loading...

دنیای تکنولوژی

راه اندازی سامانه تلفن گویا چطور به کسب‌و‌کار شما کمک ‌می‌کند ؟

رضا مهدوی بازدید : 1 شنبه 08 مرداد 1401 نظرات (0)

راه اندازی تلفن گویا ، منشی تلفنی خستگی نا‌پذیر

راه اندازی تلفن گویا یا منشی دیجیتال هوشمند سال‌های زیادی است که به عنوان یک سرویس ارتباطی قدرتمند و منعطف در شرکت‌های ارائه کننده خدمات یا شرکت‌های فروش تجهیزات بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. شاید پیش خود بگویید سیستم منشی‌‌ دیجیتال از همان سال‌های ابتدایی ورود سانترال یا حتی تلفن‌های خانگی وجود داشته است و سرویسی نیست که آن را قدرتمند، هوشمند یا منعطف بخوانیم. در سال‌های اخیر با توجه به پیشرفت و مهاجرت سیستم‌های تلفنی منسوخ مثل سانترال پاناسونیک به سمت سیستم‌های تلفنی نوین و هوشمند که به آن‌ها مرکز‌تلفن ویپ گویند، نوع سرویس‌دهی تلفن‌گویا یا همان منشی دیجیتال تغییر و به صورت کامل هوشمندانه شده است. در ادامه شما را بیشتر با منشی دیجیتال آشنا خواهیم کرد و به شما می‌گوییم که این سرویس چطور می‌تواند کسب‌و‌کار‌تان را در کنار بهترین CRM متحول کند.

سامانه تلفن‌ گویا چیست؟

حتما برای شما هم پیش آمده است که با یک شرکت تماس بگیرید و به محض برقراری ارتباط به صورت اتوماتیک شخصی شرکت را معرفی ‌کند، به شما خوش‌آمد بگوید و در ادامه واحدهای مختلف شرکت را با ذکر یک عدد نام ببرد تا شما سریع‌تر بتوانید با واحد یا شخص مورد نظرتان ارتباط برقرار کنید. به این سیستم، تلفن گویا یا منشی دیجیتال می‌گویند. یک منشی خستگی ناپذیر و ۲۴ ساعته! این سناریو از ساده‌ترین خدمات تلفن‌گویا است.

خدمات تلفن‌گویا یکی از مهم‌ترین بخش‌های مرکزتلفن VOIP است. در واقع یک ماژول نرم‌افزاری بر روی یک مرکزتلفن VOIP است که می‌تواند در ساده‌ترین حالت افراد تماس‌گیرنده را به واحدهای مختلف سازمان راهنمایی کند یا به صورت حرفه‌ای و برنامه‌ریزی شده، به طور مثال از مشتریان شرکت شما برای دریافت پشتیبانی کد مشتری بگیرد، به صورت هوشمندانه یک مسابقه تلفنی یا یک تلفن قصه‌گو راه‌اندازی کنید، ارتباط مشتری را به یک درگاه پرداخت برقرار کند یا یک سیستم نوبت‌دهی بیمارستان باشد و بسیاری قابلیت‌های هوشمندانه دیگر که در ادامه با جزئیات بیشتری توضیح خواهیم داد.

راه اندازی تلفن گویا

راه اندازی سامانه تلفن گویا بر روی بستر مرکز تلفن VOIP

برای راه اندازی تلفن گویا در شرکت خود، ابتدا باید بستر مناسب آن را فراهم کنید. اولین قدم، داشتن یک شبکه کابلی یا بیسیم داخلی پایدار است که معمولا اکثر شرکت‌ها این بستر ارتباطی را به دلیل وجود کامپیوتر و اینترنت داخلی دارند. پس نگران اضافه کردن کابل یا تجهیزات اضافی نباشید.

قدم بعدی که مهم‌ترین قدم برای داشتن یک منشی‌ دیجیتال هوشمند است، داشتن یک مرکز تلفن تحت شبکه است. مرکز تلفن ویپ در واقع وظیفه مدیریت تماس‌های شما را که تلفن گویا بخشی از آن است، دارد. با توجه به ماهیت نرم‌افزاری مرکز ‌تلفن برای استقرار نیازمند یک سرور برای سرویس‌دهی خواهد بود. سیستم منشی دیجیتال هوشمند یک ماژول نرم‌افزاری از مرکز تلفن قدرتمند VOIP است که پس از پیاده‌سازی کامل مرکز تلفن VOIP با توجه به نیاز هر کسب‌و‌کار پیاده‌سازی خواهد شد. پیش از راه‌اندازی تلفن‌گویا باید اطلاعاتی را به شرح زیر در اختیار کارشناس استقرار سیستم تلفن تحت شبکه قرار دهید:

 • تمام نیازتان و هر چیزی که در ذهنتان می‌گذرد را صراحتا به مجری پروژه‌تان بگویید. این مهم‌ترین بخش برای طراحی سناریو بر اساس شرح نیازتان است. مثلا اگر ‌همیشه پشت میزتان نیستید و بخشی از روز را خارج از شرکت به سر می‌برید و نمی‌خواهید تماسی را از دست بدهید حتما اعلام کنید. اگر نیاز به صندوق صوتی برای دریافت انتقادات و پیشنهادات دارید، یا می‌خواهید مثلا با وارد کردن یک عدد آدرس شرکت، شماره حساب یا هر اطلاعات دیگر برای تماس‌گیرنده پخش شود به صورت کامل توضیح دهید.
 • بر اساس سلیقه و بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید برای ضبط صدا به صورت استودیویی یا توسط خودتان تصمیم بگیرید.
 • متن خوش‌آمد‌گویی و پیامی که می‌خواهید پخش شود را آماده کنید. مثلا: “سلام، شما با شرکت ویپینگ تماس گرفته اید، برای ارتباط با واحد فروش عدد یک، برای …”
 • پس از تهیه متن، پیش از راه‌اتدازی تلفن گویا، اعداد تخصیص یافته به داخلی‌ها یا گروه‌های کاری را مشخص کنید. مثلا اگر داخلی اول جهت ارتباط با گروه فروش است، داخلی‌های کارشناسان فروش را برای کارشناس استقرار مشخص کنید.

راه‌اندازی تلفن گویا جزئیات فنی بیشتری دارد که باید کارشناس پیاده‌سازی برای شما شرح دهد. مثلا می‌توانید تعیین کنید کسی بتواند به صورت مستقیم یک داخلی را بگیرد یا خیر، فردی که تماس می‌گیرد چند بار امکان وارد کردن عدد اشتباه را داشته باشد، وقتی به انتهای پیام خوش‌آمدگویی رسید، پیام تکرار شود، به یک داخلی مثلا اپراتور وصل شود یا مجدد پیام خوش‌آمدگویی از ابتدا پخش شود. پیاده‌سازی سرویس‌های هوشمند مثل منشی دیجیتال نیازمند بررسی و توجه به شرح‌نیاز دقیق مدیر یک کسب‌و‌کار و یک تیم حرفه ای خدمات VOIP دارد. به صورت کلی موارد یک تا چهار مهم‌ترین گزینه‌هایی هستند که پیش از پیاده‌سازی باید با آن توجه کنید.

راه اندازی تلفن گویا چطور به کسب‌و‌کار شما کمک ‌می‌کند؟

اگر بخواهیم به صورت خلاصه مزیت راه اندازی تلفن گویا را برای کسب‌و‌کارتان بگوییم، در واقع این سرویس همانطور که از نام دیگرش، منشی تلفنی پیداست وظیفه مدیریت تماس‌های ورودی شما را به صورت هوشمندانه، دقیق و در ۲۴ ساعت شبانه روز دارد. راه اندازی تلفن گویا در شرکت شما برای شخصی که اولین بار با شما تماس می‌گیرد، ویترین شرکت‌تان است. شما حتی اگر یک کسب‌و‌کار کوچک داشته باشید، با استفاده از منشی دیجیتال هوشمند شرکت‌تان را سازمان یافته و منظم نشان می‌دهید. معرفی شرکت، خوش‌آمدگویی و نام بردن دپارتمان‌های مختلف مخصوصا با یک صدای گوینده می‌تواند در اولین قدم ارتباط با مشتری بسیار برای‌تان سودمند و باعث جلب توجه و اعتماد شود.

از دیگر مزیت‌های راه اندازی تلفن گویا که می‌تواند به کسب‌و‌کار شما کمک کند، ارتباط فرد تماس‌گیرنده بدون معطلی با واحد یا شخصی است که قصد ارتباط با او را دارد. فرض کنید این سرویس وجود نداشت و منشی یک شرکت به صورت سنتی به این تماس‌ها پاسخ می‌داد و به واحد‌های مختلف وصل می‌کرد. در این شرایط شما به عنوان مدیر یک کسب‌و‌کار باید یک نیرو تمام وقت، صرفا برای پاسخگویی به این تماس‌ها استخدام می‌کردید. علاوه بر این موضوع، مشتریان شما می‌توانند روی تلفن‌گویا و در صندوق صوتی برای شما پیام بگذارند، فکس خود را ارسال کنند، پیام‌ها و سوالات متداول مثل آدرس، شماره حساب و ساعت‌کاری را گوش کنند و بسیاری قابلیت دیگر که فعلا به همین توضیحات مختصر بسنده می‌کنیم و در ادامه شما را با سودمندی‌های هوشمندانه منشی دیجیتال بیشتر آشنا می‌کنیم.

سودمندی‌های پنهان راه اندازی تلفن گویا

هر وقت صحبت از تلفن گویا یا منشی‌دیجیتال می‌شود معمولا تنها چیزی که به ذهنمان می‌رسد همان پیام خوش‌آمدگویی است که همه‌جا شنیده‌ایم. اما این سرویس مهم از خدمات ویپ توانایی ارائه خدمات بسیار گسترده‌تری را نیز دارد که شاید تا به حال به ذهن شما خطور نکرده باشد. با توجه به اینکه راه‌اندازی تلفن‌گویا هوشمند یکی از خدمات مرکز تلفن VOIP که در واقع یک سیستم تلفنی کد‌باز است محسوب می‌شود، امکان برنامه‌نویسی و پیاده سازی انواع نیازمندی‌های شرکت‌ها را در هر نوع کسب‌و‌کار دارد. اصطلاح کدباز به پلتفرم‌هایی گفته می‌شود که تمامی متخصصان امکان دسترسی به هسته نرم‌افزار و تغییرات را دارند. مرکز تلفن ویپ شرکت ویپینگ این قابلیت را به شما می‌دهد تا بتوانید بر اساس نیاز، هرگونه شخصی‌سازی را انجام دهید. در ادامه تعدادی از انواع ماژول‌های متداول از خدمات تلفن‌گویا که فراتر از یک سیستم خوش‌آمدگویی هستند معرفی خواهیم کرد.

۱- سیستم نوبت دهی

شاید برای‌تان پیش آمده باشد که برای دریافت نوبت با یک کلینیک یا بیمارستان تماس گرفته باشید و پس از معرفی و پیام خوش‌آمدگویی از شما خواسته است تا زمان حضور خود و پزشک مرتبط را انتخاب کنید و به این صورت نوبتی برای شما در یک تاریخ و ساعت خاص ثبت می‌شود. این سیستم نوبت‌دهی در واقع بر روی تلفن گویا پیاده سازی شده است و یکی از خدمات ویپ محسوب می‌شود.

نوبت دهی با راه اندازی تلفن گویا

۲- سیستم تیکتینگ تلفنی

از دیگر مزایای راه اندازی تلفن گویا می‌توان به ماژول تیکیتینگ تلفنی که یکی دیگر از سرویس‌هایی است که بر روی ماژول منشی دیجیتال و مرکز تلفن ویپ پیاده‌سازی می‌شود، اشاره کرد. مشتریان شما با شماره پشتیبانی تماس می‌گیرند و مشکل سیستم خود را به صورت یک صدا برای کارشناس مربوط ثبت می‌کنند. کارشناس پشتیبانی مربوطه پس از دریافت تیکت صوتی می‌تواند اقدامات لازم را برای خدمات پشتیبانی ارائه نماید.

۳- سیستم ثبت اطلاعات کارجویان به صورت تلفنی

شرکت‌های کاریابی همواره در جست‌وجو و جمع آوری اطلاعات کارجویان و کارفرماها هستند. معمولا شرکت‌هایی در این حوزه موفق هستند که بتوانند دیتابیس بزرگی از این مشخصات داشته باشند. علاوه بر ثبت اطلاعات کارجویان و کارفرماها به صورت کاغذی و اینترنتی، امکان ثبت اطلاعات به صورت صوتی بر روی یک تلفن گویا هوشمند نیز خواهد بود. مزیت استفاده از این سیستم برای کارفرماها، شنیدن لحن معرفی کارجو خواهد بود.

۴- سیستم رزرواسیون تلفنی

بسیاری از کسب‌و‌کارها مثل هتل‌ها، مراکز فروش بلیط و… که برای ارائه خدمت نیاز به رزرواسیون از پیش دارند، می‌توانند از این سیستم استفاده کنند. مثلا فردی با یک هتل تماس می‌گیرد، سیستم پس از خوش‌آمدگویی از کاربر می‌خواهد تا تاریخ اقامت خود را وارد کند. در صورت خالی بودن اتاق، اطلاعات ثبت و در صورت نیاز به یک درگاه پرداخت بانکی جهت پرداخت متصل خواهد شد. اگر در تاریخ مورد نظر اتاقی خالی نباشد نیز سیستم به صورت اتوماتیک به فرد تماس‌گیرنده اعلام خواهد کرد.

۵- سیستم هوشمند پشتیبانی

بسیاری از شرکت‌هایی که بخشی به عنوان خدمات پشتیباتی دارند، با این مشکل مواجه شدند که افرادی که در لیست مشتریان‌شان نیستند برای دریافت پشتیبانی یا حل مشکلاتشان با مرکز‌ پشتیبانی تماس برقرار می‌کنند. این موضوع باعث می‌شود که شرکت نتواند به مشتریان خودش سرویس مناسب بدهد. زیرا زمان زیادی را با افرادی که مشتری این کسب‌و‌کار نیستند می‌گذراند. یکی دیگر از انواع خدمات تلفن گویا، استفاده از شماره مشتری است. زمانی که فردی با بخش پشتیبانی شرکت شما تماس می‌گیرد تنها با وارد کردن شماره مشتری خود می‌تواند با کارشناسان پشتیبانی صحبت کند، در غیر اینصورت به طور مثال به بخش فروش متصل خواهد شد.

۶- تلفن قصه‌گو و مسابقه تلفنی

یکی دیگر از سرویس‌های هوشمندی که روی تلفن گویا پیاده سازی می‌شود، تلفن قصه‌گو و مسابقه تلفنی است. در واقع شخصی که با شماره‌های اعلام شده تماس می‌گیرد، می‌تواند بر اساس سلیقه خود در منوی صوتی تلفن قصه‌گو داستان خود را انتخاب و گوش کند. مسابقات تلفنی نیز با همین شرایط برگزار می‌شوند. شاید برایتان سوال پیش بیاید که داشتن این مدل تلفن گویا که ممکن است ساعت‌ها خطوط شرکت را اشغال کند چه سودی دارد؟ در بین انواع خطوط مخابراتی، خطی به نام IN وجود دارد که بر حسب دقیقه، هزینه‌ای مازاد برای ارائه خدمت، به حساب تماس‌گیرنده یا قبض تلفن اضافه می‌کند. بنابراین درآمد چنین کسب‌و‌کارهایی بر اساس میزان مکالمات افراد تماس‌گیرنده خواهد بود.

تبریک! به زودی کسب‌وکار موفق‌تری خواهید داشت.

اگر تا اینجای این مطلب را مطالعه کرده‌اید پس حتما عزمتان برای یک تغییر و تحول اساسی در کسب و کارتان جزم شده است! تا اینجای مقاله با مزیت‌های راه‌اندازی تلفن‌گویا آشنا شده‌اید، حالا می‌دانید که منشی دیجیتال فقط یک پاسخگوی خودکار یا یک پخش‌کننده پیام خوش‌آمدگویی نیست و می‌تواند بسیار هوشمندانه‌تر به کسب‌و‌کار شما کمک کند. برای داشتن این منشی دیجیتال خستگی‌ناپذیر و ۲۴ ساعته نیازمند تجربه کافی و یک تیم متخصص جهت پیاده‌سازی و پیکربندی خواهید بود. همانطور که گفته شد تلفن گویا ویترین و اولین راه ارتباط شما با مشتریان احتمالی‌تان است، بنابراین پایداری و کیفیت این سیستم برای هر کسب‌و‌کاری بسیار مهم خواهد بود. شرکت ویرا پردازش رامان با نام تجاری ویپینگ با سال‌ها تجربه موفق در زمینه پیاده‌سازی مرکزتلفن VOIP و راه اندازی تلفن گویا ، آموزش و مشاوره به شرکت‌ها و ارگان‌های دولتی مختلف آماده پاسخگویی و مشاوره رایگان به شما عزیزان در زمینه خدمات تلفن گویا خواهد بود.

منظور از خدمات ویپ چیست؟

خدمات ویپ در واقع تمام سرویس‌هایی است که یک شرکت متخصص در حوزه پیاده‌سازی و استقرار مرکز تلفن ویپ به شما ارائه می‌دهد. یک شرکت ارائه دهنده پشتیبانی VOIP وظیفه ارائه مشاوره صادقانه با توجه به شرح نیاز و بودجه شما را دارد. چنین شرکتی باید توانایی بررسی و نیازسنجی دقیق پروژه شما را داشته باشد، تجهیزات مورد نیازتان را تامین کند، اگر نیازمند نرم‌‍‌افزار خاصی مثل سیستم نظرسنجی تلفنی، نوبت‌دهی تلفنی،ماژول مدیر منشی، صدور قبض، سیستم رزواسیون و … بودید، توانایی برنامه‌نویسی و پیاده‌سازی آن را بر روی مرکز‌تلفن تحت شبکه داشته باشد. در ادامه به جزئیات بیشتری از فاکتورهای انتخاب یک شرکت خدمات ویپ می‌پردازیم.

چطور یک شرکت خدمات ویپ را انتخاب کنیم؟

در هر حوزه کاری شرکت‌ها و اشخاص زیادی مدعی توانایی خدمت‌رسانی به نیازمندی‌های مدیران کسب‌و‌کارها هستند. با توجه به اینکه سیستم تلفن VOIP مخصوصا برای شرکت‌هایی که تماس‌های ورودی و خروجی زیادی دارند، به نوعی قلب تپنده اینگونه شرکت‌ها است، بنابراین از حساسیت حائز اهمیتی برخوردار هستند. مدیران کسب‌و‌کار برای انتخاب یک شرکت خدمات ویپ باید نکته‌سنجی و دقت زیادی را به خرج دهند. در ادامه فاکتورهای مهمی را که شرکت‌های متخصص خدمات مرکزتلفن ویپ برای ارائه خدمت باید داشته باشند معرفی خواهیم کرد.

مشاوره و نیازسنجی دقیق و منصفانه برای ارایه خدمات ویپ از شرکت های دانش‌بنیان

مهم‌ترین بخش پیش از اجرای یک پروژه ویپ، نیازسنجی دقیق بر اساس شرح نیاز شما خواهد بود. بنابراین در اولین قدم، شرکتی که انتخاب می‌کنید باید آنقدر تجربه و رزومه خوبی داشته باشد تا بتواند دقیقا بر‌اساس میزان بودجه، نیازهای کسب‌و‌کار و پیشنهادهایی که از دید شما پنهان است، مشاوره دهد و سناریو پروژتان را طراحی کند.

شرکت خدمات ویپ

دریافت لیست مشتریان شرکت ارائه دهنده خدمات VOIP

معمولا با کنکاش در لیست مشتریان یک شرکت خدمات VOIP اطلاعات مناسبی را می‌توانید به دست آورید. لیست مشتریان در واقع تجربه و سابقه یک شرکت را نشان می‌دهد و به شما می‌گوید که تا به حال چندین شرکت خصوصی یا دولتی در کسب‌‌و‌کارهای مختلف به آن شرکت اعتماد و پروژه خود را به آن‌ها سپرده‌اند. صریح بخواهیم بگوییم شرکت‎‌هایی که لیست مشتری محدودی دارند بی‌شک تازه کار هستند و اگر دنبال یک شرکت باسابقه هستید همین اول راه می‌توانید بر اساس این لیست تصمیم خودتان را برای همکاری بگیرید.

تامین تجهیزات سخت‌افزاری برای خدمات VOIP توسط شرکت های وارد کننده

شرکت‌های ارائه دهنده سیستم‌تلفن تحت شبکه، سخت‌افزارهای مورد نیاز پروژه را یا از همکاران واردکننده تجهیزات تهیه می‌کنند یا خودشان به صورت مستقیم تامین کننده هستند. به صورت کلی برای شما تفاوتی نخواهد داشت که شرکتی که می‌خواهید پروژه خود را به آن‌ها بسپارید، سخت‌افزار را از انبار خود تامین می‌کند یا از همکارانشان که در زمینه واردات سخت افزار ویپ فعالیت دارند. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید گارانتی سخت‌افزار، قیمت مناسب و از همه مهم‌تر شناخت کامل تجهیزات ویپ توسط آن شرکت است. زیرا در صورتی که شرکت خدمات VOIP با این تجهیزات به خوبی آشنا نباشد، نمی‌تواند بهترین انتخاب و راهکار را به شما ارائه دهد. بنابراین دلیل پیشنهاد هر برند یا محصول را از آن‌ها جویا شوید و خودتان نیز کمی در مورد تجهیزات تحقیق کنید.

پیاده‌سازی و استقرار پایدار و با کیفیت خدمات ویپ

مرحله استقرار سیستم تلفن ویپ باید طبق یک برنامه‌ریزی و بررسی زیرساخت شرکت صورت بگیرید. بنابراین شرکت ارائه‌کننده خدمات ویپ باید علاوه بر توانایی استقرار سرور مرکزتلفن ویپ با زیر‌ساخت شبکه نیز آشنا باشد. مسلما شما به عنوان یک مدیر، سراغ هر شرکتی برای ارائه خدمات VOIP بروید مدعی پیاده‌سازی پایدار و باکیفیت خواهند بود. اما چطور می‌توان این اطمینان را به دست آورد؟ بهترین روش، بررسی رزومه و نامه‌های حسن انجام کار آن‌ها است. از آن‌ها بخواهید تا شرکت‌های مرتبط با کسب‌و‌کارتان را که در لیست رزومه خود دارند معرفی کنند که در صورت امکان از آن‌ها استعلام بگیرید.

توانایی برنامه‌نویسی بر اساس نیاز اختصاصی شما

بسیاری از شرکت‌های ارائه کننده خدمات VOIP با پلتفرم‌های نرم افزاری کار می‌کنند. یک مرکزتلفن نرم‌افزاری به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید به هسته آن دسترسی داشته باشید و هر نیاز اختصاصی که دارید با کمک یک برنامه نویس پیاده سازی کنید. به طور مثال سیستم نظرسنجی تلفنی، نوبت‌دهی کلینیک یا  بیمارستان، سیستم رزرواسیون، سرویس مدیر منشی، ارتباط با نرم افزارهای جانبی مثل اتوماسیون اداری و مدیریت ارتباط با مشتری (نرم افزار CRM)، و… از جمله مواردی هستند که تنها شرکت‌هایی که تجربه کافی و تیم برنامه‌نویسی روی VOIP دارند، امکان ارائه این خدمات را خواهند داشت. بنابراین پیش از سپردن پروژه به هر شرکت، لیست ماژول و نرم افزارهایی که از پیش نوشته‌اند را بخواهید.

امکان ارائه خدمات مرکز تماس

اگر شما یک شرکت فروش تجهیزات یا ارائه‌کننده خدمات و پشتیبانی باشید، احتمالا داشتن یک سیستم مرکزتماس کارآمد برای شما مهم خواهد بود. مرکزتماس بر پایه صف‌تماس پیاده سازی می‌شود ، ویژگی‌های گزارش‌دهی دقیق از تماس اپراتورها، اطلاعات ورود و خروج شیفت، ارتباط از طریق سایر پلتفرم های ارتباطی از طریق همان پنل مرکزتماس و … از جمله مواردی است که یک مرکزتماس حرفه‌ای باید داشته باشد. بنابراین اگر تصمیم دارید برای بخش مرکزتماس خود با یک شرکت خدمات ویپ همکاری کنید، حتما رزومه دقیق آن‌ها و پروژه‌های موفق آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید.

نحوه پرداخت و تسویه حساب با شرکت ارائه دهنده خدمات ویپ

شما به عنوان یک مدیر کسب‌و‌کار حتما برای پیاده‌سازی مرکزتلفن ویپ در شرکت خود بودجه ای را کنار گذاشته‌اید و اینکه این بودجه در جای درست خود و با چه شرایطی خرج شود بی‌شک برای‌تان اهمیت دارد. ‌برخی از شرکت‌ها تمام مبلغ پروژه را در زمان نوشتن قرارداد و پیش از شروع پروژه دریافت می‌کنند. بعضی دیگر طبق توافق درصدی را پیش از آغاز و مابقی را در زمان تحویل پروژه دریافت می‌کنند. کمتر شرکتی پیدا می‌شود که تمام هزینه پروژه را در صورت رضایتمندی شما پس از تحویل پروژه دریافت کند که مطمئنا چنین شرایط پرداختی برای مدیر یک شرکت بهترین گزینه خواهد بود. بنابراین در زمان تحقیق، بررسی و انتخاب یک شرکت خدمات ویپ حتما به نحوه تسویه حساب توجه کنید.

شرکت خدمات VOIP

چگونگی پشتیبانی سیستم تلفنی

هر نرم‌افزار، سخت افزار و سیستم تحت شبکه مبتنی بر ویپ در هر شرکت نیازمند پشتیبانی ویپ و خدمات شرکت فروشنده یا ارائه دهنده خدمات می‌باشد. مخصوصا یک سیستم تلفن‌ ویپ که تمام ارتباطات یک شرکت بر دوش آن است. بنابراین پیش از عقد قرارداد با یک شرکت خدمات ویپ، به صورت کامل از نحوه پشتیبانی آن‌ها اطلاعات کسب کنید. مثلا اگر نیازمند پشتیبانی ۲۴ ساعته هستید، حتما این موضوع را مطرح کنید. بسیاری از شرکت‌های این حوزه فقط در ساعات اداری فعالیت دارند. بنابراین دریافت شرح چگونگی پشتیبانی مرکز تلفن ویپ را در زمان انتخاب شرکت خدمات VOIP حتما دریافت و دقیق مطالعه کنید.

راهکارهای برقراری امنیت در خدمات VOIP

یکی از مهم‌ترین توانایی‌های یک شرکت خدمات ویپ، توانایی برقراری امنیت مرکز تلفن ویپ است. سیستم تلفن ویپ با توجه به ماهیت تحت شبکه و نوع پروتکلی که استفاده می‌کند، همیشه در معرض سودجویی هکرها است و در صورتی که سرور شما دسترسی به اینترنت داشته باشید امکان اتک خوردن و در نتیجه دریافت یک قبض تلفن سنگین برای شما وجود دارد. به صورت کلی امنیت در سیستم‌های تحت شبکه همیشه امری نسبی است اما همین امنیت نسبی نیازمند تخصص کافی و آشنایی با پروتکل‌ها و سیستم‎های امن سازی مرکز تلفن VOIP را دارد. بنابراین اگر امنیت مرکز تلفن ویپ برای شما اهمیت دارد حتما از شرکتی که می‌خواهید پروژه‌تان را به آن‌ها بسپارید، نمونه پروژه‌های برقراری امنیت که قبلا پیاده‌سای کردند را بخواهید.

شرکت ارائه دهنده خدمات VOIP را هوشمندانه و آگاهانه انتخاب کنید.

با توجه به تمامی موارد و توضیحاتی که ارائه شد، شما به عنوان یک مدیر کسب‌و‌کار باید پیش از انتخاب یک شرکت خدمات ویپ تمام فاکتورها را بررسی و مورد ارزیابی قرار دهید. در واقع با دانستن اطلاعاتی که در اختیارتان قرار دادیم، در نتیجه یک انتخاب هوشمندانه خواهید داشت. یک انتخاب دقیق بر اساس رزومه، قیمت‎گذاری و شرایط تسویه حساب، نحوه پشتیبانی، توانایی پیاده سازی نیازهای خاص شما و سایر موارد دیگری که به تفصیل شرح داده شد باعث می‌شود بدون دغدغه یک سیستم تلفنی باکیفیت و پایداری را سال‌های سال داشته باشید.

همین حالا با ما تماس بگیرید

با توجه به مطالب ذکر شده، چنانچه نیاز به مشاوره دارید ، همکاران ما با اشتیاق فراوان منتظر پاسخ گویی به شما عزیزان هستند.

کافیست فقط با ما تماس بگیرید : ۷۴۳۲۷-۰۲۱

خدمات VOIP برای بیمارستان ها ، مراکز درمانی و پزشکان، هتل ها و مراکز اقامتی

رضا مهدوی بازدید : 1 شنبه 08 مرداد 1401 نظرات (0)

خدمات ویپ برای مراکز درمانی

زمانی که صحبت از مرکز تلفن ویپ می‌شود، ممکن است این سوال برای مدیر هر کسب‌و‌کاری پیش بیاید که آیا خدمات ویپ مناسب کسب‌و‌کار من هست؟ سیستم تلفن تحت شبکه چه سودمندی‌هایی برای من دارد؟ چرا باید برای داشتن چنین سیستمی هزینه کنم؟ اگر شما نیز مدیر یک کسب‌و‌کار، علی‌الخصوص در حوزه پزشکی و مراکز درمانی هستید، در این مطلب قصد داریم به شما بگوییم که خدمات VOIP برای بیمارستان ها، پزشکان و مراکز درمانی چیست و چطور می‌تواند به کسب‌و‌کار شما کمک کند. علاوه بر این، راهکارهایی را به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید بخشی از فرآیندهای مرکز درمانی خود را با استفاده از مرکزتلفن ویپ بهینه و ارتباطاتی هوشمند داشته باشید.

سیستم تلفن ویپ چیست و چه مزایایی دارد؟

پیش از آنکه بخواهیم از خدمات VOIP برای بیمارستان ها و مراکز درمانی بگوییم، بهتر است کمی در مورد سیستم تلفن ویپ بدانید. اگر اطلاعات خوبی در این مورد دارید، می‌توانید این بخش را نادیده بگیرید و ادامه مطلب را مطالعه کنید. ابتدا باید بدانید که VOIP مخفف کلمه Voice Over IP و به معنای انتقال صدا روی بستر شبکه است. بنابراین وقتی صحبت از ویپ به میان آمد، بدانید که تمام ارتباطات روی بستر شبکه داخلی یا اینترنت برقرار می‌شود. پیش از ورود مرکزتلفن VOIP اکثر شرکت‌ها از سانترال پاناسونیک استفاده می‌کردند. این سانترال آنالوگ در زمان خودش بهترین گزینه برای مدیریت تماس‌های ورودی و خروجی بود که با ورود سیستم تلفن گویا VOIP هوشمند و مقرون به صرفه، سانترال پاناسونیک صندلی شاهانه خود را به جانشین قدرتمند و هوشمند خود، مرکزتلفن ویپ واگذار کرد.

مهم‌ترین مزایای مرکزتلفن ویپ برای تمام کسب‌و‌کارها، کاهش هزینه مکالمات، تهیه گزارشات دقیق و نموداری، امکان برقراری کنفرانس صوتی و تصویری، امکان ارسال و دریافت فکس، مشاهده آنلاین وضعیت داخلی‌ها، صف انتظار، تلفن‌گویا، امکان توسعه و انعطاف بالا، ضبط تماس و … است. سیستم تلفن ویپ به شما کمک می‌کند تا ارتباطات صوتی هوشمند و کارآمد در شرکت خود داشته باشید.

خدمات VOIP برای بیمارستان ها و مراکز درمانی

اگر شما یک پزشک، مدیر بیمارستان یا یک مرکز درمانی هستید، حتما منتظرید که بدانید سیستم تلفن ویپ چه سودمندی‌هایی برای شما خواهد داشت. پس یک راست می‌رویم سر اصل مطلب! خدمات VOIP برای بیمارستان ها و پزشکان شامل سیستم نوبت‌دهی تلفنی، پیجینگ و احضار پرستار، مشاوره تلفنی، صندوق انتقادات و پیشنهادات، هدایت تماس‌ها به بخش‌های مختلف مرکز درمانی، یادآوری وقت ویزیت و … از جمله خدمات VOIP برای بیمارستان ها و پزشکان محسوب می‌شود. در ادامه این مطلب به صورت کامل به شما خواهیم گفت که سیستم تلفن ویپ چه سودمندی هایی برای شما خواهد داشت.

سیستم نظرسنجی اختصاصی برای پزشکان و پرستاران

اطلاع از میزان رضایت بیماران از پزشک یا پرستار می‌تواند پیشرفت چشمگیری برای مرکز درمانی شما داشته باشد. مخصوصا برای کلینیک‌ها و مراکزدرمانی خصوصی این موضوع اهمیت بیشتری خواهد داشت. یکی دیگر از خدمات VOIP برای بیمارستان ها، پزشکان و مراکز درمانی سیستم نظرسنجی تلفنی است. بیمار می‌تواند با برقراری تماس با یک سامانه نظرسنجی تلفنی میزان رضایت خود را ثبت کند. همچنین اگر مشاوره تلفنی داشتید، می‌توانید پس از اتمام مکالمه سیستم نظرسنجی پس از مکالمه داشته باشید.

خدمات VOIP برای بیمارستان ها

نوبت دهی تلفنی

سیستم نوبت‌دهی تلفنی یکی از پرکاربردترین خدمات ویپ برای مراکز درمانی محسوب می‌شود. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با بیمارستان میلاد برای اخذ نوبت تماس گرفته باشید. زمانی که با این بیمارستان تماس می‌گیرید، ابتدا یک پیام خوش‌آمد گویی پخش می‌شود و شما را برای نوبت‌دهی به یک مسیر هدایت می‌کند. بعد از وارد کردن عدد مورد نظر برای نوبت‌دهی تلفنی بخش‌ها و سپس پزشکان نام برده می‌شوند و تاریخ‌های آزاد برای نوبت دهی اعلام می‌گردد. با انتخاب تاریخ و ساعت مورد نظر نوبت شما ثبت می‌شود.

پیجینگ و احضار پرستار و پزشک

یکی از سیستم‌های پر استفاده در مراکز درمانی، سیستم پیجینگ است. از این سیستم در مراکزدرمانی برای احضار پزشک و پرستار، اعلام اتمام یا شروع وقت ملاقات و پیج کردن نام افراد استفاده می‌شود. برای داشتن یک سیستم پیجینگ تحت شبکه نیازی به تهیه یک سرور جداگانه نخواهید داشت زیرا این سیستم یکی از خدمات ویپ برای مراکز درمانی و پزشکان است که بر روی همان سیستم تلفنی ویپ پیاده سازی می‌شود.

تماس خودکار با بیماران

تماس‌گیر خودکار در مراکز درمانی می‌تواند طوری برنامه ریزی شود که به طور مثال یک ساعت پیش از سررسید نوبت بیمار با او تماس بگیرد و وقت ویزیت را یادآوری کند. یا فرض کنید این سیستم تماس‌گیر خودکار در یک آزمایشگاه پیاده‌سازی شده است، زمانی که جواب آزمایش فرد آماده شد با استفاده از این ماژول هوشمند به بیمار اطلاع داده خواهد شد.

صندوق انتقادات و پیشنهادات

تقریبا در اکثر مراکز درمانی صندوقی به صورت فیزیکی برای انتقادات و پیشنهادات روی دیوار نصب می‌شود. با استفاده از خدمات VOIP برای بیمارستان ها یا مرکز درمانی خود می‌توانید یک صندوق انتقادات و پیشنهادات طراحی کنید تا افراد بتوانند از هر مکانی برای شما پیغام صوتی بگذارند. همچنین این صندوق صوتی به شما این امکان را می‌دهد تا از هر نقطع جغرافیایی پیغام‌های خود را گوش کنید.

مشاوره تلفنی با پزشک

بسیاری از افراد تمایل دارند به جای مراجعه حضوری به مراکز درمانی به صورت تلفنی مشاوره خود را از پزشک متخصص دریافت کنند. بنابراین این فرصت مناسبی است که مراکز درمانی بخشی از فعالیت خود را به صورت تلفنی ارائه دهند. بنابراین یکی دیگر از خدمات VOIP برای بیمارستان ‌ها و پزشکان مشاوره تلفنی است که مراکز تلفنی ویپ در اختیار شما قرار خواهد داد. همچنین با داشتن یک خط تلفن هوشمند IN ، هزینه مشاور تلفنی به صورت هوشمند بر حسب دقیقه به حساب بانکی شما واریز خواهد شد.

ویپ برای مراکز درمانی

هدایت تماس‌های ورودی به بخش‌ها

از دیگر خدمات ویپ برای مراکز درمانی تلفن‌گویا است. منشی دیجیتال هوشمند در تمام کسب‌و‌کارها از جمله کلینیک‌ها و مراکز درمانی کاربرد دارد. این سیستم علاوه بر اینکه پس از تماس، پزشک یا مرکز درمانی را معرفی می‌کند، وظیفه هدایت تماس ورودی‌ به بخش‌های مختلف مثل آزمایشگاه، اورژانس، دندانپزشکی و … را نیز به عهده دارد. با داشتن این منشی دیجیتال خستگی‌ناپذیر و ۲۴ ساعته، بیمار کمتر منتظر می‌ماند و ساده‌تر با بخش یا شخص مورد نظر خود مکالمه می‌کند.

تلفن بی‌سیم برای سوپروایزر

سرپرست بخش‌های مختلف در یک مرکزدرمانی به دلیل اینکه معمولا در یک مکان مستقر نیست، برای اینکه همیشه در دسترس باشد باید از یک تلفن بی‌‍سیم که با مرکزتلفن ویپ مرتبط است، استفاده کند. تلفن ویپ دکت یا وای فای از جمله تجهیزاتی هستند که به عنوان خدمات VOIP برای بیمارستان ها مورد استفاده پرسنلی که دائم در حال رفت‌و‌آمد هستند قرار می‌گیرد.

پشتیبانی از ارسال و دریافت فکس نرم‌افزاری

در بخش اداری مراکز درمانی دستگاه فکس یکی از تجهیزات ارتباطی پر استفاده است. در کنار پیاده سازی یک مرکز‌تلفن VOIP می‌توانید یک سیستم فکس نرم‌افزاری داشته باشید. فکس نرم افزار CRM به شما کمک می‌کند تا تمامی روند ارسال و دریافت از طریق مرورگر شما باشد و همچین در مصرف کاغذ صرفه‌جویی شود.

ویزیت، مشاوره پزشکی و برگزاری جلسه از طریق تلفن تصویری

ارتباط تصویری از راه دور برای برگزاری جلسات مدیریتی، مشاوره و ویزیت افراد حاضر در مناطق محروم یا جراحی‌هایی که پزشک به دلیل مسافت زیاد امکان حضور فیزیکی ندارد از دیگر خدمات VOIP برای بیمارستان ها و مراکز درمانی محسوب می‌شود. به طور مثال برای برگزاری یک کنفرانس تصویری کافیست مدیران مرکز درمانی در هر نقطه جغرافیایی یک نرم‌افزار تلفن بر روی موبایل خود نصب کرده و یا به کمک تلفن رومیزی خود به صورت تصویری تماس برقرار کنند.

ارائه راهکارهای هوشمندانه به کمک راه‌اندازی سیستم ویپ برای مراکز درمانی

کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها مراکزی هستند که مراجعه کنندگان زیادی دارند و رسیدگی به تعداد زیادی بیمار به صورت سنتی کار دشواری خواهد بود. امروزه با وجود تکنولوژی‌های بسیار زیاد دیگر زمان این نیست که یک کسب‌و‌کار خود را از راهکارهای هوشمند نرم‌افزاری دور کند. مرکزتلفن VOIP یک سیستم تلفن هوشمند است که با توجه به سودمندی‌های گفته شده در این مطلب، فراتر از یک سیستم مدیریت تماس برای یک مرکز درمانی خواهد بود. هماطور که گفته شد، خدمات ویپ برای مراکز درمانی به شکلی است که می‌تواند نوع خدمت رسانی شما را بسیار متمایز کند و شما را در مسیر پیشرفت و ارتباط بهتر با بیماران‌تان قرار دهد.

ارائه بهتر و کاربردی تر در قالب یک مجموعه به کمک بهترین CRM ایران قابل ارائه می باشد.

کاربرد خدمات ویپ برای هتل ها

در هر کسب‌وکاری سیستم تلفن بخشی جداناپذیر از سرویس‌های ارتباطی محسوب می‌شود. فرقی نمی‌کند که شما یک کسب‌و‌کار آنلاین کوچک یا یک شرکت بزرگ با چند صد پرسنل داشته باشید. در هر صورت به نحوی با توجه به نیازهای شخصی یا سازمانی خود انتظاراتی از یک مرکزتلفن خواهید داشت. در این مطلب قصد داریم شما را با خدمات VOIP برای هتل ها و مراکز اقامتی آشنا کنیم. هتل‌ها معمولا برای سیستم رزرواسیون، صدور قبض تلفن برای میهمانان، اطلاع رسانی‌ به اتاق‌ها به صورت خاص، اعلام درخواست از سوی مسافران به پذیرش و … نیازمند یک سرویس جامع هستند. در ادامه شما را بیشتر با کاربرد و خدمات VOIP برای هتل ها و مراکز اقامتی آشنا خواهیم کرد.

سیستم تلفن ویپ چیست و چه مزایایی دارد؟

پیش از اینکه بخواهیم در مورد کاربرد و خدمات ویپ برای هتل ها و مراکز اقامتی بگوییم، بهتر است کمی در مورد مفهوم VOIP صحبت کنیم. این کلمه مخفف Voice over IP و به معنای انتقال صدای روی بستر شبکه است. این بستر می‌تواند شبکه داخلی شما یا اینترنت باشد. سیستم ‌تلفن ویپ به دو صورت مرکزتلفن نرم‌افزاری که نیازمند یک سرور برای پیاده سازی یا مرکزتلفن سخت افزاری ارائه می‌شود.

از مهم‌ترین مزایای مرکزتلفن ویپ برای کسب‌و‌کارها می‌توان به کاهش هزینه مکالمات، افزایش کارایی نرم‌افزارهای جانبی از طریق ارتباط با مرکزتلفن VOIP و در نتیجه افزایش بهره‌وری پرسنل و ارتقای کیفیت پاسخگویی به مشتریان، دسترسی به خطوط مخابراتی و داخلی‌ها از هر نقطه جغرافیایی، صف تماس و تلفن‌گویا، امکان برقراری کنفرانس صوتی و تصویری، فکس نرم‌افزاری و… اشاره نمود.

VOIP برای هتل ها و مراکز اقامتی

خدمات VOIP برای هتل ها و مراکز اقامتی

همانطور که پیش‌تر گفته شد، سیستم تلفن یکی از ملزومات ارتباطی مهم در هر شرکت و کسب‌و‌کار به حساب می‌آید اما هر کسب‌و‌کاری انتظارات خاص خودش را از یک سیستم تلفن هوشمند دارد. برقراری تماس‌های ورودی و خروجی، منشی دیجیتال، انتقال تماس و موارد اینچنینی از ویژگی‌های عمومی یک سیستم تلفن است که هر کسب‌و‌کاری به آن نیاز دارد. اما یک سری نیازها و انتظارات خاص در هر مجموعه‌ای وجود دارد که مختص همان صنف است. مثلا ممکن است یک مرکزدرمانی نیاز به سیستم نوبت‌دهی تلفنی داشته باشد. یک شرکت کاریابی به یک سیستم دریافت رزومه صوتی کارجو نیاز داشته باشد. همچنین هتل‌ها و مراکز اقامتی معمولا به سیستم رزرواسیون، صدور قبض تلفن، سیستم هشدار و درخواست سرویس نیاز خواهند داشت. پشتیبانی VOIP برای هتل ها به همینجا ختم نمی‌شود و سودمندی‌های بسیار هوشندانه‌ای را می‌تواند در اختیار مدیران هتل‌ها و مراکز اقامتی قرار ‌دهد.

سیستم یادآوری تخلیه اتاق

اگر شما از یک نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری یا نرم‌افزار تخصصی هتلداری استفاده کنید، مسوول پذیرش زمان ورود یک میهمان اطلاعات ورود و خروج آن‌ها را در سیستم ثبت خواهد کرد. یکی از مزیت‌‌ها و خدمات VOIP برای هتل‌ها ، قابلیت ارتباط با سایر نرم‌افزارها است که در نهایت بهره‌وری کسب‌و‌کار شما را افزایش می‌دهد. اطلاعات وارد شده در نرم‌افزار هتلداری می‌تواند به صورت اتوماتیک وارد سیستم تلفن VOIP شود و زمان تخلیه اتاق را از طریق بلندگوی تلفن داخلی اتاق یا تماس اتوماتیک به میهمان یادآوری کند.

صدور قبض تلفن با راه‌اندازی سیستم VOIP برای هتل ها

از دیگر خدمات ویپ برای هتل ها و مراکز اقامتی می‌توان به  سیستم صدور قبل تلفن برای مسافران اشاره کرد. در برخی از هتل‌ها امکان برقراری تماس از اتاق میهمان به بیرون، به دلیل سودجویی‌های احتمالی وجود ندارد. این مراکز اقامتی می‌توانند با داشتن یک سیستم صدور قبض تلفن امکان برقراری تماس را برای تمام اتاق‌ها فراهم کنند. زمان خروج مسئول هتل می‌تواند از مکالمات خروجی بگیرد و در قالب یک فاکتور به میهمان ارائه کند.

استفاده از تلفن بیسیم

در هتل‌ها افرادی همیشه دائم در حال رفت‌و‌آمد هستند و دسترسی سایر کارمندان به این افراد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. تلفن بیسیم دکت یا تلفن بیسیم وای‌فای با ارتباط با مرکزتلفن VOIP می‌تواند یک راهکار مناسب برای در دسترس بودن همیشگی این افراد باشد.

سیستم رزرواسیون به کمک سیستم تلفنی VOIP

اکثر هتل‌ها برای رزرو هوشمند اتاق‌های خود به یک سیستم رزرواسیون نیاز خواهند داشت. با داشتن یک سیستم تلفن ویپ امکان پیاده سازی رزرواسیون تلفنی را خواهید داشت. در واقع اطلاعات اتاق‌های مجموعه وارد سیستم می‌شود و زمانی که فردی با شماره هتل تماس بگیرد برای رزرو به صورت اتوماتیک به تلفن‌گویا هدایت می‌شود و با انتخاب تاریخ اقامت خالی یا پر بودن اتاق اعلام و در صورت تایید رزرو خواهد شد. همچنین اگر برای رزرو اتاق نیاز به پرداخت مبلغ باشد، فرد به سمت درگاه پرداخت هدایت می‌شود. سیستم رزرواسیون تلفنی یکی از مهمترین خدمات ویپ برای هتل ها و مراکز اقامتی محسوب می‌شود.

ویپ برای هتل ها

درخواست سرویس و خدمات

میهمانانی که در اتاق‌ یک هتل یا اقامتگاه حضور دارند برای ارتباط با پذیرش یا ارسال یک درخواست می‌توانند با فشردن یک کلید بر روی تلفن ویپ خود درخواست خود را ارسال کنند. این درخواست می‌تواند برای نظافت اتاق، درخواست ماساژ، غذا یا هر مورد دیگر باشد. در هتل‌ها امکان استفاده از تلفن ویپ معمولی یا تلفن تخصصی هتلی وجود دارد.

ارزیابی مکالمه پرسنل با مسافران

از دیگر خدمات ویپ برای هتل ها و مراکز اقامتی سرویس نظرسنجی تلفنی و ارزیابی پرسنل است. به طور مثال برای اپراتور یا پرسنل‌هایی که با میهمانان ارتباط تلفنی زیادی دارند سرویس نظرسنجی پس از مکالمه می‌تواند ارزیابی اختصاصی و گزارش خوبی را از میزان رضایتمندی میهمانان هتل نسبت به نحوه پاسخگویی و سرویس‌دهی ارائه کند. همچنین در یک روش دیگر می‌توانید از میهمانان خود بخواهید تا در زمان خروج از هتل با گرفتن یک شماره کوتاه از طریق تلفن ویپ داخل اتاق در نظرسنجی شما شرکت کنند.

امکان تهیه گزارش دقیق مکالمات

سیستم گزارش گیری هوشمند مرکزتلفن تحت شبکه از جمله خدمات ویپ برای هتل ها است که کمک شایانی به مدیران این مجموعه‌ها جهت افزایش کیفیت خدمت رسانی می‌کند. فرض کنید یک کمپین تبلیغاتی راه انداخته‌اید و هزینه زیادی برای ایجاد تماس‌های ورودی و در نهایت افزایش فروش خود داشته‌اید. پس از اتمام کمپین برای اینکه بتوانید یک گزارش از میزان تاثیر کمپین تبلیغاتی خود داشته باشید، گزارش تماس‌های ورودی اطلاعات خوبی را در اختیارتان قرار خواهد داد. سیستم گزارش‌گیری مرکزتلفن ویپ می‌تواند بر اساس ساعت، تاریخ، شماره تماس و شماره داخلی به صورت جدول و نمودار اطلاعات کاملی و دقیقی در اختیار شما قرار دهد.

تلفن‌گویا هوشمند

تلفن گویا یا منشی دیجیتال وظیفه هدایت تماس‌های ورودی را به بخش‌های مختلف هتل دارد. این منشی ۲۴ ساعته و خستگی‌ناپذیر علاوه بر هدایت تماس‌های ورودی و خوش‌آمد گویی توانایی اعلام خالی یا پر بودن اتاق‌ها، اعلام قیمت، آدرس و … را نیز دارد.

کاهش هزینه مکالمات هتل‌ و مراکز اقامتی زنجیره‌ای

مرکزتلفن ویپ در هتل‌ها و مراکز اقامتی که دارای چندین شعبه هستند به دلیل ماهیت خود که وظیفه برقراری ارتباط بر روی یک بستر شبکه را دارد، می‌تواند هزینه مکالمات بین شعب را به صفر برساند. فرض کنید که یک هتل زنجیره‌ای در تهران، اصفهان، شیراز و ترکیه شعبه دارد. این شعبات در حالت عادی برای برقراری ارتباط با یکدیگر مجبور به گرفتن شماره شعبه دیگر را دارد که این هزینه مکالمات به صورت بین شهری و بین‌المللی محاسبه می‌شود. حالا فرض کنید همین مجموعه از خدمات VOIP برای هتل ‌ها استفاده می‌کنند. هر شعبه تنها با شماره‌گیری داخلی شعبه دیگر امکان برقراری تماس رایگان را خواهند داشت. در نهایت این ارتباط باعث کاهش هزینه‌های جاری این هتل زنجیره‌ای خواهد شد.

راهنمای جامع خرید خط و شماره VOIP

رضا مهدوی بازدید : 0 چهارشنبه 05 مرداد 1401 نظرات (0)

شماره ویپ یا خط تلفن اینترنتی؟ مسئله این است!

در سال‌های اخیر تنوع خطوط تلفن به شکلی شده است تا هر کسب‌و‌کاری با هر شرایطی کاری بتوانند بنابر نیاز خود خط تلفن مناسبی را برای خود تهیه کند. خط تلفن آنالوگ، خط تلفن E1، خط تلفن هوشمند IN و سیپ ترانک از جمله خطوطی هستند که توسط شرکت مخابرات و شرکت‌های FCP مثل شاتل، آسیاتک، فناوا و … ارائه می‌شوند. سیپ ترانک را با نام‌های دیگر مثل خط تلفن اینترنتی، خط تلفن ویپ و شماره ویپ نیز می‌شناسند. این نوع خطوط ماهیت دیجیتال دارند و با استفاده از آدرس آی پی بر روی بستر اینترنت، وایرلس، زوج سیم یا فیبر نوری به مشترکین ارائه می‌شوند. در این مطلب مقاله قصد داریم به صورت مفصل راهنمای جامع نحوه خرید شماره ویپ را شرح دهیم

منظور از شماره ویپ چیست؟

پیش از آنکه بخواهیم از شماره ویپ بگوییم، بهتر است بدانید که اصطلاح درست این نوع خط “سیپ ترانک” است که به صورت عمومی به آن خط تلفن اینترنتی، خط تلفن ویپ و شماره ویپ نیز می‌گویند. سیپ ترانک یا شماره ویپ را شرکت مخابرات بر روی بستر زوج سیم و فیبر نوری و همچنین شرکت‌های خصوصی با مجوز FCP بر روی بستر اینترنت و وایرلس ارائه می‌کنند. اگر کلمه ویپ برایتان نامفهوم است بهتر است به این تعریف دقت کنید، “ویپ یا VoIP مخفف Voice over IP و به معنای انتقال صدا روی بستر شبکه است” با توجه به اینکه خطوط اینترنتی از طریق آدرس IP به مشترکین تحویل داده می‌شوند، به همین دلیل به آن‌ها خط تلفن ویپ یا شماره VOIP می‌گویند.

شماره ویپ می‌تواند به صورت ۴، ۵ و ۸ رقمی باشد که برای استفاده از این خطوط در صورتی که از مخابرات تهیه شده باشند به یک مودم سیپ ترانک و در صورتی که از یک شرکت ارائه دهنده سرویس خط تلفن با مجوز FCP دریافت شود، نیاز به یک ارتباط اینترنتی یا وایرلس مستقیم از محل شرکت تا شرکت سرویس دهنده خواهد بود.

خرید شماره ویپ

مزایای خرید شماره ویپ

وابستگی کمتر به سخت‌افزار

خرید شماره ویپ این امکان را به شما می‌دهد که سیستم تلفنی‌تان وابستگی کمتری به سخت‌افزار داشته باشد و برای استفاده از این خط تلفن هزینه کمتری کنید. به طور مثال اگر از خطوط آنالوگ استفاده کنید، برای ارتباط این خط تلفن با مرکزتلفن ویپ نیازمند یک مبدل که به آن گیت‌وی FXO می‌گویند، خواهید بود. با توجه به اینکه خط تلفن اینترنتی یا شماره ویپ از طریق آدرس IP به مشترکین ارائه می‌شود و همچنین از پروتکل استاندارد VOIP استفاده می‌کند، این امکان وجود دارد که بدون خرید سخت‌افزاری به عنوان مبدل با سیستم تلفن شما ارتباط برقرار کند.

امکان جابجایی دفترکار بدون از دست دادن خط تلفن

یکی از مهم‌ترین دغدغه مدیران در زمان جابجایی دفترکار از دست دادن یا از سرویس خارج شدن خط تلفن شرکت است. اگر شما از مرکز مخابراتی منطقه خط تلفن تهیه کرده باشید در زمان جابجایی دفترکار، حتی اگر امکان انتقال خط تلفن وجود داشته باشد، هفته‌ها طول خواهد کشید که در این مدت ممکن است مشتریان زیادی را از دست بدهید. در مقابل خرید شماره ویپ مخصوصا از یک شرکت FCP این امکان را به شما می‌دهد تا در زمان جابجایی دفترکار در کم‌ترین زمان ممکن سرویس خط تلفن اینترنتی را به دفترکار جدید منتقل کنید.

عدم ‌نیاز به پرداخت آبونمان

خرید شماره ویپ این مزیت را دارد تا دیگر هزینه‌ای به عنوان آبونمان پرداخت نکنید. همه ما تجربه استفاده از خط تلفن آنالوگ مخابرات را داریم. با وجود خط تلفن اینترنتی، یکی از معایب خطوط آنالوگ این است که حتی اگر از آن استفاده‌ای نکنید برایتان هزینه آبونمان روی قبض تلفن خواهد آمد که این هزینه در زمان خرید شماره VOIP وجود نخواهد داشت.

دریافت هر تعداد خط بدون محدودیت

اگر گذرتان برای دریافت خط تلفن آنالوگ به مخابرات افتاده باشد حتما با این جملات آشنا هستید: “سوییچ‌هایمان پر شده است” یا “نمی‌توانیم بیشتر از یک خط تلفن بدهیم” پس تکلیف کسب‌و‌کارهایی که تعداد تماس‌های ورودی و خروجی زیادی دارند چه می‌شود؟ مخابرات قبلا برای رفع این مشکل روی بستر زوج سیم یا فیبر نوری خط تلفن E1 که قابلیت ۳۰ تماس همزمان را داشت ارائه می‌کرد. در سال‌های اخیر سیپ ترانک جایگزین خط تلفن E1 شده است که علاوه بر مخابرات شرکت‌های FCP نیز امکان ارائه این خط را دارند. بنابراین اگر قصد خرید شماره ویپ دارید نگران محدودیت تعداد خطوط دریافتی نباشید. معمولا هر تعداد شماره VOIP که بخواهید در اختیارتان قرار می‌دهند.

ارائه خط تلفن در مناطقی که مخابرات سرویس‌دهی ندارد

اگر در یک منطقه ای هستید که به هر دلیل مخابرات آنجا امکان سرویس‌دهی را ندارد، می‌توانید با خرید شماره ویپ از شرکت‌های خصوصی ارائه دهنده این سرویس روی بستر اینترنت یا بیسیم این مشکل را رفع کنید. شرکت‌هایی مثل شاتل، فناوا، آسیاتک و … از جمله شرکت‌های هستند که امکان ارائه شماره ویپ را دارند.

انتخاب سرشماره بر اساس سلیقه و نیاز خودتان

در زمان خرید شماره ویپ این امکان برای شما وجود دارد تا بتوانید بر اساس نیاز و سلیقه خود از میان صدها شماره تلفن شماره مورد نظر خود را انتخاب کنید. همچنین شرکت مخابرات و شرکت‌های خصوصی FCP خطوط خود را بر اساس میزان رند بودن دسته بندی می‌کنند تا در زمان خرید بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

ارائه خدمات پشتیبانی بهتر

با توجه به اینکه ارائه و استفاده از سیستم‌های مبتنی بر ویپ نیازمند تخصص هستند، معمولا شرکت‌هایی که سرویس خط تلفن ویپ یا همان سیپ ترانک را دارند امکان ارائه خدمات پشتیبانی بهتری نیز دارند. شرکت‌های FCP بر خلاف شرکت مخابرات به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی و پشتیبانی این خطوط است.

کیفیت صدای بهتر

خط تلفن ویپ یک نوع خط دیجیتال است که به دلیل ماهیتی که دارد در زمان انتقال از یک پهنای باند بیشتر و با کیفیت‌تر استفاده می‌کند و این امکان را دارد که صدا را به صورت HD منتقل کند. به همین دلیل کیفیت صدای خطوط ویپ بسیار بالاتر از خطوط آنالوگ است.

خرید شماره VOIP

انعطاف پذیری بالا

خرید شماره ویپ به شما امکانات زیادی را با توجه به نیاز اختصاصی کسب‌و‌کارتان می‌دهد. این خط تلفن با توجه به نوع ارتباط و تکنولوژی خود قابلیت انعطاف بالا در هر شرایط را دارد. مثلا شما می‌توانید این خط تلفن را روی مرکزتلفن ابری یا مستقیم بر روی موبایلتان بدون داشتن مرکزتلفن داشته باشید. همچنین امکان ارتباط با انواع تلفن ویپ، مرکزتلفن ویپ نرم‎‌افزاری و مرکزتلفن سخت‌افزاری و همچنین سانترال پاناسونیک را دارد و شما را محدود به استفاده از یک پلتفرم خاص نمی‌کند.

معایب خرید شماره ویپ

استفاده از هر سیستم ارتباطی مزایا و معایب خود را دارد که نسبت به نیاز و نوع هر کسب‌و‌کار ارزش هر کدام کمتر یا بیشتر می‌شود. به طور مثال ممکن است یک سازمان دولتی استفاده از شماره ویپ را مناسب نداند و به جای آن از خط تلفن E1 استفاده کند. در مقابل ممکن است یک کسب‌و‌کار آنلاین بیش‌ترین نیاز را به یک شماره تلفن اینترنتی داشته باشد و مزیت‌های این نوع خط نسبت به معایب آن برایشان بیشتر باشد. شاید تنها عیب خرید شماره ویپ را بتوان وابستگی به اینترنت یا لینک ارتباطی وایرلس دانست. زیرا در صورتی که اینترنت شرکت شما قطع شود، ارتباط شما با شرکت سرویس دهنده قطع و در نهایت امکان استفاده از خط تلفن ویپ را نخواهید داشت. (البته باید در نظر داشته باشید که با توجه به استاندارد‌هایی که شرکت‌های ارائه دهنده این خدمات رعایت می‌کنند احتمال رخ دادن چنین اتفاقی بسیار بسیار پایین می‌باشد.)

چگونه یک شماره ویپ بخریم؟

برای خرید شماره ویپ می‌توانید به مخابرات منطقه یا شرکت‌های FCP مثل شرکت شاتل، فناوا، آسیاتک، پیشگامان و … مراجعه و درخواست خط تلفن خود را با توجه به پلن‌های موجود از شرکت یا مخابرات منطقه انتخاب کنید. سیپ ترانک شاتل، سیپ ترانک آسیاتک، سیپ ترانک فناوا، سیپ ترانک پیشگامان و … از جمله خطوطی هستند که بدون مراجعه حضوری امکان دریافت را دارند. برای ثبت درخواست، کافیست به وبسایت هر کدام از این شرکت‌ها مراجعه و درخواست شماره ویپ خود را ثبت نمایید. معمولا پس از گذشت ۷ روز کاری مخابرات سرویس خط تلفن گویا را روی بستر زوج سیم یا فیبر نوری و شرکت‌های FCP بر روی اینترنت یا وایرلس تحویل می‌دهند.

چگونه از شماره VOIP استفاده کنیم؟

پس از ثبت سفارش و خرید شماره ویپ به مرحله استفاده از آن می‌رسید. این خط تلفن ویپ را می‌توانید به مرکزتلفن ویپ محلی، مرکزتلفن اینترنتی، سانترال پاناسونیک یا مستقیم بر روی سخت‌افزاری مثل تلفن ویپ یا تلفن‌های نرم‌افزاری متصل و استفاده نمایید. اگر از سیستم‌ تلفنی مبتنی بر پروتکل‌های ویپ استفاده کنید کارتان بسیار ساده‌تر و کم هزینه‌تر خواهد شد. بنابراین می‌توانید با کمک یک شرکت متخصص در حوزه پیاده‌سازی مرکزتلفن ویپ و خط تلفن اینترنتی از این سرویس استفاده نمایید. همچنین در صورتی که از سانترال پاناسونیک استفاده می‌کنید، به دلیل قدیمی و آنالوگ بودن این مرکزتلفن متحمل هزینه‌ای مازاد جهت خرید کارت SIP یا لایسنس سیپ برای ارتباط با این نوع خط تلفن خواهید بود.

زمانی که خط تلفن خود را به هر کدام از این مراکزتلفن متصل کردید، می‌توانید با استفاده از تلفن ویپ رومیزی یا بیسیم، تلفن آنالوگ و همچنین سافت فون به تماس‌های ورودی پاسخ و تماس خروجی داشته باشید. خرید شماره ویپ به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید در هر کجا و هر سیستم تلفنی که دارید از آن استفاده نمایید.

مرکزتلفن ویپ، دنیایی از مزیت‌های ارتباطی

سیستم‌های تلفن ویپ با وجود قابلیت‌های بسیار زیاد و انعطافی که دارند باعث شده‌اند تا هر کسب‌و‌کاری در هر حوزه بتواند از مزیت‌های این سیستم استفاده کند. فرقی ندارد که شما یک کسب‌و‌کار اینترنتی کوچک دارید یا یک شرکت با صدها پرسنل، مرکزتلفن ویپ می‌تواند فراتر از انتظارات شما را برآورده کند. در این مقاله قصد داریم به صورت اختصاصی به مزیت‌ها و خدمات VOIP برای شرکت های بازرگانی و هلدینگ ها بپردازیم. هلدینگ‌ها و شرکت‌های بازرگانی مجموعه‌هایی هستند که معمولا از چندین شعبه و شرکت زیر مجموعه برخودار هستند. بنابراین یک مرکزتلفن VOIP باید بتواند ارتباطاتی امن، پایدار و بهینه برای اینگونه شرکت‌ها فراهم کند. استفاده از خط تلفن سه رقمی یا چهار رقمی، ارتباط نرم‌افزارهای درون سازمانی مثل نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری (نرم افزار CRM) با مرکزتلفن ویپ، تماس افراد با شماره تلفن شرکت مادر و هدایت تماس به سمت شرکت‌های زیر مجموعه، برقراری ارتباطات بین الملل شرکت‌های بازرگانی و … از جمله مواردی است که به عنوان خدمات VOIP برای شرکت های بازرگانی و هلدینگ ها می‌توان نام برد.

مرکزتلفن ویپ چیست و چه مزایایی دارد؟

پیش از آنکه بخواهیم در مورد خدمات VOIP برای شرکت های بازرگانی برایتان بگوییم بهتر است کمی بیشتر در مورد سیستم تلفن VOIP  بدانید. اصطلاح VOIP مخفف Voice Over IP و به معنای انتقال صدا روی بستر شبکه است. بنابراین یک مرکزتلفن ویپ می‌تواند هم بر روی شبکه داخلی یک شرکت و هم روی بستر اینترنت مورد استفاده قرار بگیرد. بسیاری از ویژگی‌های مرکزتلفن ویپ بر خلاف سانترال منسوخ پاناسونیک به صورت رایگان ارائه می‌شود و اگر از نوع نرم‌افزاری آن استفاده کنید هیچ محدودیتی در استفاده از ویژگی‌های این سیستم نخواهید داشت.

از جمله ویژگی‌ها ‌و قابلیت‌های یک مرکزتلفن VOIP می‌توان به برقراری تماس رایگان، عدم نیاز به سیم‌کشی مجزا بر تلفن‌های رومیزی، گزارشگیری دقیق تماس‌ها، تلفن‌گویا هوشمند، صف تماس، فکس نرم‌افزاری، ارتباط آسان با سایر نرم‌افزارهای داخلی شرکت، صندوق صوتی، کنفرانس صوتی و تصویری و … اشاره کرد.

مزیت‌ها و خدمات VOIP برای شرکت های بازرگانی و هلدینگ ها

اگر در حال خواندن این مقاله هستید حتما در حوزه بازرگانی یا هلدینگ فعالیت دارید و می‌خواهید بدانید که یک سیستم تلفن هوشمند ویپ چطور می‌تواند به کسب‌و‌کار شما کمک کند. همانطور که در ابتدای این مقاله گفته شد، مرکزتلفن ویپ دنیایی از مزیت‌ها‌ برای انواع کسب‌وکارها است و به دلیل انعطاف و توسعه پذیری بالا می‌تواند همسو با هر نوع کسب‌و‌کاری باشد. خدمات ویپ برای هلدینگ ها و شرکت های بازرگانی به نوعی باید باشد که دقیقا نیازهای این حوزه را برآورده کند. همه ما می‌دانیم که یک شرکت بازرگانی معمولا با شعبات، نماینده‌ها یا شرکای تجاری خود در سایر کشورها در ارتباط است. یک شرکت مادر یا هلدینگ معمولا به کسب‌و‌کارهای زیر مجموعه و شعبات خود در سایر شهر یا کشورهای دیگر باید در ارتباط بوده و تمامی سیستم‌های نرم‌افزاری و ارتباطی آن‌ها نیز باید یکدیگر ارتباط درون شبکه‌ای داشته باشند. بنابراین یک مرکزتلفن VOIP در اینگونه کسب‌و‌کارها در وهله اول باید بتواند یک ارتباط یکپارچه، پایدار و کم هزینه ارائه دهد.

انتخاب زبان تلفن‌گویا در تماس‌های ورودی

همانطور که می‌دانید تلفن‌گویا یا منشی دیجیتال وظیفه معرفی شرکت، خوش‌آمدگویی و هدایت تماس‌های ورودی را به اشخاص یا بخش‌های مختلف شرکت بر عهده دارد. شرکت‌های بازرگانی و هلدینگ‌ها به دلیل ارتباطات بین‌المللی که دارند، ممکن است تماس‌های ورودی از خارج از کشور نیز داشته باشند. بنابراین این امکان در خدمات ویپ برای هلدینگ ها و شرکت های بازرگانی وجود دارد که تلفن‌گویا طوری طراحی شود که امکان ارتباط اشخاص با زبان‌های دیگر با بخش‌های مختلف تلفن گویا نیز مهیا شود.

VOIP برای شرکت های بازرگانی

ارتباط یکپارچه و رایگان بین شعب

مرکزتلفن ویپ با توجه به اینکه امکان انتقال صدا روی بستر شبکه را دارد، بنابراین می‌تواند تمامی ارتباطات یک مجموعه چند شعبه‌ای را روی بستر شبکه خصوصی یا اینترنت منتقل کند. به عنوان مثال یک شرکت هلدینگ را در نظر بگیرید، شرکت‌های زیر مجموعه برای ارتباط با شرکت مادر و سایر زیر مجموعه‌ها در حالت معمول باید شماره شهری، بین‌شهری یا بین الملل آن‌ها را شماره‌گیری کنند که این موضوع باعث یک هزینه سربار برای این مجموعه خواهد بود. حالا اگر تمام این شرکت‌ها از مرکزتلفن VOIP استفاده نمایند، با یک ارتباط ساده درون شبکه‌ای یا اینترنتی تمامی مکالمات رایگان خواهد شد. در این شرایط فقط کافیست از مبدا شماره داخلی مقصد در هر نقطه جغرافیایی شماره‌گیری شود.

همچنین شرکت‌های بازرگانی نیز ممکن است چندین شعبه، شریک تجاری یا نمایندگانی در کشور یا خارج از کشور داشته باشند که به دلیل مراودات زیاد تماس‌هایی بین آن‌ها رد و بدل خواهد شد. شرکت‌های بازرگانی نیز با استفاده از یک سیستم تلفن هوشمند ویپ می‌توانند ارتباطات تلفنی خود را بهیه و هزینه مکالمات را به حداقل برسانند. برقراری ارتباطات یکپارچه و کاهش هزینه مکالمات یکی از مهم‌ترین خدمات VOIP برای شرکت های بازرگانی و هلدینگ ها محسوب می‌شود.

استفاده از یک شماره تلفن و هدایت تماس به شعبات

راهکار یکپارچه‌سازی ارتباطات تلفنی شرکت‌های بازرگانی و هلدینگ‌ها با استفاده از مرکزتلفن ویپ به ارتباط شعبات ختم نمی‌شود. این نوع کسب‌و‌کارها با استفاده از یک خط تلفن ۳ یا ۴ رقمی می‌توانند سیستم تلفنی را به نحوی پیاده‌سازی کنند که اگر فردی با یک شرکت بازرگانی یا هلدینگ تماس گرفت برای ارتباط با سایر شعب، نمایندگان یا شرکای تجاری با ورود یک عدد بر روی تلفن‌گویا به مقصد مورد نظر متصل شود. با این روش علاوه بر داشتن یک خط تلفن ثابت توسط شعبات، امکان برقراری تماس بکپارچه از طریق یک شماره تلفن واحد نیز وجود خواهد داشت.

ارتباط یکپارچه مرکزتلفن ویپ با CRM

خدمات ویپ برای هلدینگ ها و شرکت های بازرگانی معمولا حول محور ارتباطات یکپارچه می‌چرخد. معمولا شرکت‌های بازرگانی و هلدینگ که از پشتیبانی VOIP استفاده می‌کنند، نرم‌افزارهای دیگری نیز برای برقراری ارتباطات یکپارچه درون سازمانی نیز دارند. یکی از این نرم‌افزارهای پرکاربرد، ‌نرم‌افزار بهترین CRM یا مدیریت ارتباط با مشتری است. ارتباط مرکزتلفن ویپ با نرم‌افزار CRM قابلیت‌های زیادی به شما می‌دهد که در نتیجه بهره‌وری شرکت شما را افزایش خواهد داد.

یکی از این ویژگی‌ها، قابلیت پاپ‌آپ تلفنی است. زمانی که یکی از مشتریان شما با مرکزتماس شرکت تماس می‌گیرد، روی کامپیوتر اپراتور پیش از برداشتن گوشی تلفن یک نرم‌افزار به صورت اتوماتیک باز می‌شود و اطلاعات و سابقه فرد تماس‌گیرنده را نشان می‌دهد و اپراتور می‌تواند با آگاهی نسبت به شخص تماس‌گیرنده پاسخ دهد.

سیستم نظرسنجی مکالمات

یکی دیگر از VOIP برای شرکت های بازرگانی و هلدینگ ها که می‌تواند باعث افزایش رضایتمندی مشتریان این کسب‌و‌کارها شود، نرم‌افزار نظرسنجی تلفنی است. سیستم نظرسنجی تلفنی یک ماژول ارزیابی مکالمات پرسنل است که به صورت اتوماتیک پس از مکالمه از فرد تماس‌گیرنده نظرخواهی می‌کند. به طور مثال پس از اتمام مکالمه اپراتور با مشتری، در صورت قطع نکردن تماس از سوی مشتری پیامی جهت ارزیابی کیفیت پاسخگویی برای تماس‌گیرنده پخش خواهد شد.

ویپ برای هلدینگ ها

دسترسی مدیران به گزارشات تماس و خط تلفن داخلی شرکت، در خارج از شرکت

مدیران شرکت‌های بازرگانی و هلدینگ‌ها ممکن است به دلیل مشغله‌ها یا سفرهای کاری دائما در شرکت حضور نداشته باشند اما نیاز به دسترسی به خطوط تلفن داخل شرکت، ارتباط با داخلی‌های دیگر و دسترسی به گزارش مکالمات پرسنل خود داشته باشند. مرکزتلفن VOIP با توجه به ماهیت تحت شبکه خود امکان دسترسی از هر نقطه جغرافیایی را دارد. بنابراین اگر شخصی خارج از شرکت باشد و بخواهد از طریق شماره‌ تلفن ثابت شرکت با یکی از مشتریان تماس بگیرد، این امکان وجود خواهد داشت. مدیران شرکت‌های بازرگانی و هلدینگ حتی اگر خارج از کشور باشند، امکان دسترسی به گزارش تماس‌ها، خط تلفن ثابت شرکت و ارتباط رایگان و داخلی به داخلی را با پرسنل خود دارند.

مرکزتلفن ویپ، یار و یاور هلدینگ‌ها و شرکت‌های بازرگانی

سیستم تلفن VOIP با توجه به قابلیت‌‌های زیاد و انعطاف پذیری بالا در هر کسب‌و‌کاری خودش را قالب هر نوع نیاز شرکت‌ها می‌کند. درست است که این مرکزتلفن قابلیت توسعه پذیری بالایی دارد، اما باید به این نکته توجه کنید که به طور مثال این سیستم تلفن به خودی خود توانایی ارائه خدمات VOIP برای شرکت های بازرگانی و هلدینگ ها را ندارد و برای نیازسنجی و ارائه پیشنهاد‌ات هوشمندانه نیازمند به یک تیم با تجربه در پیاده سازی و استقرار خواهد بود. مهم‌ترین نیازمندی شرکت‌های بازرگانی و هلدینگ برقراری ارتباطات یکپارچه با شعب، نمایندگی‌ها، شرکای تجاری و همچنین سایر نرم‌افزارهای درون سازمانی است. بنابراین مرکزتلفن ویپ باید به گونه‌ای طراحی شود که علاوه بر خدمات پایه‌ای، بتواند به بهترین نحو ارتباطات این کسب‌و‌کارها را بهبود و یکپارچه سازد.

همین حالا با ما تماس بگیرید

با توجه به مطالب ذکر شده، چنانچه نیاز به مشاوره دارید ، همکاران ما با اشتیاق فراوان منتظر پاسخ گویی به شما عزیزان هستند.

کافیست فقط با ما تماس بگیرید : ۷۴۳۲۷-۰۲۱تفاوت ویپ و سانترال چیست ؟

رضا مهدوی بازدید : 0 سه شنبه 04 مرداد 1401 نظرات (0)

مرکزتلفن ویپ، جانشین برحق سانترال منسوخ پاناسونیک

نبرد میان مرکز تلفن ویپ با سانترال پاناسونیک همچنان بعد از یک دهه ادامه دارد و هنوز شرکت‌هایی هستند که سانترال پاناسونیک آنالوگ را به عنوان سیستم تلفنی خود انتخاب می‌کنند. شاید در این زمان که عصر ارتباطات و تکنولوژی‌های نوین است، استفاده از سیستم‌های منسوخ و ناکارآمد کمی عجیب به نظر برسد. مثل این است که امروز با وجود شبکه‌های اجتماعی و نرم‌افزارهای ارتباطی که زندگی شخصی و شغلی‌مان با آن‌ها گره خورده است، بخواهیم از یک گوشی نوکیا ۱۱۰۰ استفاده کنیم و چشمانمان را روی سودمندی‌هایی که یک گوشی هوشمند می‌تواند برای زندگی شخصی و کسب‌و‌کارمان داشته باشد ببندیم!

مرکزتلفن ویپ یک سیستم تلفن هوشمند و نوین است که قابلیت‌های بی‌شمار آن باعث شده است که حتی شرکت‌هایی که از سانترال پاناسونیک استفاده ‌می‌کردند، با آگاهی از مزیت‌های این سیستم تلفن به آن مهاجرت و سانترال منسوخ پاناسونیک را مثل سایر تجهیزات قدیمی کنار بگذارند. شاید مهم‌ترین دلیلی که برخی شرکت‌ها تمایل استفاده از سانترال پاناسونیک را دارند، عدم آگاهی از وجود سیستم تلفن ویپ باشد. همچنین شرکت‌هایی هستند که متخصص پیاده‌سازی سانترال پاناسونیک هستند و به دلیل عدم بروزرسانی دانش خود در حوزه سیستم تلفنی، همچنان این سانترال را ارائه و پیشنهاد می‌دهند. در این مقاله سعی داریم تفاوت ویپ و سانترال آنالوگ پاناسونیک را مورد بررسی قراردهیم.

VOIP چیست و چطور به عنوان یک سانترال و مرکزتلفن از آن استفاده می‌شود؟

قبل از اینکه بخواهیم از تفاوت ویپ و سانترال پاناسونیک برایتان بگوییم بهتر است گریزی به سوال پرتکرار “ویپ چیست؟” بزنیم! شاید شمایی که در حال خواندن این مقاله هستید اطلاعات زیادی در مورد مفهوم ویپ نداشته باشید، بنابراین در این بخش توضیحات مختصری در مورد VOIP خواهیم داشت. اصطلاح VOIP مخفف کلمه Voice over IP و به معنای انتقال صدا بر روی بستر شبکه است. بنابراین هر سیستمی که دارای این کانسپت است می‌تواند صدا را بر روی بستر شبکه داخلی یا اینترنت منتقل کند.

سانترال به معنای نقطه مرکزی و به مفهوم مدیریت کننده است. به همین دلیل است که به مرکزتلفن پاناسونیک به صورت عمومی سانترال می‌گویند. سیستم تلفن مبتنی بر VOIP این امکان را دارد که به صورت نرم‌افزاری یا سخت افزاری وظیفه مدیریت تماس‌های ورودی و خروجی یک شرکت را به صورت هوشمندانه بر عهده داشته باشد. از قابلیت‌های مرکزتلفن VOIP می‌توان به تلفن‌گویا، صف انتظار، ضبط مکالمه و گزارش مکالمات، صندوق صوتی، ارتباط با نرم‌افزارهایی مثل CRM و … اشاره کرد.

پنج تفاوت VOIP و سانترال پاناسونیک

از هرچه بگذریم سخن تفاوت ویپ با سانترال پاناسونیک خوشتر است! در ادامه به تفصیل، تفاوت VOIP و سانترال پاناسونیک را برایتان خواهیم گفت تا بتوانید یک انتخاب آگاهانه برای استفاده از این سیستم‌های تلفنی داشته باشید. بی شک با دانستن مزایای مرکزتلفن VOIP دیگر دلیلی برای استفاده از یک سخت‌افزار منسوخ نخواهید داشت. اما به هر حال در مرحله تصمیم‌گیری، دانستن مزایا و معایب هر دو سیستم برایتان ضروری است.

تفاوت VOIP و سانترال چیست ؟

نوع ارتباط و زیرساخت

بستر ارتباطی این دو مرکزتلفن به عنوان تفاوت ویپ با سانترال بسیار حائز اهمیت است. مرکزتلفن VOIP یک سیستم تلفن تحت شبکه است که تمام ارتباطات آن با انواع سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای درون یا خارج از شرکت با استفاده از آدرس IP برقرار می‌شود. بنابراین با وجود چنین بستر ارتباطی هیچگونه محدودیتی در ایجاد ارتباط وجود ندارد.

اما سانترال پاناسونیک ماهیت آنالوگ دارد. مثلا برای برقراری ارتباط با یک تلفن رومیزی یک زوح سیم از سانترال تا تلفن کشیده می‌شود. بنابراین این سیستم تلفن آنالوگ دارای محدودیت‌های ارتباطی است. زیرا تمام ارتباطات این سانترال به صورت فیزیکی و بر روی یک زوج سیم برقرار می‌شود. بگذارید با یک مثال ساده تفاوت این دو نوع ارتباط را برایتان گوییم. فرض کنید یکی از پرسنل شما با داخلی ۱۰۱ قرار از از دپارتمان فروش به دپارتمان بازاریابی که در طبقه بالاست منتقل شود. در این شرایط اگر از سانترال پاناسونیک استفاده کنید، باید سیم تلفن این کارمند را تا طبقه بالا و نزدیک میز ایشان بکشید. اما اگر از مرکزتلفن VOIP استفاده کنید، دیگر نیازی به جابجایی سیم تلفن نیست، تنها کافیست تلفن رومیزی را به محل جدید منتقل و همانجا به شبکه داخلی متصل کنید.

توسعه و انعطاف پذیری

یکی از مهم‌ترین تفاوت ویپ و سانترال پاناسونیک میزان توسعه و انعطاف پذیری این دو مرکزتلفن است. همانطور که گفته شد، سانترال پاناسونیک یه مرکزتلفن آنالوگ است، به همین دلیل توسعه پذیری و انعطاف پایینی دارد و امکان ارتباط با سایر نرم‌افزارهای درون سازمانی مثل اتوماسیون اداری یا نرم‌افزار ارتباط با مشتری را ندارد. همچنین این سانترال آنالوگ امکان شخصی‌سازی بر اساس نیازمندی یک کسب‌و‌کار را نیز ندارد.

در مقابل، مرکزتلفن VOIP مخصوصا از نوع نرم‌افزاری قابلیت توسعه بسیار بالا و بدون محدودیتی را در اختیار یک کسب‌و‌کار قرار می‌دهد. در صورتی که از این سیستم تلفن استفاده کنید امکان ارتباط با تمام نرم‌افزاری‌های درون سازمانی وجود دارد و همچنین در صورت نیاز به هرگونه شخصی‌سازی، با استفاده از برنامه نویسی بر روی این سیستم تلفن تحت شبکه امکان پذیر خواهد بود.

هزینه استقرار و راه‌اندازی سیستم تلفنی

در حالت معمول هزینه استقرار مرکزتلفن ویپ و سانترل پاناسونیک تقریبا یکی است. زمانی تفاوت هزینه‌ها به چشم می‌آید که بخواهید ماژول‌هایی را روی سانترال پاناسونیک نصب کنید. مثلا برای استفاده از تلفن‌گویا نیازمند خرید یک ماژول سخت‌افزاری جداگانه و نصب بر روی سانترال هستید. در صورتی که تلفن‌گویا یا همان منشی دیجیتال به صورت پیش‌فرض و رایگان بر روی سیستم تلفن ویپ وجود دارد.

هزینه استقرار و پیاده‌سازی این دو سیستم تلفنی به عنوان یکی دیگر از تفاوت ویپ و سانترال برای مدیران کسب‌و‌کارها یا سازمان‌های دولتی در ارزیابی استفاده از این دو سیستم بسیار مهم است. به عنوان یک مثال دیگر، فرض کنید یک سیپ ترانک که نوعی خط تلفن است از شرکت شاتل تهیه کرده‌اید. با توجه به اینکه مرکزتلفن VOIP ماهیت شبکه‌ای دارد و از پروتکل هماهنگ با سیپ ترانک استفاده می‌کند، نیازمند خرید ماژول یا سخت‌افزار خاصی برای اتصال خط تلفن به سیستم تلفنی نیست. اما سانترال پاناسونیک به دلیل اینکه ماهیت آنالوگ دارد و از پروتکل هماهنگ با خط سیپ به صورت پیش فرض پشتیبانی نمی‎‌کند گاها نیازمند خرید کارت‌های خاص و لایسنس‌هایی است که این لایسنس‌ها و کارت‌ها هزینه‌ای سربار برای مدیر یک کسب‌و‌کار است.

تفاوت VOIP و سانترال

نحوه دسترسی به پنل مدیریت، داخلی و خطوط شهری

تفاوت VOIP و سانترال در نحوه دسترسی به پنل مدیریت، داخلی و خطوط شهری از جمله تفاوت‌هایی است که بسیار مشهود و حائز اهمیت است. اگر شما یک مدیر یا سرپرست در یک شرکت باشید و به دلیل فعالیت‌های سازمانی خود یا سفرهای کاری دائما در محل شرکت نباشید این تفاوت برایتان بسیار محسوس خواهد بود. فرض کنید در یک سفر خارجی هستید و می‌خواهید عملکرد پرسنل خود را مورد ارزیابی قرار دهید، مکالمات ضبط شده را گوش کنید و با استفاده از شماره تلفن شرکت با یکی از مشتریان تماس بگیرید. این قابلیت‌ها به دلیل بستر ارتباطی مرکزتلفن VOIP همیشه و همه‌جا در دسترس است.

اما سانترال آنالوگ پاناسونیک به دلیل بستر ارتباطی کابلی خود امکان دسترسی از خارج از شبکه را به شما نخواهد داد و در زمان استفاده از این سیستم تلفنی امکان استفاده از داخلی، خطوط شهری و ارتباط با پنل مدیریت سانترال در سفر‌ها و به طور کلی خارج از محیط کاری را نخواهید داشت.

امکان شخصی سازی و ایجاد ماژول‌های اختصاصی

با توجه به پیشرفت سیستم‌های ارتباطی به خصوص سیستم‌های تلفنی، یک ارتباط ساده در مرکزتلفن به عنوان تماس ورودی و خروجی دیگر مزیت محسوب نمی‌شود و توقعی بیش از این از یک سیستم تلفن خواهد بود. یکی دیگر از مهم‌ترین تفاوت ویپ و  سانترال امکان شخصی‌سازی و اضافه کردن ماژول‌های اختصاصی است. سانترال پاناسونیک به دلیل بستر ارتباطی آنالوگی که دارد امکان شخصی‌سازی را ندارد. اما در مقابل مرکزتلفن ویپ این امکان را به کسب‌و‌کارها می‌دهد تا هر نیازی که در ذهن خود دارند را با استفاده از برنامه‌نویسی در شرکت خود پیاده‌سازی کنند.

از جمله نرم‌افزارهایی که به عنوان یک ماژول اختصاصی در شرکت‌ها بر روی سیستم تلفن تحت شبکه برنامه نویسی می‌شوند می‌توان به نظرسنجی تلفنی، سیستم رزرواسیون هتل‌ها، نوبت‌دهی بیمارستان و مراکزدرمانی، دفترچه تلفن هوشمند و … اشاره کرد.

مقایسه‌ای از زیرزمین سانترال تا آسمان خراش‌های ویپ !

فاصله تفاوت‌های ویپ و سانترال پاناسونیک مثل فاصله یک زیرزمین تا آسمان خراش‌های پایتخت است! همین‌قدر دور و عجیب. مقایسه این دو مرکزتلفن بعد از یک دهه حضور سیستم تلفن ویپ در بازار ایران و استفاده بسیاری از شرکت‌های کوچک و متوسط تا سازمان‌های چند هزار نفره دولتی ممکن است کمی عجیب برسد. این بررسی‌ تفاوت‌های ویپ با سانترال پاناسونیک را می‌گذاریم بر دوش عدم اطلاع‌رسانی و ناآگاهی مدیران کسب‌و‌کارها و همچنین شرکت‌های ارائه دهنده خدمات سانترال پاناسونیک که طبیعتا نمی‌خواهند بازارشان با همه‌گیری استفاده از مرکزتلفن VOIP کساد شود. اما همانطور که در ابتدای این مقاله اشاره شد، در این عصر ارتباطات، زندگی شخصی و شغلی ما با تکنولوژی‌های نوین گره خورده است و اگر بخواهیم به هر دلیلی برای استفاده از سیستم‌های هوشمند مقاومت نشان دهیم بی‌شک از غافله عقب خواهیم ماند. امیدواریم توانسته باشیم با این مقایسه و بررسی تفاوت ویپ با سانترال پاناسونیک شما را در انتخاب صحیح یک سیستم تلفن یاری کرده باشیم.

ارتباطات بی‌مرز با سیستم تلفن هوشمند ویپ

سیستم تلفن ویپ به نوعی طراحی شده است که توانایی همسو شدن با هر نوع کسب‌و‌کاری را داشته باشد. فرق نمی‌کند که شما یک فروشگاه اینترنتی کوچک دارید یا یک شرکت فروش تجهیزات با صدها پرسنل، مرکزتلفن ویپ با توجه به انعطاف پذیری بالا امکان استفاده با توجه به نیاز دقیق هر کسب‌و‌کار را دارد. نکته قابل توجه در زمان استفاده از یک مرکزتلفن ویپ، نیازسنجی دقیق بر اساس نوع فعالیت شرکت و همچنین ارائه پیشنهادات بر اساس تجربیات مشابه جهت ارتقای کیفیت خدمات است. در ادامه این مقاله قصد داریم به صورت اختصاصی به مزیت‌های پشتیبانی VOIP برای کلینیک و مراکز زیبایی بپردازیم.

مرکزتلفن ویپ چیست و چه مزایایی دارد؟

مرکزتلفن ویپ یک سیستم تلفن هوشمند و توسعه پذیر است که در سال‌های اخیر جایگزین سانترال آنالوگ پاناسونیک شده است. اصطلاح VOIP مخفف کلمه Voice over IP و به معنای انتقال صدا بر روی بستر شبکه داخلی یا اینترنت است. این سیستم تلفنی امکاناتی از جمله تلفن گویا یا منشی دیجیتال، صف تماس، گزارش ریز مکالمات، ارتباط با CRM، ضبط مکالمات تماس، صندوق صوتی و … را در اختیار شما قرار می‌دهد.

با توجه به اینکه ارتباطات مرکزتلفن ویپ بر روی بستر شبکه است، این امکان را به کسب‌و‌کارها می‌دهد که از هر نقطه جغرافیایی به این سیستم تلفن دسترسی داشته باشند و بر حسب نیاز آن را در هر کجا و روی هر نوع سروری به صورت محلی یا بر روی سرورهای مجازی نصب کنند. ارتباط با این سیستم تلفن از طریق آدرس IP صورت می‌گیرد و همانطور که گفته شد امکان دسترسی از هر نقطه جغرافیایی وجود دارد. بنابراین شما به عنوان مدیر یک مرکز زیبایی می‌توانید به گونه‌ای از خدمات ویپ برای کلینیک ها و مراکز زیبایی استفاده کنید که مشاوران شما بتوانند حتی از شهر یا کشورهای دیگر امکان ارائه مشاوره به مشتریان شما را داشته باشند.

مزیت‌های خدمات ویپ برای کلینیک ها و مراکز زیبایی

از قابلیت‌های معمول یک سیستم تلفنی ویپ مثل مدیریت تماس‌های ورودی و خروجی، منشی دیجیتال، صف تماس و … که بگذریم، پیاده‌سازی اختصاصی بر اساس نیاز کلینیک‌ها و مراکز زیبایی می‌تواند قابلیت‌های منحصر به فردی را برای ارتقای سطح کیفیت خدمات آن‌ها داشته باشد. خدمات ویپ برای کلینیک ها و مراکز زیبایی معمولا به نوعی است که بتواند نیازهای بازاریابی، ارتباط با نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری، نوبت دهی تلفنی و سیستم هدایت تماس به مشاوران را داشته باشد. مزیت‌های خدمات VOIP برای مراکز زیبایی این امکان را به مدیران این کسب‌و‌کار می‌دهد تا بتوانند ارتباطاتی یکپارچه میان مشاوران و سیستم‌های نرم‌افزاری درون سازمانی داشته باشند. مثلا اگر مشاوران شما در محل شرکت حضور ندارند و به دلایل مختلف در شهر‌ها یا کشوری دیگر ساکن هستند، با استفاده از خدمات ویپ می‌توانید بدون اینکه افراد تماس‌گیرنده متوجه شوند، تماس‌های خود را به سمت این مشاوران هدایت کنید. در ادامه به تفصیل، مزایای خدمات ویپ برای کلینیک ها‌ و مراکز زیبایی را خواهیم گفت.

ویپ برای کلینیک ها

بازاریابی از طریق تماسگیر خودکار

سیستم تماسگیر خودکار یک ماژول نرم‌افزاری است که در کنار سیستم تلفن ویپ امکان برقراری تماس‌های برنامه‌ریزی شده در ساعت، تاریخ خاص با انبوهی از شماره‌های تلفن دارد. از طریق این ماژول نرم‌افزاری امکان برنامه‌ریزی بازاریابی از طریق تماس صوتی را خواهید داشت. هم چنین با استفاده از این ماژول به عنوان خدمات ویپ برای کلینیک‌ ها و مراکز زیبایی امکان اعلام تخفیف‌های مدت‌دار به مشتریان قدیمی را نیز خواهید داشت.

ارتباط مشتری با کارشناسان قبلی

یکی از مهم‌ترین مزایای خدمات ویپ برای کلینیک ها‌ و مراکز زیبایی با توجه به نوع ارائه خدمت که به صورت مشاوره‌های تخصصی است، ارتباط هوشمند فرد تماس‌گیرنده با همان مشاور قبلی است. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با شرکتی تماس بگیرید و با یکی از اپراتورها مکالمه داشته باشید و پس از اتمام مکالمه مجدد تصمیم به تماس بگیرید. اگر نام او را ندانید ارتباط با همان اپراتور دشوار خواهد بود. در مرکزتلفن ویپ این امکان وجود دارد که در مراکز زیبایی این سیستم به گونه‌ای شخصی‌سازی شود که فرد‌ تماس‌گیرنده در تماس بعدی نیز به همان مشاور اول وصل و مکالمه داشته باشد.

پاپ‌آپ تلفنی، یکی از امکانات کاربردی VOIP برای مراکز زیبایی

سیستم پاپ‌آپ تلفنی یکی از ماژول‌های پرکاربرد در همه کسب‌و‌کارها است که از این ماژول نیز می‌توان به عنوان خدمات VOIP برای مراکز زیبایی نام برد. نحوه عملکرد این ماژول به اینصورت است که در لحظه تماس ورودی روی مانیتور مشاور، صفحه‌ای به صورت اتوماتیک باز می‌شود و اطلاعات و سابقه مشتری را نشان می‌دهد. در واقع اگر از پیش اطلاعات مشتری وارد سیستم شده باشد پیش از پاسخگویی، مشاور می‌داند که چه کسی با چه سابقه‌ای پشت خط است. همچنین در صورتی که اولین تماس باشد همان صفحه باز می‌شود تا مشاور بتواند در همان لحظه اطلاعات فرد را وارد سیستم کند.

ارتباط یکپارچه مرکزتلفن ویپ با CRM

نرم‌افزار CRM یا مدیریت ارتباط با مشتری یکی از کلیدی‌ترین نرم‌افزارهایی است که هر کسب‌و‌کار در هر مقیاسی به آن نیاز دارد. زمانی که از خدمات ویپ برای کلینیک ها و مراکز زیبایی در مجموعه خود استفاده می‌کنید، این امکان برای شما وجود دارد تا بتوانید بهترین CRM خود را با مرکزتلفن ویپ یکپارچه کنید. یکپارچگی این دو نرم‌افزار در نهایت باعث افزایش کیفیت خدمات در یک مرکز زیبایی خواهد شد.

سیستم نظرسنجی مکالمات

اولین و مهم‌ترین نقطه ارتباط در کلینیک‌ها و مراکز زیبایی، ارتباط با اپراتور یا مشاورین مجموعه است. در این بخش کیفیت پاسخگویی اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا این مکالمه قرار است به یک جلسه و ویزیت حضوری منجر شود بنابراین مکالمه بسیار مهمی برای این مجموعه‌ها خواهد بود. اطلاع از کیفیت پاسخگویی مشاورین به شما این امکان را می‌دهد تا ارزیابی مناسبی از تک تک مشاوران داشته باشید و طبق نظر افراد تماس‌گیرنده نواقص را رفع و کیفیت خدمات را افزایش دهید.

VOIP برای مراکز زیبایی

سیستم نوبت دهی هوشمند

سیستم نوبت‌دهی تلفنی این امکان را در اختیار کلینیک‌ها و مراکز زیبایی قرار می‌دهد تا بتوانند به صورت تلفنی به مشتریان بر اساس نیاز و مشکل خود در تاریخ و ساعت مورد نظر نوبت ویزیت بدهند. سیستم نوبت‌دهی تلفنی باعث می‌شود که اپراتور شما بتواند به وظایف دیگر خود با انرژی و وقت بیشتری رسیدگی کند و تمام نوبت‌ها به صورت هوشمند در یک سیستم ثبت شوند.

دسترسی مدیران به گزارشات تماس، داخلی و شماره تلفن ‌ها در خارج از شرکت

از دیگر مزایای خدمات ویپ برای کلینیک ها‌ و مراکز زیبایی دسترسی آسان به تمام سرویس‌ها و پنل مدیریتی سیستم تلفن ویپ است. فرض کنید مدیر یک مرکز زیبایی به دلیل سفرهای زیاد اغلب اوقات در محل شرکت حضور ندارد و نیاز به دسترسی به پنل مدیریت مرکزتلفن ویپ برای اطلاع از نحوه پاسخگویی و مشاوره و همچنین استفاده از شماره‌ تلفن شرکت دارد. با توجه به اینکه ارتباطات مرکزتلفن VOIP بر روی بستر شبکه منتقل می‌شود، بنابراین این امکان وجود دارد که از طریق آدرس IP از هر نقطه جغرافیایی با این سیستم ارتباط برقرار شود.

همین حالا با ما تماس بگیرید

با توجه به مطالب ذکر شده، چنانچه نیاز به مشاوره دارید ، همکاران ما با اشتیاق فراوان منتظر پاسخ گویی به شما عزیزان هستند.

کافیست فقط با ما تماس بگیرید : ۷۴۳۲۷-۰۲۱

افزایش فروش سازمان با خرید نرم افزار CRM کاملا هوشمند ویپینگ

رضا مهدوی بازدید : 0 سه شنبه 04 مرداد 1401 نظرات (0)

CRM ویپینگ - 300% افزایش فروش

امروزه با گسترش فضای رقابتی کسب و کارها و توسعه راهکارهای جذب مشتری و یا جلب رضایت آنان و همچنین افزایش فروش در سازمان، داشتن یا خرید نرم افزار CRM جامع جهت مدیریت ارتباط با مشتریان و سامان‌دهی خدمات، یکی از اصلی‌ترین اقداماتی است که مدیران مشاغل و کسب و کارهای مختلف باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند. تا جایی که شاید بتوان گفت عدم استفاده از نرم‌افزار‌های مدیریت مشتریان، ممکن است در طی مدتی نه چندان طولانی فاصله‌ی زیادی بین شما و رقبای کاریتان ایجاد کند. البته این فاصله یک جاماندن از بازار خواهد بود و نتیجه آن حذف شما از بازار رقابتی خواهد بود.

در ادامه قصد داریم به معرفی یکی از پرکاربرد‌ترین و به‌روز‌ترین راهکار‌هایی که می‌توانید از آن برای توسعه‌ی سیستم مدیریت مشتریان، و در نتیجه افزایش راندمان کار و فروش استفاده کنید بپردازیم. با ما همراه باشید تا نگاهی دقیق به راهکار هوشمند ” نرم افزار CRM ویپینگ ” بیاندازیم.

CRM هوشمند ویپینگ در یک نگاه

نرم افزار CRM چیست و چگونه باعث افزایش فروش سازمان می‌شود؟

پیش از هر توضیحی بهتر است پاسخ سوال ” CRM چیست ؟ ” را بدهیم.  واژه‌ی CRM مخفف عبارت Customer Relationship Management است و به معنای ” مدیریت ارتباط با مشتریان ” می‌باشد. این سرویس در حقیقت یک ابزار بسیار کاربردیست که با مجموعه‌ای از قابلیت‌ها و امکاناتی که دارد، به شما کمک می‌کند تا کلیه ارتباطات خود با مشتریانتان را در مرحله‌ی اول ثبت، و سپس مدیریت و در آخر تحلیل نمایید.

به عبارت دیگر نرم افزار CRM یک دستیار تمام عیار برای تیم فروش، پشتیبانی و … می‌باشد که به آن‌ها کمک می‌کند تا تعاملی بسیار باکیفیت و بی‌نقص با مشتریان شرکت داشته باشند. طبیعتا این تعامل باکیفیت در مدت زمان کوتاهی مشتریان وفادار و ثابتی برای شما به ارمغان خواهد می‌آورد و راندمان کار و میزان فروش سازمان شما را متحول می‌کند.

نتایج آماری به دست آمده از خرید CRM برای کسب و کارها

پس از پاسخ به سوال CRM چیست و اشاره به کاربرد این نرم افزار، وقت آن رسیده که به بررسی نتایج آماری خرید بهترین CRM برای کسب و کار‌ها که توسط سایت‌ها و موسسات معتبری همچون GetBase، Forrester Research، CSO Insights، Nucleus Research و … ارائه شده‎‌اند، بپردازیم.

افزایش ۳۰۰ درصدی نرخ تبدیل واحد فروش

افزایش ۳۰۰ درصدی نرخ تبدیل سرنخ‌های فروش

نرم افزار CRM می‌تواند با کمک امکانات و ابزارهایی که در اختیار کارشناسان فروش سازمان شما قرار می‌دهد، نرخ تبدیل مشتریان سازمان را تا ۳۰۰% افزایش دهد.

افزایش درآمد کارشناسان

۴۱ درصد افزایش درآمد کارشناسان

با خرید نرم افزار CRM برای سازمان، میزان درآمد کارشناسان فروش سازمانتان تا ۴۱% افزایش خواهد یافت.

افزایش دقت و پیشبینی

۴۰ درصد افزایش دقت و پیشبینی

استفاده از نرم افزار CRM می‌تواند تا ۴۰% دقت پیشبینی کارشناسان سازمان شما را افزایش دهد.

افزایش رضایت مشتریان

۷۷ درصد افزایش رضایت مشتریان

با استفاده از نرم افزار CRM، رضایت مشتریان که یکی از مهم‌ترین اهداف هر سازمان می‌باشد تا ۷۷% افزایش خواهد یافت.

افزایش بهره‌وری

۳۴ درصد افزایش بهره‌وری

با به کارگیری نرم افزای CRM در سازمان، میزان بهره‌وری واحد فروش مجموعه‌ی خود را تا ۳۴% افزایش دهید.

افزایش سرنخ‌های جدید فروش

۵۶ درصد افزایش سرنخ‌های جدید فروش

به کمک نرم افزار CRM، حفظ مشتریان وفادار سازمان و به دست آوردن سرنخ‌های جدید تا ۵۶% بیشتر خواهد شد.

افزایش سرعت فرایند‌های سازمانی

۶۹ درصد افزایش سرعت فرایند‌های سازمانی

خرید نرم افزار CRM می‌تواند تا ۶۹% سرعت فرایند‌های سازمانی شما را بالا ببرد.

300%

افزایش نرخ تبدیل

77%

افزایش رضایت مشتریان

40%

افزایش دقت

34%

افزایش بهره‌وری

چهار ویژگی کلیدی CRM هوشمند ویپینگ

قابلیت هوش مصنوعی CRM ویپینگ

نرم‌افزار CRM هوشمند ویپینگ، دستیار شما در واحد فروش

شاید بتوان گفت بی‌نظیرترین قابلیتی که قطعا می‌تواند مورد توجه بسیاری از مدیران و صاحبان کسب و کارها قرار گیرد، قابلیت دستیار هوشمند این نرم افزار CRM می‌باشد. در CRM هوشمند ویپینگ شما یک دستیار خبره و تمام عیار خواهید داشت که به کمک هوش مصنوعی که برای آن در نظر گرفته‌ایم، به صورت خودکار رفتار مشتریان و کارشناسان سازمان شما را مورد ارزیابی قرار داده و با بررسی این داده‌ها پیشنهاداتی برای افزایش فروش و بهبود عملکرد سازمانتان خواهد داد.

CRM ویپینگ و قیف فروش آیدا

سامانه CRM هوشمند ویپینگ، طراحی شده بر اساس سیستم قیف فروش در مدل بازاریابی AIDA

به طور کلی ساختار عملکرد این CRM جهت مدیریت مشتریان و سیستم فروش شرکت بر اساس ساختار قیف فروش مدل آیدا طراحی شده است. همانطور که در تصویر زیر نیز مشاهده می‌کنید، شما می‌توانید وضعیت سرنخ‌های خود در تمامی مراحل تبدیل یک فرد به یک مشتری واقعی توسط قیف فروش آیدا را در این سیستم ثبت کرده و به کمک امکانات و ابزارهایی که در این نرم افزار تعبیه شده است، تمامی سرنخ‌های مذکور را مدیریت کنید.

در صورتی که در مورد ساختار و عملکرد قیف فروش آیدا اطلاعاتی ندارید، پیشنهاد می‌کنیم که حتما مقاله‌ی ” قیف فروش آیدا ” را مطالعه نمایید.

قابلیت ارتباطات برخط CRM ویپینگ

ارتباطات برخط در CRM ویپینگ

از جمله کلیدی‌ترین ویژگی‌های CRM ویپینگ می‌توان به قابلیت همگام‌سازی حرفه‌ای این نرم‌افزار با سیستم‌های تلفنی ویپ اشاره نمود. با انجام این همگام‌سازی شما علاوه‌بر تمامی امکانات یک سیستم مدیریت مشتریان حرفه‌ای و هوشمند، به امکانات دیگری مانند سامانه‌ی ارتباطات برخط ویپینگ دسترسی خواهید داشت.

سامانه ارتباطات برخط در حقیقت یک ویژگی کاملا منحصر به فرد و حرفه‌ای است که می‌تواند جایگزین مناسبی برای Skype For Business باشد. سیستم ارتباطات برخط به شما این امکان را می‌دهد که از طریق صفحه وبی که در اختیار دارید به امکاناتی مانند تماس صوتی و تصویری، چت درون سازمانی، اشتراک فایل، اشتراک صفحه دسکتاپ، اشتراک وایت‌برد و … دسترسی داشته باشید. به عبارت دیگر، به کمک این ویژگی تمام کاربران سازمانتان علاوه‌بر نرم‌افزار CRM، به یک پنل جامع ارتباطی برای برقراری تماس‌ از طریق سیستم تلفنی ویپ مجموعه نیز دسترسی خواهند داشت که این امر باعث افزایش سرعت گردش کار و پویایی در سازمان شما خواهد شد.

قابلیت یادآوری CRM ویپینگ

افزایش فروش با پیگیری‌ها و سیستم یادآوری هوشمند در CRM ویپینگ

از جمله دلایلی که باعث افزایش فروش یک سازمان می‌شود پیگیری منظم و دقیق سرنخ‌های به دست آمده می‌باشد. سیستم یاد‌آوری و پیگیری فروش VoiPing به صورت کاملا دقیق و منظم تمامی اقداماتی که باید برای پیگیری سرنخ‌های فروش انجام دهید را یاد‌آوری کرده و شما را برای افزایش میزان فروش سازمانتان یاری می‌نماید. برخی از امکانات این قابلیت عبارت است از:

 • تعیین وضعیت‌های مختلف برای سرنخ‌ها
 • امکان یاد‌آوری زمان پیگیری از طریق ایمیل, SMS و تلفن گویا
 • امکان تعیین کارشناس فروش برای هر سرنخ
 • امکان مدیریت و تغییر روند پیگیری و یاد‌آوری توسط مدیران فروش
 • امکان ایجاد اطلاع‌رسانی و یاد‌آوری‌ها به صورت دستی
 • ….

خرید CRM هوشمند ویپینگ

آشنایی با دیگر امکانات نرم افزار CRM ویپینگ

نرم افزار CRM ویپینگ یک نرم افزار کاملا خودکار و هوشمند می‌باشد که شما را برای افزایش میزان فروشتان یاری می‌کند. این نرم افزار می‌تواند از طریق پنل تحت وب، امکانات و گزارشات بسیار کاربردی در اختیار شما قرار دهد. در ادامه قصد داریم برخی دیگر از ویژگی‌های مهم این CRM حرفه‌ای را مورد بررسی قرار دهیم.

گزارشات در CRM ویپینگ

گزارش‌گیری دقیق از سیستم فروش در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان

به کمک بخش گزارشات این CRM می‌توانید انواع گزارشات را از سیستم دریافت کرده و راهکار‌های فروش خود را متناسب با این گزارشات توسعه دهید. برخی از امکانات جذاب این بخش عبارت است از:

 • ارائه گزارشات از تمامی پیش‌فاکتور‌های صادر شده و وضعیت آن‌ها
 • امکان تهیه گزارش از نحوه عملکرد کارشناسان بر اساس میزان نقد شوندگی پیش‌فاکتور‌ها
 • امکان تهیه گزارش از میزان فروش محصولات مختلف برای طراحی راهکار‌های فروش سازمان

فاکتور و پیش فاکتور در CRM ویپینگ

صدور فاکتور و پیش فاکتور به کمک نرم افزار CRM ویپینگ

از جمله ویژگی‌های این سامانه می‌توان به قابلیت ثبت فاکتور و پیش‌فاکتور برای مشتریان سازمان اشاره نمود. CRM ارائه شده توسط ویپینگ علاوه‌بر قابلیت ثبت و دسته‌بندی اطلاعات مشتریان به شما این امکان را می‌دهد تا از طریق پنل تحت وب این محصول، فاکتور و پیش‌فاکتورهایی را برای مشتریان خود صادر کرده و به کمک ابزارهای مربوطه کلیه پیشنهادات مالی، بدهی و پرداخت‌ها را به صورت کاملا حرفه‌ای مدیریت کنید. برخی از قابلیت‌های کلیدی این سیستم عبارت است از:

 • تعیین لیست مشتریان و اطلاعات آن‌ها برای صدور سریع فاکتور و پیش‌فاکتور
 • تعیین لیست محصولات سازمان شما همراه با جزئیات دقیق برای ثبت سریع فاکتور و پیش فاکتور
 • امکان ثبت وضعیت پیگیری و نظر مشتری برای هر پیشنهاد
 • امکان ثبت امضا، مهر و …. روی اسناد صادر شده
 • امکان خروجی فاکتور و پیش فاکتور به صورت فایل PDF
 • امکان دسترسی به تاریخچه اطلاعات مشتری
 • امکان محاسبه مالیات به صورت خودکار
 • سیستم پیگیری هوشمند پیشنهاد‌های مالی
 • سیستم امتیاز دهی به کارشناسان فروش بر اساس میزان پیگیری و فروش
 • امکان تعیین اطلاعات سازمان شما به صورت الگوی پیش‌فرض برای صدور فاکتور و پیش فاکتور مانند: نام، آدرس، شماره تماس، اطلاعات مالیاتی و ….
 • امکان تهیه گزارش بر اساس مشتریان سازمان و میزان خرید آن‌ها از شرکت شما
 • …..

crm ویپینگ و api

پشتیبانی نرم افزار CRM ویپینگ از API برای ارتباط با دیگر نرم‌افزار‌ها

ما در CRM ویپینگ این امکان را برای شما فراهم می‌آوریم تا برای توسعه راهکار‌های فروش خود، این CRM را به انواع سیستم‌های مالی و حسابداری متصل کرده و این فرایند را به صورت یکپارچه مدیریت کنید.

قابلیت توسعه crm ویپینگ

انعطاف‌پذیری و قابلیت توسعه در CRM ویپینگ

با توجه به توسعه‌ی این نرم‌افزار توسط تیم ویپینگ چنانچه سازمان شما نیاز به ثبت برخی پارامتر‌های خاص در سیستم فروش را داشته باشد، کارشناسان ما می‌توانند CRM را متناسب با نیاز‌های شرکت شما تغییر داده و آن را به صورت سفارشی برای سازمان شما توسعه دهند.

گالری تصاویر CRM ویپینگ

 • داشبود اصلی CRM هوشمند ویپینگ

 • گزارشات مدیریتی در CRM ویپینگ

 • crm ویپینگ و قیف فروش آیدا

 • وضعیت معاملات در CRM

لیست امکانات و ویژگی‌های نرم افزار CRM ویپینگ

 1. دستیار هوشمند به همراه هوش مصنوعی
 2. سیستم یاد‌آوری و پیگیری خودکار
 3. امکان تعریف لیست مشتریان سازمان همراه با جزئیات دقیق
 4. امکان تعریف لیست کارشناسان فروش سازمان
 5. امکان تعریف اطلاعات دقیق محصولات شرکت
 6. سیستم بازی سازی برای کارشناسان فروش
 7. سیستم پیش بینی فروش
 8. وجود فرایند فروش بر اساس قیف فروش در مدل بازاریابی AIDA
 9. سازگاری با انواع مراکز تلفن مبتنی بر پشتیبانی VOIP
 10. امکان صدور فاکتور و پیش فاکتور
 11. امکان گزارش‌گیری دقیق از فرایند فروش
 12. پشتیبانی از API برای توسعه فرایند فروش
 13. امکان شخصی سازی فرایند‌های سازمان شما

افزایش فروش با CRM هوشمند ویپینگ

همین حالا با ما تماس بگیرید

با توجه به معرفی نرم افزار CRM ویپینگ ، چنانچه نیاز به مشاوره دارید، همکاران ما با اشتیاق فراوان منتظر پاسخ گویی به شما عزیزان هستند.

کافیست فقط با ما تماس بگیرید : ۹۱۰۰۷۴۴۷-۰۲۱

آینده VOIP چه مسیری را طی خواهد کرد؟

رضا مهدوی بازدید : 0 یکشنبه 02 مرداد 1401 نظرات (0)

خیلی وقت ها با خودمون فکر می کنیم که اگر VOIP نبود چقدر کارها سخت تر انجام می شد . از طرفی دیگر دوست داریم بدانیم VOIP تا چه نقطه ای ما رو همراهی خواهد کرد و آیا می توانیم به این سیستم تکیه کنیم یا خیر! پس از شما دعوت می کنیم که تا انتهای این مقاله همراه ما باشید .

VOIP در ابتدا در نظر مردمان و حتی برخی متخصصان یک تکنولوژی مبهم به شمار می آمد و به همین دلیل شروع ضعیفی داشت و مسیر زیادی طی کرده تا توانست مورد پسند علاقمندان عرصه تکنولوژی و متخصصین مرکز تلفن و مخابرات قرار گیرد . تکنولوژی ای که در حال حاضر عملاً به عنوان سیستم تماس صوتی استاندارد در برخی صنایع و حتی کشورها تبدیل شده است . همینطور با توجه به هزینه های تلفن های PSTN (خطوط تلفن عمومی که توسط مخابرات کشورها ارائه می شود) ، مصرف کنندگان و سرمایگذاران VOIP پیوسته در حال افزایش هستند . درواقع بیشتر خطوط تلفن در ایالات متحده بر بستر سوییچ VOIP آماده سازی شده و هنوز هم این موضوع برای بسیاری از مردم شناخته شده نیست و حتی تبلیغاتی در این حوزه توسط اپراتورها صورت نگرفته است .

در ابتدا VOIP فاقد استاندارد ها و پروتکل مشترک با دیگر شبکه های مخابراتی بود و بیشتر مردم فقط می توانستند با دوستانشان در شبکه مخابراتی مشابه تماس صوتی برقرار کنند و به همین دلیل رقابت میان سرویس های مختلف نیز معنادار نبود تا زمان پیدایش SIP . حالا برای بیشتر مصرف کنندگان زمانی که تماس بر بستر VOIP برقرار شود تفاوتی ندارد  که از کدام پلت فرم استفاده کنند . SIP با سخت افزار هایی که در بخش های مختلف پروژه ها که به خوبی عمل می کردند سازگار است .

مشخصات VOIP

طی پنج سال گذشته رشد در صنعت VOIP فوق العاده بوده و عملا” در صنعتی شدن ملل و صنایع مختلف نیز تاثیرگذار بوده . با وجود اینکه تقاضا برای استفاده از این سیستم روز به روز در حال افزایش است ، بسیاری از فروشندگان فعال سعی در ثابت نگه داشتن قیمت پایه دارند . حتی برخی کشورها از بحث های خطوط مخابراتی PSTN فراتر می روند و تمرکزشان روی استفاده از VOIP است .

حالا VOIP ما را با این سوال مواجه می کند که صنعت VOIP تا کجا قرار است رشد و پیشرفت داشته باشد؟ طبق معمول پیش بینی  تکنولوژی آینده تفکرسختی است چرا که در آینده متغیرهای زیادی برای بررسی وجود خواهند داشت . به هر حال ما می توانیم با بررسی روند پیشرفت VOIP در گذشته و تحقیقات بازار بهترین نرم افزار CRM ایران، ایده هایی درباره ی سناریوهای آینده داشته باشیم .

VOIP عملاً جایگزین PSTN خواهد شد

VOIP یقیناً جایگزین مطمئنی برای PTSN (خطوط تلفن شهری) که به عنوان تنها خط ارتباطی جهت مکالمات تلفنی بیشتر نقاط دنیا طی چند دهه آینده خواهد بود و این بحث توسط کارشناسان و متخصصان و آنالیزرهای صنعت پذیرفته شده است . ممکن است در مقایسه با آمریکای شمالی و اروپا ، برای آسیا و آفریقا زمان بیشتر نیاز باشد تا VOIP جای مناسب خود را پیدا کند اما واضح است که این صنعت در همه جای دنیا فراگیر خواهد شد . همینطور برای اپراتورها هزینه ی تعمیر و نگهداری ادامه دادن دو شبکه ی متمایز با اهداف مشترک بسیار زیاد است ، پس باید شبکه ای را انتخاب کنند که علاوه بر صرفه ی اقتصادی ، با تکنولوژی روز دنیا نیز قابل پیشروی باشد .

قبل از اینکه این اتفاقات رخ دهد بستر لازم جهت گسترش ، پشتیبانی و پیشرفت VOIP باید کاملا” آماده شده باشد . حتی امروزه مناطقی در آمریکا وجود دارند که مردم دسترسی به اینترنت پر سرعت ندارند یا هنوز برخی از ساختارها مثل تماس های اضطراری که از شبکه VOIP خارج می شوند و با مشکل مواجه می شوند . این بدان معنی است که هنوز VOIP نمی تواند به عنوان شبکه بدون نقص به جای PSTN در شرایط خاص مثل مدیریت بحران و شرایط اورژانسی قرار بگیرد .

آیا VOIP مثل بسیاری از تکنولوژی های دیگر، در صنعت موبایل تاثیرگذار است ؟

با توجه به اینکه امروزه تلفن های هوشمند (Smart Phones) تاثیرات غیر قابل انکاری در زندگی افراد گذاشتند و امکانات بسیار زیادی را به مصرف کنندگان می دهند ، VOIP نیز جایگاهی در صنعت تلفن های هوشمند برای خود باز کرده تا با نصب نرم افزار مربوطه در تلفن همراه قادر به ارائه امکانات ،خدمات و پشتیبانی  VOIP باشد و مصرف کننده بتواند مثل یک تلفن تحت شبکه ، از آن استفاده کند و تماس های صوتی و تصویری رایگان و با کیفیت (فقط با استفاده از اینترنت و بدون نیاز به پرداخت هزینه ی اضافه به اپراتور یا مخابرات مربوطه) برقرار کند .

VOIP چیست

با این امکان ، سازمان ها با استفاده از VOIP و نصب نرم افزار مربوطه برای کارمندان سازمان می توانند ارتباطی با کیفیت بهتر ، سرعت بیشتر و بدون هیچ هزینه ای با کارمندان خود برقرار کنند و این موضوع برای ارتباط مدیران سازمان با کارمندان و به ویژه کارمندانی که دائماً در ماموریت هستند و یا به شکل دورکاری با سازمان همکاری می کنند بسیار حائز اهمیت می باشد .

مقررات و امنیت

بسیاری از کشورها هنوز نمی دانند که تنظیمات VOIP بیشتر شبیه به تنظیمات PSTN است یا شبیه به تنظیمات اینترنت و به همین دلیل هنوز مشخص نیست که قوانین و مقررات وضع شده در مورد این سیستم باید بیشتر در حوزه ی اینترنت باشد یا مخابرات ! سازمان های بین المللی باید تصمیم گیرند که چگونه باید با آینده ی صنعت VOIP دست و پنجه نرم کنند و علاوه بر این نگرانی هایی در مورد حریم شخصی و امنیتی برای سازمان ها و مصرف کنندگان نیز وجود دارد و سوالات پیاپی در مورد VOIP و بحث قوانین و امنیت وجود دارد و باید به دنبال پاسخ باشند . آنچه مشخص است ، سرعت بالای رشد این تکنولوژی می باشد و سوالات و مسائلی که این پیشرفت در آینده بوجود خواهد آورد .

مشاوره ویپ از متخصصین در زمینه خدمات ویپ

رضا مهدوی بازدید : 1 یکشنبه 02 مرداد 1401 نظرات (0)

برای انتخاب و استقرار یک سیستم ارتباطی کارآمد مثل مرکز تلفن تحت شبکه یا ویپ، بدون شک دریافت مشاوره ویپ به صورت کاملا حرفه‌ای و تخصصی می‌تواند راهکاری اصولی باشد. بدیهی است که استفاده از سیستم تلفنی ویپ برای یک سازمان یا یک شرکت، هزینه‌هایی به همراه دارد که مدیران یک شرکت را نسبت به هزینه‌های تمام شده متوقع می‌کند. بنابراین باید روند و نحوه استقرار این سیستم تلفنی را به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد تا این سیستم ارتباطی بتواند بیشترین بهره‌وری را برای آن کسب‌و‌کار داشته باشد. دریافت مشاوره VOIP به صورت حرفه‌ای و تخصصی در قدم اول می‌تواند شما را به هدفتان نزدیک‌تر کرده و ایده‌های ذهنی شما را گسترش دهد.

متخصص و مشاور ویپ چه کمکی به کسب‌و‌کار شما می‌کند؟

سیستم تلفن ویپ یک سرویس تحت شبکه بسیار کارآمد و حرفه‌ای می‌باشد که برای پیاده‌سازی، برنامه‌ریزی و استفاده از آن نیاز به اطلاعات خواهیم داشت. مسلما برای شروع استفاده از هر سرویس و نرم‌افزار جدیدی نیازمند دریافت اطلاعات پایه‌ای از آن هستیم، بخشی از این اطلاعات از طریق جست‌و‌جو در گوگل به دست می‌آید که شامل اطلاعات کلی و عمومی از آن موضوع است، اما اگر نیازمند اطلاعات دقیق‌ ‌‍بر اساس شرح نیاز خود بودیم قطعا نیازمند دریافت مشاوره تخصصی از کارشناسان و متخصصان آن نرم‌افزار خواهیم بود.

وظیفه کارشناس و مشاور ویپ، ارائه مشاوره تخصصی برای راه‌اندازی و استفاده بهینه از مرکزتلفن تحت شبکه، به شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌باشد. مشاور ویپ با توجه به تجربه و سابقه مشاوره‌ای که داشته است ذهن ایده‌پردازی برای استقرار و ارتقای سیستم تلفن ویپ در انواع کسب‌و‌کارها دارد و می‌تواند علاوه بر نیازهای موجود شما، ایده‌های جدیدی برای ارتقای فروش و پیشرفت کسب‌و‌کارتان ارائه دهد و دید شما را نسبت به خدمات ویپ وسیع‌تر از قبل کند.

دریافت مشاوره VOIP

مشاوره VOIP رایگان یا تجاری ؟ مسئله این است!

شرکت‌های خدمات ویپ برای ارائه مشاوره VOIP قوانین متفاوتی دارند. برخی برای ارائه مشاوره عمومی هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند اما برای ارائه مشاوره بر اساس نیازسنجی و ارائه طرح پیشنهادی (پروپوزال) هزینه‌ دریافت می‎‌کنند. از طرفی برخی دیگر از شرکت‌های ارائه دهنده این خدمات، حتی به صورت تخصصی و تا مرحله ارائه طرح پیشنهادی بر اساس شرح نیاز نیز هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند و خدمات مشاوره VOIP را به صورت کاملا رایگان در اختیار کسب‌و‌کارها قرار می‌دهند.

اینکه دریافت مشاوره رایگان بهتر است یا تجاری، مشخص نیست! زیرا این موضوع صرفا وابسته با قوانین شرکت‌های خدمات و پشتیبانی voip محسوب می‌شود. ممکن است یک شرکت تازه کار برای ارائه مشاوره طلب پرداخت هزینه کند و در مقابل یک شرکت با سابقه بدون هزینه به عنوان مشاور در کنار شما باشد. موضوع مهم این ‌است که چگونه یک شرکت خدمات VOIP را به عنوان مشاور انتخاب کنیم؟ اولین و مهم‌ترین قدم، درخواست رزومه و سوابق کاری شرکت ارائه دهنده خدمات است.

میزان تجربه و هزینه‌های مشاوره VOIP

مشاور ویپ باید توانایی ایده‌پردازی، آینده‌نگری و توانایی راهنمایی هر نوع کسب‌وکار را در مسیر پیشرفت از طریق سیستم ارتباط تلفنی داشته باشد. این موضوع مستلزم داشتن تجربه و سابقه کافی در حوزه مشاوره VOIP است. زیرا اگر مشاور دید کافی نسبت به پیشنهادات و موقعیت‌های مختلف کسب‌و‌کارهای گوناگون نداشته باشد، نمی‌تواند در راستای نیازمندی‌های یک شرکت، ایده‌های جدیدی را بازگو کند. بنابراین از میان شرکت‌هایی که تصمیم به دریافت مشاوره دارید، از سابقه و تجربیات آن‌ها مطلع شوید.

دریافت مشاوره برای پیاده‌سازی، استقرار و ارتقا سیستم تلفنی باعث می‌شود بتوانید بهره‌وری سیستم تلفن خود را افزایش دهید. در این میان ممکن است برخی از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات و مشاوره VOIP برای ارائه مشاوره تخصصی از شما هزینه‌ای دریافت کنند یا این اطلاعات را به صورت رایگان در اختیارتان قرار دهند. مسلما شرکتی که به صورت رایگان مشاوره VOIP می‌دهد، گزینه مناسب‌تری برای همکاری خواهد بود.

مراحل دریافت مشاوره VOIP از شرکت‌ خدمات و پشتیبانی ویپ

ثبت شرح نیازمندی‌های ارتباطی شرکت

پیش از هر کاری باید با مشورت و همفکری اعضای شرکت خود، نیازمندی‌های تلفنی خود را روی کاغذ بیاورید. آن‌ها را مرتب کنید و به عنوان شرح نیاز در یک برگه پرینت بگیرید. این برگه با عنوان “شرح نیاز” سرنخ خوبی برای ایده‌پردازی و ارائه پیشنهاد از سوی مشاور ویپ خواهد بود. در واقع ساختمان کلی نیازمندی‌های تلفنی شما همین شرح نیاز است که پیش از ارائه به مشاور برای آن اتاق فکری تشکیل داده‌اید.

تحقیق، بررسی و انتخاب شرکت مشاور ویپ

در این مرحله می‌توانید با کمک موتور جست‌و‌جوی گوگل شرکت‌های خدمات و پشتیبانی ویپ را پیدا کنید و پس از بررسی اجمالی و اولیه وبسایتشان، با آن‌ها تماس بگیرید. وبسایت شرکت‌ها معمولا اطلاعات خوبی از عملکرد داخلی شرکت می‌دهد. بنابراین در این مرحله با انتخاب چند شرکت بر اساس اطلاعات وبسایت می‌توانید آن‌ها را در لیست گزینه‌های انتخابی خود قرار دهید.

دریافت مشاوره ویپ

حوزه تخصصی شرکت انتخابی برای مشاوره ویپ

توجه کنید که شرکتی که انتخاب کرده‌اید دقیقا در چه حوزه‌ای از سیستم‌های تلفن ویپ تخصص دارد. برخی شرکت‌ها تخصص در فروش سخت‌افزار دارند و حتی به عنوان واردکننده محصولات سخت‌افزاری ویپ شناخته می‌شوند. برخی دیگر از آن‌ها شرکت‌های همه کاره هستند که از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را در آنجا می‌توانید پیدا کنید. از آن دریاچه‌هایی که عمقشان بیشتر از یک سانتی‌متر نیست! اما شرکت‌های دیگری نیز هستند که صرفا متخصص در خدمات و پشتیبانی ویپ هستند و حتی برای تامین سخت افزار مورد نیاز شما گاهی نفعی ندارند. دانش‌بنیان هستند و تخصص اصلیشان نرم‌افزارهای جانبی ویپ و انواع کارهای خدمات مرتبط با VOIP است. بدیهی است که اینگونه شرکت‌ها گزینه بهتری برای همکاری و دریافت خدمات و مشاوره VOIP بهترین نرم افزار CRM ایران هستند.

تماس با شرکت‌های منتخب برای قرار جلسه و دریافت مشاوره

زمانی که با یک شرکت خدمات ویپ تماس می‌گیرید و نیاز خود را به صورت کلی مطرح می‌کنید، مشاورین آن شرکت اقدام به ارائه مشاوره تلفنی رایگان به شما می‌کنند. پس از آن که اطلاعاتی کلی از مشاور ویپ گرفتید و از اطلاعاتی که به شما داده شد رضایت داشتید، می‌توانید برای دریافت مشاور اختصاصی با آن‌ها قرار جلسه حضوری بگذارید و با جزئیات بیشتری در مورد شرح نیازی که قبلا آماده کرده‌اید صحبت کنید و همچنین نظرات و پیشنهادات مشاور ویپ را نیز بشنوید. به قول این ضرب المثل قدیمی: “تو مو می‌بینی و من پیچش مو”، یک کارشناس و متخصص ویپ نیز چیزهایی می‌بیند که مطمئنا از دید شما پنهان است.

دریافت مشاوره ویپ با طرح پیشنهادی (پرپوزال) بر اساس شرح نیاز

در نهایت پس از جلساتی که با شرکت خدمات و مشاور VOIP داشتید طبق توافقات، شرکت خدمات و پشتیبانی ویپ یک طرح پیشنهادی بر اساس شرح نیاز و ایده‌هایی که در جلسه به صورت شفاهی در مورد آن صحبت شده بود به شما ارائه خواهد کرد. تصمیم نهایی شما به عنوان مدیر یا مسئول این پروژه بر اساس طرح نهایی پرپوزال خواهد بود.

مشاوره رایگان و تخصصی ویپ به همراه ایده‌هایی برای پیشرفت کسب‌کارتان

ارائه مشاوره VOIP شاید برای اکثر شرکت‌های ارائه دهنده خدمات ویپ به ظاهر کار دشواری نباشد، اما در حقیقت وظیفه مشاور ویپ به دلیل اینکه در ابتدای مسیر راهنمای یک کسب‌و‌کار خواهد بود بسیار حساس و حائز اهمیت است. مشاور ویپ باید آنقدر اطلاعات تکمیلی در انواع ارتباطات و راهکارهای سیستم تلفنی ویپ داشته باشد، آنقدر پروژه‌های مختلف با کسب‌و‌کارهای گوناگون را راهنمایی کرده باشد تا بتواند زمانی که در موقعیت مشاوره VOIP قرار می‌گیرد با یک چشم‌انداز دور بهترین راهکار را با استفاده از سرویس‌های کارآمد و مناسب همان کسب‌کار با کمترین هزینه ارائه دهد.

بنابراین ارائه مشاوره پیاده‌سازی، ارتقا و مدیریت یک سیستم تلفن تحت‌ شبکه کار ساده‌ای نیست و در این مرحله است که مسیر یک شرکت برای استفاده درست از مرکزتلفن ویپ تعیین می‌شود. چند اصل مهم در انتخاب یک شرکت ارائه دهنده خدمات و مرکز تماس ویپ وجود دارد که در بخش قبل به آن اشاره کردیم. مهم‌ترین فاکتور تخصص، رزومه و سابقه فعالیت شرکت است که باید به آن توجه کنید. اگر تا اینجا مطلب را خوانده‌اید حتما به دنبال پیدا کردن شرکت‌های متخصص هستید، تیم ویپینگ به عنوان یک شرکت دانش بنیان آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره تخصصی و کاملا رایگان به کسب‌و‌کار شما است. با ما در تماس باشید.

سیر تا پیاز پیاده سازی تلفن ویپ

رضا مهدوی بازدید : 0 شنبه 01 مرداد 1401 نظرات (0)

پیاده سازی تلفن ویپ در ظاهر ممکن است کار نسبتا آسانی باشد و هر شرکتی مدعی استقرار و پیاده سازی VOIP با بهترین کیفیت و پایداری بالا باشد. اما آیا واقعا این ادعا پایه اساس دارد؟ آیا می‌توان به هر شرکتی برای راه اندازی ویپ اعتماد کرد؟ چگونه یک شرکت خدمات و پشتیبانی VOIPرا انتخاب کنیم؟ مراحل پیاده‌سازی و استقرار چیست و از کجا باید شروع کرد؟ این‌ها سوالاتی هستند که حتما برای هر مدیر یا مسئول یک کسب ‌و ‌کار پیش از اجرایی کردن ایده‌هایی که برای بهینه‌سازی ارتباطات تلفنی خود دارند پیش می‌آید. ما در این مطلب قصد داریم به شما بگوییم که مراحل پیاده‌سازی و استقرار مرکز تلفن ویپ چیست و چگونه می‌توانید بهترین شرکت خدمات ویپ را انتخاب کرده و پروژه خود را به آن‌ها بسپارید.

ویپ چیست و چرا باید از پیاده سازی تلفن VOIP اسفاده کنیم ؟

بهتر است پیش از اینکه بخواهیم وارد مبحث اصلی موضوع مقاله شویم کمی در مورد تکنولوژی ویپ بگوییم. به صورت کلی ویپ به معنای انتقال صدا بر روی بستر شبکه است. تلفن ویپ هیچگونه وابستگی به جغرافیا و منطقه خاصی ندارد. به طور مثال اگر یک شرکت دارای چندین شعبه فعال در کشور یا خارج از کشور باشد، ارتباطات تلفنی به راحتی بر روی بستر اینترنت و تنها با گرفتن یک داخلی صورت می‌گیرد.

یک مرکز تلفن ویپ می‌تواند فروش شما را افزایش دهد، کیفیت پاسخگویی مرکز تماس ویپ را بهبود بخشد، ارائه خدمات را با نیاز و سلیقه مشتریان همسو سازد، گزارشات عملکرد از افراد پاسخگوی شرکت بدهد، مشتریان را در صف تماس با یک موسیقی در انتظار نگه دارد، افراد تماس‌گیرنده را از طریق تلفن‌گویا به بخش‌های مختلف وصل کند و قابلیت‌های بسیار فراوان دیگری که تنها در سیستم‌های تلفنی ویپ در دسترس است را در اختیار شما قرار دهد.

پیاده سازی ویپ

مراحل راه اندازی تلفن ویپ برای مدیران شرکت‌ها و سازمان‌ها

پیاده سازی تلفن VOIP اکثر اوقات به صورت برون‌سپاری یا توسط کارشناس فناوری اطلاعات یک شرکت یا سازمان انجام می‌شود و شاید این سوال برایتان پیش بیاید که چرا مدیران باید در این مورد اطلاعات کسب کنند؟ مدیران مجموعه‌ها معمولا از استقرار و پیاده‌سازی چنین سیستم‌هایی اطلاعاتی ندارند و نمی‌توانند به صورت کامل در جریان مراحل فعالیت کارشناسان شرکت قرار بگیرند. بنابراین این عدم آگاهی باعث می‌شود که نتوانند تحلیل مناسبی از روند پروژه داشته باشند. در ادامه به مهم‌ترین نکات پیاده سازی ویپ اشاره خواهیم کرد.

مذاکره اولیه بر اساس شرح نیاز و دریافت پیشنهادات برای پیاده سازی ویپ

مذاکره، اولین و مهم‌ترین بخش از مراحل پیاده سازی ویپ محسوب می‌شود. در این مرحله است که تصمیم نهایی برای چگونگی اجرای پروژه، انتخاب شرکت خدمات ویپ و ایده‌پردازی‌های اولیه برای افزایش بهره‌وری سیستم تلفن تحت‌شبکه صورت می‌گیرد. پیش از اینکه با شرکت خدمات ویپ قرار مذاکره بگذارید باید برای ثبت شرح نیاز خود اتاق فکری از اعضای شرکت تشکیل دهید تا بتوانید با همفکری سایر همکاران، نیازها و توقعات خود را از مرکزتلفن ویپ بر روی کاغذ بیاورید و در زمان جلسه و مذاکره با شرکت خدمات و پشتیبانی ویپ به عنوان نیازهای اولیه با آن‌ها در میان بگذارید.

شرکت سرویس‌دهنده برای پیاده سازی ویپ در روز مذاکره برای تکمیل شرح نیاز می‌تواند پیشنهاداتی در راستای پیشرفت و ارتقای سیستم تلفن ویپ به شما داده که در صورت تایید شما عموما در مراحل بعد آن را در قالب پروپوزال نیز ارائه می‌دهد.

بررسی میدانی و فنی کارشناسان برای پیاده سازی تلفن VOIP

پس از آنکه نیازهای اولیه مشخص شد و شرکت خدمات ویپ انتخابی مورد تایید بود، در صورت نیاز کارشناسان فنی شرکت برای بررسی محل پروژه اقدام می‌کنند. در این مرحله بستر شبکه داخلی، اینترنت، محل قرارگیری سرور و تجهیزات و به صورت کلی تمام موارد سخت‌افزاری مورد بررسی قرار گرفته می‌شود تا در روز اجرای پروژه بستر مناسب برای استقرار و پیاده سازی ویپ مهیا باشد.

دریافت طرح پیشنهاد (پروپوزال) از طرف شرکت خدمات ویپ

شرکت خدمات ویپ و پشتیبانی پس از مذاکره و بررسی محل پروژه در صورت لزوم می‌تواند یک طرح پیشنهادی که مجموعه‌ای از ایده‌های مشاور ویپ، مذاکرات و نیازهای اولیه و نتیجه بررسی عملیاتی محل پروژه است را ارائه دهد. این پروپوزال می‌تواند در قالب یک فایل به همراه دیاگرام اجرایی یا به صورت کاغذی جهت اطلاع از روند دقیق پیاده سازی VOIP به شما ارائه شود.

عقد توافقنامه یا قرارداد بر اساس مذاکرات انجام شده جهت شروع مراحل پیاده سازی تلفن VOIP

پس از دریافت طرح پیشنهادی شرکت خدمات و پشتیبانی VOIP، در صورت تایید پروپوزال برای شروع پروژه و ثبت دقیق روند شروع تا پایان پروژه و وظایف شما به عنوان کارفرما و شرکت خدمات ویپ می‌توانید یک قرارداد – توافقنامه مابین خود تنظیم کنید تا تمام مذاکرات و وظایف به صورت مکتوب ثبت گردد. تفاوت قرارداد با طرح پیشنهادی این است که در پروپوزال فقط ایده‌ها و پیشنهادات شرکت خدمات و پشتیبانی ویپ درج شده است اما در قرارداد اطلاعات فنی وجود ندارد و تمام موارد به صورت کلی و برای هر دو طرح تنظیم می‌شود.

پیاده سازی VOIP

اجرای پروژه و راه اندازی تلفن VOIP در زمان مقرر

یکی از مهم‌ترین مواردی که در پیاده سازی ویپ حائز اهمیت است و در یکی از بندهای قرارداد نیز آورده می‌شود، زمان آغاز و پایان پروژه است. این موضوع باعث می‌شود برنامه‌ریزی دقیق و منظمی برای پیاده‌سازی و بهره‌برداری از سیستم تلفن خود داشته باشد و بتوانید به یک برنامه دقیق پروژه خود را پیش ببرید.

آموزش‌های کاربردی در زمان تحویل سیستم تلفنی VOIP

مرکزتلفن ویپ یک سیستم تلفن تخصصی و کارآمد است که از ماژول و بخش‌های مختلفی ساخته شده است. بدیهی است استفاده از آن نیازمند آموزش است. در زمان تحویل پروژه کارشناس استقرار سیستم تلفن تحت‌شبکه موظف است تا آموزش‌های کاربردی را به مسوول مربوطه بدهد. آموزش کاربردی ویپ جهت راهبرد سیستم تلفن شامل مواردی مثل ساخت داخلی، تهیه گزارش تماس، دسترسی به فایل مکالمات ضبط شده، صندوق صوتی، تغییرات ساده در تلفن‌گویا و … است.

عقد قرارداد پشتیبانی پس از پایان مراحل پیاده سازی تلفن VOIP

روند استفاده از این سیستم تلفن هوشمند صرفا به پیاده سازی ویپ منهی نمی‌شود. این سیستم تلفن یک تکنولوژی ارتباطی نوین است که مزایای زیادی را برای یک کسب‌و‌کار می‌تواند داشته باشد و در مقابل نیازمند مراقبت نیز خواهد بود. پس از آنکه سیستم تلفن شما نصب و راه‌اندازی شد برای پشتیبانی و مراقبت از سیستم می‌توانید با همان شرکت ارائه دهنده خدمات ویپ قرارداد پشتیبانی ماهانه، فصلی یا سالیانه تنظیم کنید. حضور یک شرکت خدمات و پشتیبانی ویپ برای مراقبت از سیستم تلفن باعث می‌شود کمترین خطا را در ارتباطات تلفنی خود داشته باشید. پشتیبانی ویپ می‌تواند به صورت کارشناس مستقر در محل، حضوری – مقطعی و از راه دور به وسیله تلفن و نرم‌افزارهای ریموت باشد. بنابرین پشتیبانی ویپ یکی از مهم‌ترین موارد در پیاده سازی سیستم تلفنی ویپ خواهد بود.

امیدواریم از غافله ارتباطات نوین سیستم‌های تلفنی VOIP عقب نمانید!

تکنولوژی‌های ارتباطی مثل یک غافله در حال گذر هستند و اگر به موقع سوار آن نشوید بدون شک عقب می‌مانید و اگر دیر اقدام کنید ممکن است زمانی که باید برای پیشرفت کسب‌و‌کارتان صرف کنید، برای رسید به غافله بگذارید! حضور ارتباطات تلفنی در دنیای امروز بسیار ملموس است به طوری که برای بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ سیستم تلفن قلب تپنده آن‌ها محسوب می‌شود و اگر این قلب دچار اختلال باشد ممکن است خسارات جبران ناپذیری را به سازمان یا کسب‌و‎‌کار وارد کند.

در این مقاله آموزشی تلاش کردیم با توجه به تجربیات و سابقه‌ای که در پیاده سازی سیستم تلفنی ویپ داشته‌ایم مراحل پیاده سازی VOIP را برای آگاهی مدیران شرکت و سازمان‌ها با زبانی ساده شرح دهیم تا بتوانید به بهترین شکل پروژه خود را مدیریت کرده و از روند اجرا اطلاعات کافی داشته باشید.

مرکز تماس ویپ چیست ؟

رضا مهدوی بازدید : 2 شنبه 01 مرداد 1401 نظرات (0)

مرکز تماس ویپ یا به طور کلی کال‌سنتر به محل یا سیستمی گفته می‌شود که تعدادی اپراتور به صورت دائمی با مدیریت حجم زیادی از تماس‌های ورودی یا خروجی در حال پاسخگویی به مشتریان هستند. مرکز تماس ویپ از یک سیستم تلفن تحت‌شبکه هوشمند برای مدیریت تماس‌ها استفاده می‌کند. معمولا شرکت‌هایی که در حوزه فروش تجهیزات و محصولات، شرکت‌های ارائه دهنده خدمات یا شرکت‌های بازاریابی تلفنی که دارای حجم تماس‌ زیادی هستند از خدمات مرکز تماس VOIP استفاده می‌کنند.

نکته مهمی که در این مورد باید به آن توجه داشته باشید این است که یک کال‌سنتر می‌تواند بخشی از شرکت شما باشد که اپراتور‌ها در آن‌ها مشغول پاسخگویی هستند و یا در صورتی که تصمیم به استفاده موقت از این خدمات را داشته و یا مکان مناسبی برای کالسنتر درون سازمانی ندارید، امکان استفاده از خدمات برون‌ سپاری مرکز تماس ویپ نیز به واسطه برخی از شرکت‌ها امکانپذیر است. در سال‌های اخیر علاوه بر اینکه شرکت‌های فروش محصولات و خدمات به سمت استفاده از مزایای مرکز تماس ویپ روی آورده‌اند، شرکت‌هایی نیز با وجود تقاضای زیاد، شروع به فعالیت به عنوان مرکز ارائه دهنده خدمات مرکز تماس روی آوردند. در واقع کسب‌و‌کارهایی که امکان داشتن مرکز تماس را در محل شرکت خود ندارند یا تصمیم به استفاده از این خدمات در یک زمان موقت دارند خدمات خود را برون‌سپاری کرده و با شرکت‌های ارائه دهنده خدمات ویپ همکاری می‌کنند.

اهمیت استفاده از مرکز تماس VOIP در کسب‌و‌کارهای کوچک و بزرگ

سال‌ها پیش که تکنولوژی‌های ارتباطی مثل امروز پیشرفت و توسعه نداشتند، ارتباطات تلفنی بر روی بستر آنالوگ بود و کمتر نام مرکز‌ تماس پشتیبانی VOIP یا کال سنتر را می‌شنیدیم. همانطور که امروز سیستم‌های IPTV بسیار مورد استقبال عموم قرار گرفته‌اند، سیستم‌های ارتباطی نوین نیز که بر پایه IP هستند نیز مورد توجه کسب‌و‌کارها قرار گرفته‌اند. اگر بخواهیم مرکز تماس ویپ را خیلی کوتاه توصیف کنیم، در واقع به بخشی از شرکت که دارای تعدادی اپراتور جهت پاسخگویی به حجم زیادی از تماس‌های ورودی و خروجی به کمک سیستم تلفنی VOIP می‌باشد، گفته می‌شود.
ارتباطات تلفنی در کسب‌و‎‌کارهای امروزی یک روش ارتباطی بسیار موثر و ساده جهت برقراری ارتباط و تعامل با مشتریان جهت فروش خدمات و محصولات شرکت‌ها محسوب می‌شود. مثلا اگر شرکتی در حوزه ارائه محصولات نرم‌افزاری فعالیت دارد، بدیهی است که در پی فروش خدمات، پشتیبانی محصول وجود دارد و به مرور زمان، افزایش پشتیبانی محصول نیز بیشتر خواهد شد. در این شرایط با وجود حجم تماس زیاد نیاز به استفاده از مرکز تماس ویپ احساس می‌شود که بر اساس تصمیمات مدیران شرکت امکان استقرار کال سنتر در محل شرکت با به صورت برون‌سپاری وجود خواهد داشت.

مرکز تماس ویپ

مزایای استفاده از مرکز تماس ویپ برای کسب‌و‌کارهای کوچک تا بزرگ

افزایش سرعت پاسخگویی

همانطور که پیشتر گفته شد مرکز تماس وظیفه ارائه پاسخگویی به حجم زیادی از تماس ورودی یا برقراری تماس خروجی را به عهده دارد. بنابراین با وجود این امکان میزان سرعت در پاسخگویی به مشتریان در این سیستم ارتباطی بالا است و افراد تماس گیرنده زمان کمتری را در صف تماس در انتظار مکالمه با اپراتور می‌مانند. هر چقدر زمان انتظار برای فرد افراد کمتر شود، رضایتمندی آن‌ها نسب به نحوه ارائه خدمات نیز افزایش پیدا می‌کند. مرکز تماس ویپ به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید زمان انتظار را برای مشتریان خود کاهش و کیفیت و سرعت پاسخگویی را افزایش دهید.

امکان شیفت‌بندی اپراتورهای مرکز تماس

بسیاری از کال سنترها به صورت ۲۴ ساعته در حال پاسخگویی به مشتریان خود هستند. به عنوان مثال مرکز تماس همراه اول، مرکز تماس ایرانسل و به صورت کلی شرکت‌های اینچنینی که خدمات ارائه می‌دهند. این مراکز تماس هر ۸ ساعت شیفت را تغییر می‌دهند تا نیروی تازه نفس جایگزین نیروهای شیفت قبلی شود. اپراتورهای هر شیفت از یک کامپیوتر و تلفن گویا مشارکتی استفاده می‌کنند. با این تفاوت که کاربران برای ورود به پنل کاربری خود از نام کاربری شخصی خود استفاده می‌کنند که در نهایت اطلاعات عملکرد، حضور، غیاب و زمان استراحت آن‌ها به صورت تفکیک شده ثبت خواهد شد.

افزایش بهره‌وری در فروش و خدمات

مرکز تماس ویپ به دلیل اینکه توانایی پشتیبانی از حجم زیادی از تماس‌های ورودی و خروجی را دارد، باعث افزایش فروش و افزایش کیفیت ارائه خدمات و پشتیبانی در شرکت یا سازمان شما می‌شود. زمانی که بتوانید به حجم زیادی از تماس‌های ورودی برای فروش محصولات خود پاسخ دهید، سرنخ‌های بیشتری برای کسب‌و‌کار شما ایجاد شده و فروش شما افزایش میابد. همچنین زمانی که بتوانید در کمترین زمان ممکن پشتیبان مشتریان خود باشید، باعث افزایش سطح کیفیت پاسخگویی و در نهایت افزایش رضایتمند مشتریانتان می‌شود.

نظارت بر عملکرد اپراتورها به کمک مرکز تماس

یکی از مهم‌ترین مواردی که در راه اندازی مرکز تماس ویپ به آن توجه می‌شود، امکان نظارت و تهیه گزارش بر اساس عملکرد اپراتورهای مرکز تماس VOIP است. به طور مثال کال سنترهایی که به صورت شیفتی فعالیت دارند، برای ثبت اطلاعات حضور غیاب، استراحت، میزان مکالمه و … نیاز اساسی به سیستمی جهت بررسی و نظارت بر عملکرد اپراتورها دارند. برخی از شرکت‌ها و سازمان‌ها نیز حقوق اپراتورها را بر اساس عملکرد یا بر اساس دقیقه پرداخت می‌کنند که مرکز تماس ویپ می‌تواند مزیتی برای اینگونه کسب‌و‌کارها باشد.

بازاریابی تلفنی با استفاده از مرکز تماس VOIP

در سال‌های اخیر بازاریابی تلفنی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. به نوعی که شرکت‌هایی به وجود آمدند تا بتوانند این نیاز را برای شرکت‌های دیگر به صورت پروژه‌ای پشتیبانی کنند. برخی از کسب‌و‌کارها در برهه‌ای از زمان تصمیم می‌گیرند برای محصولی خاص بازاریابی تلفنی کنند و محصولات خود را از طریق تماس با یک دسته شماره تلفن معرفی کنند. مرکز تماس VOIP می‌تواند به صورت درون سازمانی یا به صورت برون‌سپاری به اینگونه کسب‌و‎‌کارها کمک کند تا فروش خود را افزایش دهند.

مرکز تماس VOIP

انواع مرکز تماس ویپ

مرکز تماس تحت شبکه یا ویپ درون سازمانی

همانطور که از نام این مرکز تماس مشخص است این سیستم درون شرکت مستقر می‌‌شود و تمام مدیریت از طریق سرورهای درون سازمانی صورت می‌گیرد. مرکز تماس ویپ درون سازمانی طوری طراحی می‌شود که سرورها و تمام تجهیزات درون شرکت هستند. همچنین اپراتورها نیز در محل شرکت برای پاسخگویی حضور خواهند داشت. امنیت بالا و دسترسی آسان از مزایا و هزینه استقرار و نگهداری از معایب این روش استفاده از کال سنتر است.

مرکز تماس برون سازمانی (برون‌سپاری مرکز تماس)

ممکن است شرکتی در یک برهه از زمان فعالیت خود یا به صورت منظم تصمیم به استفاده موقت از خدمات مرکز تماس بگیرد. در این شرایط داشتن یک مرکز تماس درون‌سازمانی ممکن است برای این کسب‌و‌کار توجیه مالی نداشته باشد یا فضای مناسبی برای استقرار وجود نداشته باشد. در شرایطی دیگر ممکن است شرکتی به دلیل کاهش هزینه‌های داخلی ارائه پشتیبانی، پاسخگویی یا بازاریابی تلفنی را به شرکتی دیگر واگذار کند. در این شرایط یک شرکتی که تخصص در مرکز تماس دارد امکان ارائه خدمات به اینگونه کسب‌و‌کارها را خواهد داشت. در واقع این کسب‌و‌کار ارتباطات تلفنی خود را برون‌سپاری کرده است.

مرکز تماس ویپ ابری

سومین روش استفاده از مرکز تماس ویپ به صورت مجازی یا ابری است. مرکز تماس ابری در واقع مشابه مرکز تماس محلی یا درون سازمانی است با این تفاوت که تمام تجهیزات و سرورها در یک شرکت دیگر مستقر است و شما صرفا از خدمات آن به صورت اشتراکی استفاده می‌کنید.

مرکز تماس VOIP راهکاری برای ارتباطات تلفنی حساس کسب‌و‌کار شما

احتمالا شما کسب‌و‌کاری با میزان حجم تماس‌های ورودی  و خروجی زیادی دارید که به دنبال اطلاعاتی در مورد مرکز تماس تحت شبکه یا ویپ می‌گردید. بدون شک داشتن یک مرکز تماس حرفه‌ای می‌تواند کمک بزرگی به افزایش فروش و پیشرفت سازمانی شما کند. افزایش رضایتمندی مشتریان، بررسی دقیق عملکرد اپراتورها و افزایش سرعت پاسخگویی عواملی هستند که شما را در مسیر پیشرفت و افزایش درآمد سازمان قرار می‌دهند.

انتخاب نوع مرکز تماس ویپ، بر اساس نیازمندی و بودجه سازمان شما صورت می‌گیرد. ممکن است شما بودجه کافی برای پیاده‌سازی مرکز تماس داشته باشید اما نیاز شما به این خدمات موقت باشد، بنابراین می‌توانید از روش برون‌سپاری مرکز تماس یا مرکز تماس ابری استفاده کنید. اگر تصمیم به استفاده از هر کدام از روش‌های این سیستم ارتباطی دارید اما هنوز نتوانسته‌اید تصمیم درستی بگیرید می‌توانید با هر یک از شماره‌های درج شده در وبسایت تماس گرفته و از مشاوره رایگان و تخصصی کارشناسان ویپینگ بهره‌مند شوید.

پشتیبانی VOIP ، کلید طلایی برای پایداری سیستم تلفنی

رضا مهدوی بازدید : 0 چهارشنبه 29 تير 1401 نظرات (0)

منظور از پشتیبانی سیستم ویپ چیست؟

خدمات و پشتیبانی ویپ در واقع وظایفی‌ است که پس از پیاده سازی و استقرار مرکز تلفن VOIP از سوی شرکت مجری اجرا می‌شود. معمولا در زمان تنظیم قرارداد اجرای پروژه، شرکت‌های این حوزه زمانی را به عنوان پشتیبانی رایگان سیستم تلفن تحت شبکه جهت رسیدن به پایداری ارائه می‌دهند و در صورت نیاز و تایید کارفرما قراردادی مبنی بر ارائه خدمات و پشتیبانی VoIP به صورت فصلی، شش ماهه یا سالیانه تنظیم می‌شود. در مدت قرارداد پشتیبانی، شرکت مجری موظف است طبق مفاد قرارداد، مرکز تلفن ویپ مستقر را از لحاظ نرم‌افزاری، سخت‌افزاری، تهیه نسخه پشتیبانی و … بررسی نماید و مشکلات احتمالی را به حداقل برساند یا در زمان بروز خطا در سیستم در اسرع وقت مشکل را برطرف نماید.

چرا باید از مرکز تلفن ویپ پشتیبانی شود؟

سیستم تلفن VOIP مانند سایر سرویس‌های تحت شبکه علاوه بر اینکه برای پیاده‌سازی و استقرار نیازمند یک متخصص باتجربه است، برای راهبرد و پشتیبانی نیز به یک متخصص نیاز دارد. سرویس و تجهیزات زیادی در شبکه داخلی شرکت دست در دست هم می‌دهند تا شما بتوانید از خدمات مرکزتلفن ویپ استفاده کنید. سرور، سوییچ‌ها، کامپیوترها، زیرساخت شبکه، اینترنت و به صورت کلی تمامی زیرساخت نرم‌افزاری و سخت‌افزاری شرکت در ارتباط با هم یک سرویس را به کاربران ارائه می‌دهند. بنابراین در وهله اول صحت عملکرد هرکدام از این اجزا بسیار حائز اهمیت است و هر کدام از این بخش‌ها به نسبت مقیاس شرکت ممکن است نیازمند کارشناس پشتیبانی باشد.

سیستم تلفن VOIP یک سیستم پیشرفته تلفنی است که از پایداری خوبی نیز برخوردار است. اما از این موضوع نمی‌توان گذشت که چنین سرویس هوشمندی هیچگاه به مشکل نخورد یا نیازمند هیچگونه تغییر یا بررسی منظم نباشد. فرض کنید پس از مدتی تصمیم می‌گیرید تغییراتی در سرور خود ایجاد کنید. مثلا منوی تلفن‌گویا را تغییر دهید، داخلی اضافه کنید، از سیستم خود نسخه پشتیبان تهیه کنید یا صف انتظار جدیدی بسازید. همچنین ممکن است به هر دلیلی سرور مرکز تلفن ویپ شما دچار اختلال شود، بنابراین در این شرایط شما نیاز به یک کارشناس پشتیبان مستقر در شرکت خود یا به صورت On Call در همان شرکت ارائه دهنده خدمات ویپ خواهید داشت.

نگهداری و پشتیبانی ویپ

پنج مورد از مهمترین شرایط و ضوابط خدمات پشتیبانی VOIP

 • مدت زمان قرارداد پشتیبانی سیستم ویپ

مدت قرارداد پشتیبانی ویپ معمولا به صورت سه ماهه، شش ماهه و سالیانه تعیین می‌شود. در این مدت شرکت خدمات ویپ که وظیفه پشتیبانی VOIP را برعهده دارد، طبق مفاد قرارداد موظف است تمامی موارد را تا پایان تاریخ قرارداد اجرا و خدمت‌رسانی کند.

 • نحوه پشتیبانی سیستم VOIP

چگونگی ارائه پشتیبانی VOIP، طبق مفاد قرارداد خواهد بود. به طور مثال اگر تعداد داخلی زیاد و سیستم تلفن حساسی دارید، می‌توانید کارشناس پشتیبان را به صورت مستقر در محل شرکت خود داشته باشید. اگر نیازی به یک کارشناس مستقر ندارید، می‌توانید قرارداد را طوری تنظیم کنید که کارشناس و شرکت پشتیبانی ویپ به صورت دوره‌ای و حضوری سیستم را بررسی و در طول همین دوره به صورت آنلاین و On Call سرویس دهی کنند. به صورت کلی نحوه ارائه خدمات پشتیبانی ویپ بر اساس توافق، نوع و مقیاس پروژه شما تعیین می‌شود.

 • نحوه تسویه حساب و پرداخت مبلغ قرارداد ویپ

از دیگر مواردی که در قرارداد پشتیبانی ویپ ذکر می‌شود، نحوه تسویه حساب کارفرما است. این مورد نیز حالات متغیر مختلفی دارد که یا به صورت توافقی بین شرکت پشتیبانی VOIP با کارفرما یا طبق قوانین و سیاست‌های شرکت پشتیبان ویپ تعیین می‌شود. نحوه پرداخت می‌تواند ابتدای یا انتهای هر دوره پرداخت گردد.

 • تعهدات کارفرما و شرکت خدمات ویپ

یکی دیگر از موارد مهمی که باید در قرارداد پشتیبانی ذکر شود، تعهداتی است که باید کارفرما و شرکت پشتیبان در طول مدت قرارداد به آن‌ها متعهد باشند. به طور مثال می‌توانید در قرارداد اینطور ذکر کنید که کارفرما نباید اطلاعات دسترسی به سرور را به شخصی غیر از کارشناس مورد تایید شرکت خدمات ویپ بدهد. شرکت پشتیبان نیز به طور مثال موظف است در تمام ساعات اداری در لحظه پاسخگوی مشکلات کارفرما باشد.

 • شرح دقیق از موارد قابل پشتیبانی پروژه

بهتر است در قرارداد به صورت دقیق و صریح تمام مواردی که شامل خدمات پشتیبانی می‌شوند را ذکر کنید. به طور مثال ممکن است تجهیزات VOIP شما، مثل تلفن تحت ‌شبکه، گیت‌وی، هدست و هر سخت افزار دیگری که در شرکت خود دارید شامل قرارداد پشتیبانی شما نباشد و شرکت ارائه‎‌کننده خدمات ویپ فقط مرکز تلفن ویپ را پشتیبانی کند. بنابراین بهتر است قرارداد خود را دقیق مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید.

قرارداد نگهداری و پشتیبانی ویپ

در قرارداد پشتیبانی سیستم تلفنی ویپ معمولا چه خدماتی ارائه می‌شود؟

 • بازدید دوره‌ای حضوری

به طور مثال اگر شما یک قرارداد پشتیبانی ۶ ماهه غیرحضوری با یک شرکت تنظیم کرده باشید، بازدید و بررسی حضوری ماهانه کارشناس شرکت سرویس ‌دهنده می‌تواند بسیار مفید باشد. بررسی فیزیکی سرور مرکز تلفن ، تلفن‌های تحت شبکه رومیزی یا بیسیم، گیت‌وی‌های خط شهری، هدست‌ها و به صورت کلی تمامی تجهیزات مرتبط با مرکز تلفن VOIP از جمله تجهیزاتی هستند که در بازدید دوره‌ای حضوری مورد بررسی قرار می‌گیرند.

 • تهیه نسخه پشتیبان

سرورهای مرکز تلفن معمولا ظرفیت محدودی دارند و نمی‌توانند تمامی اطلاعات از جمله گزارشات مکالمات، صندوق صوتی و گزارشات عملکرد افراد پاسخگو را مدت زیادی ذخیره کنند. البته میزان دخیره اطلاعات وابسته به میزان هارد سرور است. به هر حال این ظرفیت هارد هر چه قدر هم بالا باشد در نهایت پر خواهد شد و نیازمند تخلیه بخشی از ظرفیت هارد خواهد بود. علاوه بر این موضوع ممکن است به هر دلیل بر اثر یک اتفاق تمام اطلاعات شما از روی سرور از بین برود. در این شرایط تهیه نسخه پشتیبان هم می‌تواند در شرایط بحرانی از دست دادن اطلاعات به شما کمک کند و همچنین از پر شدن فضای هارد جلوگیری خواهد کرد.

 • عیب‌یابی مرکز تلفن ویپ

زمانی که مرکز تلفن شما دارای خدمات پشتیبانی باشد، دیگر نگرانی و دغدغه‌ای بابت رفع عیب مشکلات مبدل خط تلفن شهری، خط E1، سیپ ترانک یا مشکلات تلفن ‌رومیزی تحت شبکه، تلفن‌های بیسیم یا همچنین مشکلات سرور خود را نخواهید داشت. در واقع همیشه خیالتان راحت است که در صورت بروز هرگونه اختلال در بخش‌های سیستم تلفن ویپ، شرکت خدمات ویپ آماده رفع عیب و پاسخگویی به شما خواهد بود.

 • افزودن امکانات و قابلیت‌های جدید

فرض کنید در شرکت خود یک نیروی جدید استخدام کرده‌اید. برای این شخص نیازمند ساخت یک داخلی، صندوق صوتی و هدایت تماس ورودی از طریق صف‌تماس و تلفن‌گویا هستید. بنابراین شرکت خدمات ویپ می‌تواند در هر زمان که نیازمند افزودن امکانات یا تغییرات در مرکز تلفن ویپ بودید، در کنارتان باشد.

 • ارائه مشاوره در توسعه سیستم تلفن ویپ

بسیاری از خدمات بی‌شمار ویپ ممکن است از دید و نظر شما پنهان باشد و تنها از قابلیت‌های معمول یک سیستم تلفن هوشمند باخبر باشید. یکی از وظایف مهم شرکت پشتیبانی ارائه مشاوره و پیشنهاد با توجه به نوع کسب‌و‌کار و نیاز شما خواهد بود. مثلا اگر شما یک بخش به عنوان مرکز تماس دارید، سیستم نظرسنجی تلفنی می‌تواند برای شما مفید باشد. یا اگر از یک نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری (بهترین نرم افزار CRM ایران) استفاده می‌کنید، ارتباط مرکز تلفن ویپ با CRM می‌تواند مزیت‌ زیادی را برای کسب‌و‌کارتان داشته باشد.

هوای کسب‌و‌کارتان را داشته باشید

هر کسب‌و‌کاری برای رشد و پیشرفت نیازمند عوامل انسانی و عوامل سیستماتیک درون سازمانی خواهد بود. مثلا تا به حال شنیده‌اید که یک نفر بدون استفاده از ایده و تجربه عوامل انسانی دیگر بتواند یک کسب‌و‌کار موفق داشته باشد؟ یا تا به حال دیده‌اید یک شرکت ۲۰ نفره از هیچ سیستم نرم‌افزاری مثل حسابداری ،اتوماسیون اداری، انبارداری و … استفاده نکند و به عنوان یک شرکت موفق نام برده شود؟ مطمئنا جواب این سوال هم “خیر” خواهد بود.

کسب‌و‌کارهای امروزی دیگر امکان رشد بدون سیستم‌سازی فرآیندهای درون سازمانی با استفاده از تکنولوژی‌های نوین و سیستم‌های ارتباطی را ندارند. بنابراین شرکتی که استفاده از تکنولوژی را هزینه می‌داند و خود را از سیستم‌های ارتباطی نوین دور می‌کند، به همان اندازه از رقابت نیز دور خواهد شد. مرکز تلفن VOIP یک سیستم ارتباطی هوشمند برای کسب‌و‌کارهایی است به دنبال ارتقای سطح کیفی خدمات خود و ارتباط بهتر با مشتریان‌شان هستند. خدمات پشتیبانی VOIP نیز به شما کمک می‌کند تا در تمام طول مدت استفاده از این سیستم تلفن هوشمند خیالتان آسوده باشد و تمرکزتان بر روی ارائه خدمت بهتر به مشتریان و در نهایت افزایش فروش خود باشد.

همین حالا با ما تماس بگیرید

با توجه به مطالب ذکر شده، چنانچه نیاز به مشاوره دارید ، همکاران ما با اشتیاق فراوان منتظر پاسخ گویی به شما عزیزان هستند.

کافیست فقط با ما تماس بگیرید : ۷۴۳۲۷-۰۲۱

تعداد صفحات : 4

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 32
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 0
 • بازدید امروز : 14
 • باردید دیروز : 1
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 16
 • بازدید ماه : 39
 • بازدید سال : 251
 • بازدید کلی : 251