loading...

دنیای تکنولوژی

همانطور که از عنوان این مقاله پیداست، قصد داریم کمی در مورد مزایا و ویژگی‌هایی که استفاده از نرم افزار CRM در سازمان‌ها با خود به ارمغان می‌آورد صحبت کنیم. اگر شما مدیر

آشنایی با مزایای نرم افزار CRM

رضا مهدوی بازدید : 7 دوشنبه 06 تير 1401 نظرات (0)

همانطور که از عنوان این مقاله پیداست، قصد داریم کمی در مورد مزایا و ویژگی‌هایی که استفاده از نرم افزار CRM در سازمان‌ها با خود به ارمغان می‌آورد صحبت کنیم.

اگر شما مدیر کل و یا سرپرست بخشی از یک کسب و کار باشید، قطعا بارها و بارها نام CRM را در فضای اینترنت، محیط شرکت، مکالمات تلفنی و … شنیده‌اید و ممکن است برایتان این سوال پیش آمده باشد که واقعا نرم افزار CRM چه امکانات و مزایایی می‌تواند برای کسب و کار شما داشته باشد؟ آیا واقعا راه اندازی و استفاده از یک سامانه‌ی نرم افزاری در شرکت می‌تواند روی بازدهی کار و فروش سازمان شما تاثیر بگذارد؟

برای این که این ابهامات را برای همیشه برطرف کنیم، قصد داریم در ادامه به بررسی مزایای نرم افزار CRM و قابلیت‌هایی که می‌تواند در اختیار سازمان شما قرار دهد بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

آشنایی با مزایای CRM

در ادامه برخی از مهم‌ترین مزایا و امکانات سیستم مدیریت مشتریان یا CRM را معرفی کرده و در مورد هر کدام از آن‌ها توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

۱ ساماندهی مشتریان و مدیریت آن‌ها با نرم افزار CRM

یکی از اصلی‌ترین مزایا و ویژگی‌های استفاده از نرم افزار CRM در سازمان، ساماندهی اطلاعات مشتریان و مدیریت آن‌ها می‌باشد. همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم، نرم افزارهای CRM به شما این امکان را می‌دهند که تمامی اطلاعات مشتریان شرکت را با جزئیات بالا ثبت نموده و سپس به کمک ابزارهای متنوع موجود در این سامانه آن‌ها را مدیریت کنید.

بدیهی است زمانی که اطلاعات مشتریان به صورت کاملا منسجم ثبت و دسته‌بندی می‌شود سامان‌دهی مشتریان نیز بسیار ساده‌تر شده و کیفیت ارائه خدمات به آن‌ها نیز افزایش می‌یابد.

۲ ایجاد انسجام و هماهنگی بین بخش‌های مختلف سازمان

همانطور که گفتیم تمامی اطلاعات مرتبط با مشتریان با جزئیات بالا و ذکر تاریخ و ساعت درون نرم افزار CRM ثبت می‌شود. این ثبت اطلاعات باعث می‌شود تا تمامی افراد که با مشتریان سازمان در ارتباط هستند بتوانند تنها با چند کلیک به کلیه داده‌های مرتبط با هر مشتری دسترسی داشته و در جریان فرایند سرویس‌دهی به تمامی آن‌ها قرار گیرند. طبیعتا این موضع باعث می‌شود که هماهنگی بین بخش‌های مختلف سازمان بالا رفته و کاربران شما بتوانند با سرعت و کیفیت بهتری به مسئولیتی که در شرکت دارند عمل کنند.

مزایای CRM

۳ جلب رضایت مشتریان به کمک CRM

اگر به دو مورد اول از مزایای نرم افزار CRM توجه کنید، متوجه می‌شوید که هماهنگی ایجاد شده بین کارشناسان سازمان و دسترسی آن‌ها به کلیه اطلاعات مشتریان در قالب یک نرم افزار مدیریت مشتری باعث می‌شود تا خدماتی که در نهایت به مشتری داده می‌شود از کیفیت بسیار بالا‌تری برخوردار بوده و این مشتری عمیقا متوجه شود که رضایت وی از خدماتی که دریافت می‌کند برای شما اهمیت زیادی دارد. به خاطر داشته باشید که امروزه برای این که بتوانید مشتریان دائمی برای کسب و کار یا برند تجاری خود داشته باشید باید از بروز‌ترین ابزارها و متدهای مدیریت مشتریان بهره ببرید تا بتوانید رضایت همه مشتریان را جلب کنید.

۴ افزایش فروش به کمک نرم افزار CRM

اگر به مزایای نرم افزار CRM که تا این مرحله معرفی کرده‌ایم توجه کنید، متوجه می‌شوید که به طور کلی استفاده از نرم افزار CRM در نهایت منجر به ایجاد نظم در سرویس‌دهی و افزایش کیفیت خدمات ارائه شده به مشتریان خواهد شد که این موارد طبیعتا می‌توانند به صورت مستقیم روی  میزان فروش سازمان شما تاثیر داشته باشد.

همچنین نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که به طور کلی نرم افزارهای CRM یا به صورت یکپارچه از قابلیت‌های مدیریت سیستم فروش پشتیبانی کرده و یا می‌توانند با نرم افزارهای مرتبط با این موضوع همگام‌سازی شوند. بنابراین این ویژگی و مزیت موجود در بهترین نرم افزار CRM ایران باعث می‌شود تا مدیریت سیستم فروش، پیگیری فاکتور و پیش‌فاکتورهای ارائه شده، بررسی وضعیت مالی مشتریان و … بهینه‌تر و نظام‌مندتر شده و در نهایت منجر به افزایش بازدهی کارشناسان فروش شما شود.

۵ افزایش بهره‌وری کارمندان به کمک CRM

یکپارچه‌سازی سیستم مدیریت مشتریان و مدیریت فروش طبیعتا تاثیر مستقیمی روی میزان بهره‌وری کارمندان خواهد داشت. زمانی که شما از نرم افزار CRM استفاده می‌کنید، طبیعتا به خاطر در دسترس بودن اطلاعات تمامی مشتریان و قابلیت اشتراک‌گذاری داده‌های مرتبط با  آن‌ها زمان کم‌تری در طول روز تلف می‌شود و کارمندان شما نیز منظم‌تر و دقیق‌تر می‌توانند به وظایفی که به عهده دارند عمل کنند.

مزایای نرم افزار CRM

۶ ایجاد بانک اطلاعاتی جامع از مشتریان سازمان

یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای CRM، ایجاد بانک اطلاعاتی از تمامی مشتریان و افرادی که با شرکت شما تماس گرفته‌اند می‌باشد. همانطور که گفتیم کارشناسان شما در طی تمامی تماس‌هایی که دارند اطلاعات افراد را به طور دقیق در این سامانه ثبت می‌کنند که این اطلاعات پس از مدتی تبدیل به یک بانک اطلاعاتی بسیار ارزشمند از مخاطبان مورد هدف کسب و کار شما خواهد شد.

۷ تحلیل داده‌های ثبت شده در CRM

از جمله دیگر ویژگی‌ها و مزایای CRM نیز می‌توان به تحلیل داده‌های ثبت شده توسط کارشناسان و کاربران سازمان شما اشاره نمود. عموما نرم افزارهای CRM ابزارهای کاربردی فراوانی را در اختیار شما قرار می‌دهند تا به کمک آن‌ها بتوانید تمامی داده‌های تهیه شده توسط کارشناسان مجموعه را تحلیل کرده و آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید. مثلا شما به کمک ابزارهای تحلیل CRM می‌توانید پاسخ مشتریان به پیشنهادات مالی، میزان موفقیت کارشناسان در فروش، میزان خرید مشتریان در زمان‌های مختلف و …. را در قالب نمودار‌ها و جدول‌های گرافیکی مشاهده نموده و با بررسی آن‌ها تصمیمات مدیریتی جامعی برای رشد کسب و کار خود بگیرید.

نرم افزار CRM هوشمند ویپینگ

در سلسله مقالات آموزش CRM در مورد سامانه مدیریت ارتباط مشتریان ارائه شده توسط ویپینگ به قدر کافی صحبت شد. نرم افزار CRM چیست ، علاوه‌بر مواردی که در بالا تحت عنوان مزایای CRM به آن‌ها اشاره کردیم، از قابلیت‌ها و امکانات بسیاری برخوردار می‌باشد. این نرم افزار به صورت کامل توسط برنامه‌نویسان و کارشناسان مجموعه‌ی ویپینگ تولید شده و قابلیت همگام‌سازی کامل با سیستم‌های تلفنی ویپ و نرم افزار های مالی و ماژول‌های نرم‌‌افزاری ارائه شده توسط این شرکت را دارا می‌باشد. برخی از ویژگی‌های کلیدی CRM هوشمند ویپینگ عبارت است از:

 • سیستم هوش مصنوعی جهت ارائه خودکار پیشنهادات کاربردی برای افزایش میزان فرو
 • سیستم مدیریت فروش، صدور فاکتور و پیش‌فاکتور به صورت کاملا یکپارچه با CRM
 • سیستم یاد‌اور و پیگیری خودکار پیشنهادات مالی
 • قابلیت تعریف مشتریان در دسته‌ها و گروه‌های مختلف
 • قابلیت تعریف محصولات و دسته‌بندی آن‌ها در گروه‌های مختلف
 • قابلیت تعریف کارشناسان متعدد و دسته‌بندی آن‌ها
 • پشتیبانی از API برای همگام‌سازی سیستم با دیگر سامانه‌ها
 • و ….

در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد نرم افزار CRM ویپینگ دارید می‌توانید علاوه‌بر مراجعه به صفحه‌ی نرم افزار CRM، با کارشناسان فروش ویپینگ نیز تماس گرفته و از مشاوره کاملا تخصصی و رایگان آن‌ها بهره‌مند شوید.

تلفن: ۰۲۱۹۱۰۰۷۴۴۷ – ۰۲۱۷۴۳۲۷

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 32
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 0
 • بازدید امروز : 19
 • باردید دیروز : 1
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 21
 • بازدید ماه : 44
 • بازدید سال : 256
 • بازدید کلی : 256