهد بود.

تبریک! به زودی کسب‌وکار موفق‌تری خواهید داشت.

اگر تا اینجای این مطلب را مطالعه کرده‌اید پس حتما عزمتان برای یک تغییر و تحول اساسی در کسب و کارتان جزم شده است! تا اینجای مقاله با مزیت‌های راه‌اندازی تلفن‌گویا آشنا شده‌اید، حالا می‌دانید که منشی دیجیتال فقط یک پاسخگوی خودکار یا یک پخش‌کننده پیام خوش‌آمدگویی نیست و می‌تواند بسیار هوشمندانه‌تر به کسب‌و‌کار شما کمک کند. برای داشتن این منشی دیجیتال خستگی‌ناپذیر و ۲۴ ساعته نیازمند تجربه کافی و یک تیم متخصص جهت پیاده‌سازی و پیکربندی خواهید بود. همانطور که گفته شد تلفن گویا ویترین و اولین راه ارتباط شما با مشتریان احتمالی‌تان است، بنابراین پایداری و کیفیت این سیستم برای هر کسب‌و‌کاری بسیار مهم خواهد بود. شرکت ویرا پردازش رامان با نام تجاری ویپینگ با سال‌ها تجربه موفق در زمینه پیاده‌سازی مرکزتلفن VOIP و راه اندازی تلفن گویا ، آموزش و مشاوره به شرکت‌ها و ارگان‌های دولتی مختلف آماده پاسخگویی و مشاوره رایگان به شما عزیزان در زمینه خدمات تلفن گویا خواهد بود.

منظور از خدمات ویپ چیست؟

خدمات ویپ در واقع تمام سرویس‌هایی است که یک شرکت متخصص در حوزه پیاده‌سازی و استقرار مرکز تلفن ویپ به شما ارائه می‌دهد. یک شرکت ارائه دهنده پشتیبانی VOIP وظیفه ارائه مشاوره صادقانه با توجه به شرح نیاز و بودجه شما را دارد. چنین شرکتی باید توانایی بررسی و نیازسنجی دقیق پروژه شما را داشته باشد، تجهیزات مورد نیازتان را تامین کند، اگر نیازمند نرم‌‍‌افزار خاصی مثل سیستم نظرسنجی تلفنی، نوبت‌دهی تلفنی،ماژول مدیر منشی، صدور قبض، سیستم رزواسیون و … بودید، توانایی برنامه‌نویسی و پیاده‌سازی آن را بر روی مرکز‌تلفن تحت شبکه داشته باشد. در ادامه به جزئیات بیشتری از فاکتورهای انتخاب یک شرکت خدمات ویپ می‌پردازیم.

چطور یک شرکت خدمات ویپ را انتخاب کنیم؟

در هر حوزه کاری شرکت‌ها و اشخاص زیادی مدعی توانایی خدمت‌رسانی به نیازمندی‌های مدیران کسب‌و‌کارها هستند. با توجه به اینکه سیستم تلفن VOIP مخصوصا برای شرکت‌هایی که تماس‌های ورودی و خروجی زیادی دارند، به نوعی قلب تپنده اینگونه شرکت‌ها است، بنابراین از حساسیت حائز اهمیتی برخوردار هستند. مدیران کسب‌و‌کار برای انتخاب یک شرکت خدمات ویپ باید نکته‌سنجی و دقت زیادی را به خرج دهند. در ادامه فاکتورهای مهمی را که شرکت‌های متخصص خدمات مرکزتلفن ویپ برای ارائه خدمت باید داشته باشند معرفی خواهیم کرد.

مشاوره و نیازسنجی دقیق و منصفانه برای ارایه خدمات ویپ از شرکت های دانش‌بنیان

مهم‌ترین بخش پیش از اجرای یک پروژه ویپ، نیازسنجی دقیق بر اساس شرح نیاز شما خواهد بود. بنابراین در اولین قدم، شرکتی که انتخاب می‌کنید باید آنقدر تجربه و رزومه خوبی داشته باشد تا بتواند دقیقا بر‌اساس میزان بودجه، نیازهای کسب‌و‌کار و پیشنهادهایی که از دید شما پنهان است، مشاوره دهد و سناریو پروژتان را طراحی کند.

شرکت خدمات ویپ

دریافت لیست مشتریان شرکت ارائه دهنده خدمات VOIP

معمولا با کنکاش در لیست مشتریان یک شرکت خدمات VOIP اطلاعات مناسبی را می‌توانید به دست آورید. لیست مشتریان در واقع تجربه و سابقه یک شرکت را نشان می‌دهد و به شما می‌گوید که تا به حال چندین شرکت خصوصی یا دولتی در کسب‌‌و‌کارهای مختلف به آن شرکت اعتماد و پروژه خود را به آن‌ها سپرده‌اند. صریح بخواهیم بگوییم شرکت‎‌هایی که لیست مشتری محدودی دارند بی‌شک تازه کار هستند و اگر دنبال یک شرکت باسابقه هستید همین اول راه می‌توانید بر اساس این لیست تصمیم خودتان را برای همکاری بگیرید.

تامین تجهیزات سخت‌افزاری برای خدمات VOIP توسط شرکت های وارد کننده

شرکت‌های ارائه دهنده سیستم‌تلفن تحت شبکه، سخت‌افزارهای مورد نیاز پروژه را یا از همکاران واردکننده تجهیزات تهیه می‌کنند یا خودشان به صورت مستقیم تامین کننده هستند. به صورت کلی برای شما تفاوتی نخواهد داشت که شرکتی که می‌خواهید پروژه خود را به آن‌ها بسپارید، سخت‌افزار را از انبار خود تامین می‌کند یا از همکارانشان که در زمینه واردات سخت افزار ویپ فعالیت دارند. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید گارانتی سخت‌افزار، قیمت مناسب و از همه مهم‌تر شناخت کامل تجهیزات ویپ توسط آن شرکت است. زیرا در صورتی که شرکت خدمات VOIP با این تجهیزات به خوبی آشنا نباشد، نمی‌تواند بهترین انتخاب و راهکار را به شما ارائه دهد. بنابراین دلیل پیشنهاد هر برند یا محصول را از آن‌ها جویا شوید و خودتان نیز کمی در مورد تجهیزات تحقیق کنید.

پیاده‌سازی و استقرار پایدار و با کیفیت خدمات ویپ

مرحله استقرار سیستم تلفن ویپ باید طبق یک برنامه‌ریزی و بررسی زیرساخت شرکت صورت بگیرید. بنابراین شرکت ارائه‌کننده خدمات ویپ باید علاوه بر توانایی استقرار سرور مرکزتلفن ویپ با زیر‌ساخت شبکه نیز آشنا باشد. مسلما شما به عنوان یک مدیر، سراغ هر شرکتی برای ارائه خدمات VOIP بروید مدعی پیاده‌سازی پایدار و باکیفیت خواهند بود. اما چطور می‌توان این اطمینان را به دست آورد؟ بهترین روش، بررسی رزومه و نامه‌های حسن انجام کار آن‌ها است. از آن‌ها بخواهید تا شرکت‌های مرتبط با کسب‌و‌کارتان را که در لیست رزومه خود دارند معرفی کنند که در صورت امکان از آن‌ها استعلام بگیرید.

توانایی برنامه‌نویسی بر اساس نیاز اختصاصی شما

بسیاری از شرکت‌های ارائه کننده خدمات VOIP با پلتفرم‌های نرم افزاری کار می‌کنند. یک مرکزتلفن نرم‌افزاری به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید به هسته آن دسترسی داشته باشید و هر نیاز اختصاصی که دارید با کمک یک برنامه نویس پیاده سازی کنید. به طور مثال سیستم نظرسنجی تلفنی، نوبت‌دهی کلینیک یا  بیمارستان، سیستم رزرواسیون، سرویس مدیر منشی، ارتباط با نرم افزارهای جانبی مثل اتوماسیون اداری و مدیریت ارتباط با مشتری (نرم افزار CRM)، و… از جمله مواردی هستند که تنها شرکت‌هایی که تجربه کافی و تیم برنامه‌نویسی روی VOIP دارند، امکان ارائه این خدمات را خواهند داشت. بنابراین پیش از سپردن پروژه به هر شرکت، لیست ماژول و نرم افزارهایی که از پیش نوشته‌اند را بخواهید.

امکان ارائه خدمات مرکز تماس

اگر شما یک شرکت فروش تجهیزات یا ارائه‌کننده خدمات و پشتیبانی باشید، احتمالا داشتن یک سیستم مرکزتماس کارآمد برای شما مهم خواهد بود. مرکزتماس بر پایه صف‌تماس پیاده سازی می‌شود ، ویژگی‌های گزارش‌دهی دقیق از تماس اپراتورها، اطلاعات ورود و خروج شیفت، ارتباط از طریق سایر پلتفرم های ارتباطی از طریق همان پنل مرکزتماس و … از جمله مواردی است که یک مرکزتماس حرفه‌ای باید داشته باشد. بنابراین اگر تصمیم دارید برای بخش مرکزتماس خود با یک شرکت خدمات ویپ همکاری کنید، حتما رزومه دقیق آن‌ها و پروژه‌های موفق آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید.

نحوه پرداخت و تسویه حساب با شرکت ارائه دهنده خدمات ویپ

شما به عنوان یک مدیر کسب‌و‌کار حتما برای پیاده‌سازی مرکزتلفن ویپ در شرکت خود بودجه ای را کنار گذاشته‌اید و اینکه این بودجه در جای درست خود و با چه شرایطی خرج شود بی‌شک برای‌تان اهمیت دارد. ‌برخی از شرکت‌ها تمام مبلغ پروژه را در زمان نوشتن قرارداد و پیش از شروع پروژه دریافت می‌کنند. بعضی دیگر طبق توافق درصدی را پیش از آغاز و مابقی را در زمان تحویل پروژه دریافت می‌کنند. کمتر شرکتی پیدا می‌شود که تمام هزینه پروژه را در صورت رضایتمندی شما پس از تحویل پروژه دریافت کند که مطمئنا چنین شرایط پرداختی برای مدیر یک شرکت بهترین گزینه خواهد بود. بنابراین در زمان تحقیق، بررسی و انتخاب یک شرکت خدمات ویپ حتما به نحوه تسویه حساب توجه کنید.

شرکت خدمات VOIP

چگونگی پشتیبانی سیستم تلفنی

هر نرم‌افزار، سخت افزار و سیستم تحت شبکه مبتنی بر ویپ در هر شرکت نیازمند پشتیبانی ویپ و خدمات شرکت فروشنده یا ارائه دهنده خدمات می‌باشد. مخصوصا یک سیستم تلفن‌ ویپ که تمام ارتباطات یک شرکت بر دوش آن است. بنابراین پیش از عقد قرارداد با یک شرکت خدمات ویپ، به صورت کامل از نحوه پشتیبانی آن‌ها اطلاعات کسب کنید. مثلا اگر نیازمند پشتیبانی ۲۴ ساعته هستید، حتما این موضوع را مطرح کنید. بسیاری از شرکت‌های این حوزه فقط در ساعات اداری فعالیت دارند. بنابراین دریافت شرح چگونگی پشتیبانی مرکز تلفن ویپ را در زمان انتخاب شرکت خدمات VOIP حتما دریافت و دقیق مطالعه کنید.

راهکارهای برقراری امنیت در خدمات VOIP

یکی از مهم‌ترین توانایی‌های یک شرکت خدمات ویپ، توانایی برقراری امنیت مرکز تلفن ویپ است. سیستم تلفن ویپ با توجه به ماهیت تحت شبکه و نوع پروتکلی که استفاده می‌کند، همیشه در معرض سودجویی هکرها است و در صورتی که سرور شما دسترسی به اینترنت داشته باشید امکان اتک خوردن و در نتیجه دریافت یک قبض تلفن سنگین برای شما وجود دارد. به صورت کلی امنیت در سیستم‌های تحت شبکه همیشه امری نسبی است اما همین امنیت نسبی نیازمند تخصص کافی و آشنایی با پروتکل‌ها و سیستم‎های امن سازی مرکز تلفن VOIP را دارد. بنابراین اگر امنیت مرکز تلفن ویپ برای شما اهمیت دارد حتما از شرکتی که می‌خواهید پروژه‌تان را به آن‌ها بسپارید، نمونه پروژه‌های برقراری امنیت که قبلا پیاده‌سای کردند را بخواهید.

شرکت ارائه دهنده خدمات VOIP را هوشمندانه و آگاهانه انتخاب کنید.

با توجه به تمامی موارد و توضیحاتی که ارائه شد، شما به عنوان یک مدیر کسب‌و‌کار باید پیش از انتخاب یک شرکت خدمات ویپ تمام فاکتورها را بررسی و مورد ارزیابی قرار دهید. در واقع با دانستن اطلاعاتی که در اختیارتان قرار دادیم، در نتیجه یک انتخاب هوشمندانه خواهید داشت. یک انتخاب دقیق بر اساس رزومه، قیمت‎گذاری و شرایط تسویه حساب، نحوه پشتیبانی، توانایی پیاده سازی نیازهای خاص شما و سایر موارد دیگری که به تفصیل شرح داده شد باعث می‌شود بدون دغدغه یک سیستم تلفنی باکیفیت و پایداری را سال‌های سال داشته باشید.

همین حالا با ما تماس بگیرید

با توجه به مطالب ذکر شده، چنانچه نیاز به مشاوره دارید ، همکاران ما با اشتیاق فراوان منتظر پاسخ گویی به شما عزیزان هستند.

کافیست فقط با ما تماس بگیرید : ۷۴۳۲۷-۰۲۱

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 32
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 0
 • بازدید امروز : 21
 • باردید دیروز : 1
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 23
 • بازدید ماه : 46
 • بازدید سال : 258
 • بازدید کلی : 258